Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Elmira District Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Elmira, Ontario
you RUN the place
4 University Ave, Elmira, Ontario, N3B 1K2, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Madeline Charnuski
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
6
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2007 / 2008 - (1 articles)
2008 / 2009 - (1 articles)
2009 / 2010 - (4 articles)
All News
Search
2010 Results - OFSAA Track and Field Championship
Published by
Chris Nickinson
Jun 8th 2010, 8:07pm
Comments
OFSAA Track and Field Championships
Jun 3, 2010 to Jun 5, 2010
Sudbury, ON, CA
« Filter Results by Team: »
AB Lucas
Adam Scott
Ajax
Albert Campbell
Aldershot
Alexander MacKenzie - Sarnia
Algonquin E S
All Saints - Kanata
All Saints - Whitby
Almaguin Highlands
Almonte
AN Myer
Ancaster
Anderson Collegiate
Ange-Gabriel
Arnprior
Ascension of Our Lord
Ashbury College
Assumption - Brantford
Assumption College - Windsor
Aurora
AY Jackson - Kanata
Banting Memorial
Barrie Central
Barrie North
Barton SS
Bawating CVS
Bayside
Bayview - Richmond Hill
Beamsville
Bear Creek
Bell
Belle River
Bendale
Bill Crothers SS
Birchmount Park CI
Bishop Allen Academy
Bishop MacDonnell
Bishop Smith
Bishop Strachan
Bishop Tonnos
Blessed Mother Teresa - Scarborough
Blessed Trinity
Bloor
Bluevale CI
Bracebridge/Muskoka Lakes
Bradford
Bramalea Secondary
Brampton Centennial
Brampton Christian Academy
Branksome Hall
Brantford Collegiate
Brebeuf College
Brookfield
Brother Andre Catholic
Bur Oak S S
Cacss - Brampton
Cairine Wilson
Cameron Heights
Canterbury
Cardinal Carter - Leamington
Cardinal Carter Cath - Aurora
Cardinal Leger
Cardinal Newman Cath - Scarborough
Carleton Place
Casselman
Catholic Central - London
Catholic Central - Windsor
Cawthra Park
Cayuga
Cedarbrae CI
Centennial Collegiate
Centennial Secondary
Central Algoma
Central Commerce Collegiate
Central Peel
Centre Dufferin
Centre Hastings
Chaminade College
Char-Lan Dhs
Chatham College
Chatham-Kent
Chippewa Secondary
Christ the King
Clarkson
Cobourg West
Cochrane
College Avenue
College Notre Dame - Sudbury
Collingwood CI
Colonel By
Confederation - Val Caron
Corpus Christi
Country Day
Courtice
Crescent
Crestwood
CW Jefferys
Dante Alighieri
De La Salle College
Delhi
Denis Morris
Don Bosco
Don Mills
Donald A. Wilson
Downsview
Dr GW Williams
Dr JM Denison
Dr Norman Bethune
Dunbarton
Earl Haig
Earl of March
East Elgin
East Northumberland
East York
Eastern Commerce Collegiate Institute
Eastview
Eden
EL Crossley
Elliot Lake
Elmira
Elmvale
Emery
Emily Carr
Englehart
Erindale
ES Catholique de la Vérendrye
ES Franco Cite - Ottawa
ES Jeanne-Lajoie
ES L'Héritage
ES Le Sommet
ES Marc Garneau - Trenton
ES Thériault Catholic
ESC Champlain
ESC Franco Ouest - Espanola
ESP De La Salle - Ottawa
ESP Louis Riel
Espanola
Essex
Essm-New Liskear
Etobicoke CI
Etobicoke School of the Arts
Father Henry Carr
Father John Redmond
Father Leo Austin
Father Michael Goetz
Father Michael McGivney
FE Madill
Fellowes
Fenelon Falls
FJ Brennan
Fjme-Mattawa
Fletcher's Meadow
Forest Heights
Forest Hill - Toronto
Fort Frances
Francis Libermann
Franco-Ouest - Nepean
Frontenac
Gananoque
General Amherst
General Panet
General Vanier - Cornwall
Georgetown
Geraldton
Glebe CI
Glenforest
Gloucester
Goderich
Governor Simcoe
Grand River CI
Gravenhurst
Grimsby
Guelph
Guido DeBres
Hagersville
Haliburton Highlands
Hamilton District Christian
Hammarskjold
Harold M Brathwaite
Harrow
Havergal
Hawthorn
Hearst
Heart Lake
Henry Street
Heritage Christian
Highland
Hillcrest - Ottawa
Hillfield Strathallan
Holy Cross - Peterborough
Holy Cross - St Catharines
Holy Cross - Strathroy
Holy Cross - Woodbridge
Holy Cross Cath - Kingston
Holy Names - Windsor
Holy Trinity - Bradford
Holy Trinity - Courtice
Holy Trinity - Kanata
Holy Trinity - Oakville
Holy Trinity - Simcoe
Hon WC Kennedy
Humberside
Huron Heights - Kitchener
Huron Heights - Newmarket
IE Weldon
Immaculata
Ingersoll
Innisdale
Iona Catholic
Iroquois Falls
J Clarke Richardson
Jacob Hespeler
James Cardinal McGuigan
Jarvis
Jean Vanier Cath - Richmond Hill
John Cabot
John F Ross
John Fraser
John L Forster
John McCrae
John McGregor
Kapuskasing
Kernahan Park
Keswick
Kincardine
Kingston
Kingsville
Kipling
Kitchener-Waterloo
Korah
La Salle - Kingston
Lake Superior
Lakefield Dist - Lakefield
Lakeshore Cath - Port Colborne
Lambton Central
Langstaff
Lasalle - Sudbury
Laura Secord
Lawrence Park
L’Essor
Lester B Pearson Cath - Gloucester
Lester B Pearson CI - Scarborough
Lincoln M. Alexander
Lindsay
Lisgar
Listowel
Lo-Ellen Park
Lockerby Composite
London Central
London Christian
London South
Longfields
Lord Dorchester
Loretto Abbey
Lorne Park
Loyalist
Loyola Catholic
Macdonald-Cartier
Mackenzie
Madawaska Valley
Madonna
Malvern
Manitoulin
Maple
Maranatha Christian Academy
Markham District
Martingrove
Mary Ward
Maxwell Heights - Oshawa
Mayfield
Meadowvale
Medway
Mentor College
Merivale
Michael Power-St Joseph’s
Middlefield
Midland Secondary
MM Robinson
Moira
Monarch Park
Monsignor Doyle
Monsignor Paul Dwyer Catholic
Mother Teresa - London
Mother Teresa - Nepean
Nantyr Shores
Napanee
Neil McNeil
Nelson
Nepean
Newmarket
Newtonbrook
North Dundas
North Grenville
North Hastings
North Lambton
North Middlesex
North Park - Brantford
North Toronto
Northern - Sarnia
Northern - Toronto
Norwood
Notre Dame - Ajax
Notre Dame - Brampton
Notre Dame - Burlington
Notre Dame - Toronto
Notre Dame Cath - Carleton Place
Notre Dame College - Welland
Notre Dame des Grands Lacs
O'Gorman
O'Neill
Oakridge
Oakville Trafalgar
Oakwood
Opeongo
Orchard Park
Orillia District CVI
Ottawa Technical
Our Lady of Lourdes
Our Lady of Mount Carmel
Park Street CI
Parkside - Dundas
Pauline Johnson
Penetanguishene
Peninsula Shores
Perth
Philip Pocock
Pickering - Ajax
Pickering College - Newmarket
Pine Ridge
Pope John Paul II - Scarborough
Port Colborne
Port Credit
Port Hope
Port Perry
Prince Edward Collegiate
Publique Renaissance
Quinte
Quinte Christian
Redeemer Christian
Regina Mundi
Regiopolis-Notre Dame - Kingston
Renaissance ESC
Renfrew
Resurrection
Richmond Green
Richview CI
Rick Hansen
Ridgeway-Crystal Beach
Ridley College
Riverdale
Riverside
Robert Bateman
Rockland
Rockway Mennonite
Roland Michener
Rosedale Heights Sch. of the Arts
Rothwell-Osnabruck
Royal St. George's
RS McLaughlin
Runnymede
Russell
Sacred Heart - Stittsville
Sacred Heart Cath - Newmarket
Saltfleet
Sandwich
Sarnia
SATEC
Saugeen
Seaway
Sherwood
Silverthorn
Simcoe
Sinclair
Sir Frederick Banting
Sir James Dunn
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir John A MacDonald - Hamilton
Sir Oliver Mowat
Sir Robert Borden - Nepean
Sir Sandford Fleming Academy
Sir Wilfrid Laurier - London
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
Sir Winston Churchill - St Catharines
Sir Winston Churchill - Thunder Bay
Smiths Falls
Smithville District Christian
South Carleton
South Grenville
Southwood
St Aloysius Gonzaga
St Andrew's Junior
St Anne - Windsor
St Anne's - Clinton
St Augustine - Brampton
St Augustine - Markham
St Basil - SS Marie
St Basil the Great - Toronto
St Benedict - Cambridge
St Benedict Cath - Sudbury
St Catharines
St Charles College
St Charles Garnier - Whitby
St Christopher
St Clement's - Toronto
St David
St Edmund Campion
St Elizabeth Catholic
St Ignatius - Thunder Bay
St James
St Jean de Brebeuf - Hamilton
St Jean de Brebeuf - Vaughn
St Joan of Arc - Barrie
St Joan of Arc - Maple
St Joan of Arc - Mississauga
St John's - Perth
St Joseph's - Mississauga
St Joseph's - Barrie
St Joseph's - Nepean
St Joseph's - Renfrew
St Joseph's - St Thomas
St Joseph's - Windsor
St Joseph's Coll - Toronto
St Joseph's Morrow Park - Willowdale
St Joseph-Scollard Hall - North Bay
St Marcellinus
St Mark
St Marquerite d’Youville
St Martin's
St Mary - Pickering
St Mary's - Brockville
St Mary's - Hamilton
St Mary's - Kitchener
St Mary's College - SS Marie
St Matthew
St Maximilian Kolbe - Aurora
St Michael - Kemptville
St Michael - Niagra Falls
St Michael's - Toronto CISAA
St Patrick - Ottawa
St Patrick - Thunder Bay
St Patrick's - Sarnia
St Paul - Mississauga
St Paul - Niagra Falls
St Paul's - Trenton
St Peter - Orleans
St Peter's - Barrie
St Peter's - Peterborough
St Pius X
St Robert
St Roch - Brampton
St Theresa - Belleville
St Theresa of Lisieux - Richmond Hill
St Theresa’s - Midland
St Thomas Aquinas - Brampton
St Thomas Aquinas - Lindsay
St Thomas Aquinas - London
St Thomas Aquinas - Oakville
St Thomas of Villanova - King City
St Thomas of Villanova - Lasalle
Stephen Leacock C I
Stouffville
Stratford Central
Strathroy
Superior - Thunder Bay
Sutton
Sydenham
Tagwi
The Woodlands
Thomas A Blakelock
Thornhill
Thousand Islands
Timiskaming
Timmins Vocational
Toronto French
Trenton
Trinity College
Turner Fenton
Twin Lakes
Unionville
Unity Christian - Barrie
University of Toronto
Upper Canada Coll - Toronto
Uxbridge
Valley Heights
Vaughan - Thornhill
Vaughan Road Academy
Victoria Park
Vincent Massey
Walkerton District
Waterdown
Waterloo CI
Welland Centennial
West Elgin
West Ferris
West Hill - Toronto
West Park
Westdale
Western Technical-Commeral
Westgate
Westlane
Weston
Westside Secondary
Westview Centennial
WF Herman
White Pines
Woburn
Woodbine JHS - North York
Woodbridge College
Woodland Christian
Woodstock
York Mills
Zion Heights
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
1500m Wheelchair
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Whitehouse, Kyle
Kernahan Park
12.34
-1.6
3
2
Fawcett, Cody
St Mary's - Broc
12.93
-1.6
3
3
Finlayson, Jonathon
South Grenville
13.31
-1.6
3
4
Terrell, Brandon
Arnprior
13.51
-1.6
3
5
Wong, Brandon
Alexander MacKen
13.91
-1.6
3
6
Fenton, Josh
Centre Hastings
14.22
-1.6
3
7
Morris, Leshon
Goderich
14.28
-1.6
3
8
Pollard, Jaime
FE Madill
14.41
-1.6
3
9
Kummer, William
Robert Bateman
14.62
-2.7
2
10
Salomons, Cody
London Christian
14.80
-2.7
2
11
Beneteau, Mark
Cardinal Carter
15.67
-2.7
2
12
DaSilva, Josh
St Patrick's - S
16.14
-2.7
2
13
Blondin, Mitch
Alexander MacKen
16.71
-2.7
2
14
Miller, Brandon
Robert Bateman
18.17
-2.7
1
15
Magni, Steven
Woodbridge Colle
19.32
-2.7
1
16
Koke, Myles
Chatham College
22.00
-2.7
1
--
Nolan, Lee
Robert Bateman
DNS
-2.7
2
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajayi, Steven
Neil McNeil
11.11
-1.6
1
2
Best, Wesley
J Clarke Richard
11.17
-1.6
1
3
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
11.40
-1.6
1
4
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
11.46
-1.6
1
5
McGarvey, Julian
Michael Power-St
11.50
-1.6
1
6
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
11.51
-1.6
1
7
Wright, Andre
Dunbarton
11.53
-1.6
1
8
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
11.75
-1.6
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ajayi, Steven
Neil McNeil
11.11
-1.0
3
2
Best, Wesley
J Clarke Richard
11.20
+0.0
1
3
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
11.38
-1.1
2
4
McGarvey, Julian
Michael Power-St
11.46
+0.0
1
5
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
11.49
-1.1
2
6
Wright, Andre
Dunbarton
11.55
-1.0
3
7
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
11.58
-1.0
3
8
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
11.60
+0.0
1
9
Mufuta, Dieuleveut
ES Franco Cite -
11.61
-1.1
2
10
Lynch, Akeel
St Michael's - T
11.62
+0.0
1
11
Wyszatko, Kevin
Dr JM Denison
11.67
-1.1
2
12
Thomas, Damonick
Notre Dame Cath
11.69
+0.0
1
13
Miller, Kwame
Birchmount Park
11.69
-1.1
2
14
Ambrosio, Colton
Notre Dame Colle
11.70
-1.0
3
15
Nguyen-Blac, Dustin
Grand River CI
11.72
-1.0
3
16
Conforzi, Corey
Korah
11.73
-1.0
3
17
Mputu, David
Colonel By
11.79
-1.0
3
18
Miller, Wes
Nelson
11.91
-1.1
2
19
Aribido, Tim
Colonel By
12.03
-1.1
2
20
Ghent, Dalton
Lo-Ellen Park
12.09
+0.0
1
21
Scott, Ryan
Westgate
12.33
-1.1
2
22
Stephenso, Jermaine
St James
12.37
+0.0
1
23
Guillemett, Cameron
Roland Michener
12.49
-1.0
3
--
Kobarda, Justin
Regina Mundi
DNS
+0.0
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Azonwanna-Fo, Andre
James Cardinal M
11.14
-2.3
1
2
Boateng, Matthew
Upper Canada Col
11.64
-2.3
1
3
Bobb, Brandon
St Charles Garni
11.69
-2.3
1
4
Constanti, Terrence
Emery
11.76
-2.3
1
5
Barker, Deion
St Marcellinus
11.83
-2.3
1
6
Mariette, Blake
St Maximilian Ko
11.92
-2.3
1
7
Rabanes, Ricardo
St Thomas of Vil
11.98
-2.3
1
8
Johnson, Jadon
St Marquerite d�
11.99
-2.3
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Azonwanna-Fo, Andre
James Cardinal M
11.34
-1.1
1
4
Bobb, Brandon
St Charles Garni
11.62
-1.1
1
2
Constanti, Terrence
Emery
11.70
-1.9
3
3
Boateng, Matthew
Upper Canada Col
11.74
-1.0
2
7
Johnson, Jadon
St Marquerite d�
11.78
-1.1
1
5
Barker, Deion
St Marcellinus
11.79
-1.9
3
6
Mariette, Blake
St Maximilian Ko
11.87
-1.0
2
8
Rabanes, Ricardo
St Thomas of Vil
11.88
-1.0
2
9
Zamin, Andrew
St James
11.90
-1.0
2
10
Brown, Jared
Eastview
11.97
-1.9
3
11
Halog, Jonelle
Bell
11.97
-1.1
1
12
Wu, Marcus
Westdale
11.97
-1.0
2
13
McGhee, Jacob
St Anne - Windso
11.98
-1.1
1
14
Francis, Malcom
Notre Dame - Aja
12.07
-1.1
1
15
March, Dwayne
St Edmund Campio
12.09
-1.9
3
16
Lu, Jeffrey
Glebe CI
12.14
-1.1
1
17
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
12.18
-1.9
3
18
Mazzuca, Mitchell
St Basil - SS Ma
12.23
-1.1
1
19
Edirisinghe, Akhil
Longfields
12.24
-1.0
2
20
Tessier, Jay
Espanola
12.30
-1.9
3
21
Ashton, Jamie
Thousand Islands
12.30
-1.0
2
22
Bishop, Brett
Superior - Thund
12.64
-1.9
3
23
Koops-Lalo, Anthony
Cochrane
12.67
-1.9
3
--
Pellew, Joshua
Sir Oliver Mowat
DNS
-1.0
2
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brown, Aaron
Birchmount Park
10.74
-2.5
1
2
Omoruna, Ike
St Augustine - B
10.98
-2.5
1
3
Grochowski, Justin
Sir Winston Chur
11.02
-2.5
1
4
Fearon, Kemar
Downsview
11.10
-2.5
1
5
Rodney, Brendon
St Augustine - B
11.16
-2.5
1
6
Addo, Bryan
Father Henry Car
11.22
-2.5
1
7
Agada, Emeka
Elmira
11.23
-2.5
1
--
Stewart, Taylor
Regina Mundi
DNS
-2.5
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brown, Aaron
Birchmount Park
10.80
-1.1
2
2
Omoruna, Ike
St Augustine - B
10.85
-0.7
3
4
Grochowski, Justin
Sir Winston Chur
10.98
-1.1
2
5
Agada, Emeka
Elmira
11.01
-0.7
3
3
Fearon, Kemar
Downsview
11.09
-1.0
1
7
Addo, Bryan
Father Henry Car
11.09
-0.7
3
6
Rodney, Brendon
St Augustine - B
11.12
-1.0
1
8
Stewart, Taylor
Regina Mundi
11.19
-0.7
3
9
MacLeod, Tyler
Sandwich
11.24
-1.0
1
10
Rudder, David
Lincoln M. Alexa
11.26
-0.7
3
11
Annett, Tyler
Northern - Sarni
11.27
-1.1
2
12
Montgiraud, Iseah
ES Franco Cite -
11.28
-1.1
2
13
Hayle, Tyler
St Edmund Campio
11.31
-1.0
1
14
Richards, Garret
South Grenville
11.32
-1.1
2
15
Helman, Alex
Langstaff
11.33
-1.0
1
16
Nurse, Joel
J Clarke Richard
11.36
-1.1
2
17
Hall, Ramaar
Hillcrest - Otta
11.39
-0.7
3
18
Williams, Doron
Pickering - Ajax
11.40
-1.1
2
19
Rossum, Adrian Van
Brother Andre Ca
11.44
-1.0
1
20
Isssajenko, Dimitri
Western Technica
11.49
-1.0
1
21
Shirk, Brandon
Lasalle - Sudbur
11.62
-0.7
3
22
Hiratsuka, Erik
Sacred Heart - S
11.63
-0.7
3
23
Huff, Wesley
Elliot Lake
11.80
-1.0
1
24
Cobean, Steven
Essm-New Liskear
11.97
-1.1
2
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajayi, Steven
Neil McNeil
21.95
+1.6
1
2
Best, Wesley
J Clarke Richard
22.18
+1.6
1
3
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
22.55
+1.6
1
4
Wright, Andre
Dunbarton
22.59
+1.6
1
5
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
22.70
+1.6
1
6
Cobbold, Evander
Mary Ward
22.90
+1.6
1
--
Jean-Jacque, Denray
Immaculata
SCR
+1.6
1
--
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
SCR
+1.6
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ajayi, Steven
Neil McNeil
22.21
+0.5
1
2
Best, Wesley
J Clarke Richard
22.47
+0.5
3
4
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
22.54
+0.5
1
5
Wright, Andre
Dunbarton
22.75
+0.5
3
7
Cobbold, Evander
Mary Ward
22.78
+0.5
3
3
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
22.84
+1.7
2
6
Jean-Jacque, Denray
Immaculata
22.86
+1.7
2
8
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
22.95
+1.7
2
9
Hayles, Jaylan
Maxwell Heights
23.08
+0.5
1
10
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
23.15
+0.5
1
11
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
23.29
+1.7
2
12
Calder, Keegan
Waterloo CI
23.30
+0.5
3
13
Gremli, Desean
Mother Teresa -
23.47
+0.5
1
14
Miller, Wes
Nelson
23.52
+0.5
3
15
Ewen, Richard
Our Lady of Moun
23.72
+1.7
2
16
Dirocco, Pascal
Holy Cross Cath
23.87
+0.5
1
17
Conforzi, Corey
Korah
24.08
+0.5
3
18
Aribido, Tim
Colonel By
24.12
+1.7
2
19
Tassone, Nick
St Basil - SS Ma
24.46
+1.7
2
20
Scott, Ryan
Westgate
24.49
+0.5
3
21
Samuels, Dominic
Birchmount Park
24.86
+0.5
1
22
Paquette, Cory
Timmins Vocation
25.04
+0.5
1
--
Kobarda, Justin
Regina Mundi
SCR
+0.5
3
--
Paljola, Nienkel
Forest Heights
SCR
+1.7
2
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Azonwanna-Fo, Andre
James Cardinal M
21.77w
+2.1
1
2
Constanti, Terrence
Emery
22.92w
+2.1
1
3
Boateng, Matthew
Upper Canada Col
23.16w
+2.1
1
4
Miller, Breyden
North Park - Bra
23.37w
+2.1
1
5
Powell, Kyle
St Roch - Brampt
23.55w
+2.1
1
6
Mariette, Blake
St Maximilian Ko
23.58w
+2.1
1
7
Brown, Jared
Eastview
23.84w
+2.1
1
8
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
24.11w
+2.1
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Azonwanna-Fo, Andre
James Cardinal M
22.44
+0.2
3
2
Constanti, Terrence
Emery
23.15
+0.6
2
4
Boateng, Matthew
Upper Canada Col
23.27
+0.6
2
3
Powell, Kyle
St Roch - Brampt
23.40
+2.0
1
5
Miller, Breyden
North Park - Bra
23.68
+2.0
1
7
Mariette, Blake
St Maximilian Ko
23.78
+2.0
1
8
Brown, Jared
Eastview
23.80
+2.0
1
6
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
23.82
+0.2
3
9
Defina, Jonathan
Dr GW Williams
23.83
+2.0
1
10
Ubah, Anthony
Holy Names - Win
23.86
+0.6
2
11
Cherniak, Greg
London Central
23.90
+0.6
2
12
Gregory, Shavown
St Marquerite d�
23.93
+2.0
1
13
Westbrook, Calum
Sir Winston Chur
24.00
+0.2
3
14
Halog, Jonelle
Bell
24.02
+2.0
1
15
MacDonald, Joel
ESP Louis Riel
24.12
+0.2
3
16
Dumont, Teddy
St Peter - Orlea
24.16
+0.6
2
17
Joseph, Yazin
Pickering - Ajax
24.22
+0.2
3
18
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
24.24
+0.2
3
19
Sanger, Tarek
St Michael - Kem
24.29
+0.2
3
20
Koops-Lalo, Anthony
Cochrane
24.56
+0.6
2
21
Graham, Mason
Manitoulin
24.81
+2.0
1
22
Hiiemaa, Stevan
Sir James Dunn
25.19
+0.6
2
--
Pellew, Joshua
Sir Oliver Mowat
SCR
+0.6
2
--
Green, Steven
Manitoulin
SCR
+0.2
3
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
21.25
-0.9
1
2
Moona, Alistair
Erindale
21.81
-0.9
1
3
Laidlaw-All, Marlon
Bendale
21.85
-0.9
1
4
MacLeod, Tyler
Sandwich
21.90
-0.9
1
5
Rodney, Brendon
St Augustine - B
21.91
-0.9
1
6
Grochowski, Justin
Sir Winston Chur
21.95
-0.9
1
7
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
22.25
-0.9
1
--
Brown, Aaron
Birchmount Park
DNF
-0.9
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brown, Aaron
Birchmount Park
21.52
+2.0
1
2
Rodney, Brendon
St Augustine - B
21.75
+1.0
2
3
Laidlaw-All, Marlon
Bendale
21.88
-1.8
3
4
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
21.92
-1.8
3
5
Grochowski, Justin
Sir Winston Chur
21.93
+2.0
1
6
MacLeod, Tyler
Sandwich
21.94
+1.0
2
7
Moona, Alistair
Erindale
21.99
+1.0
2
8
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
22.21
+2.0
1
9
Richards, Garret
South Grenville
22.23
+1.0
2
10
Murdoch, Cole
St Peter's - Bar
22.30
+2.0
1
11
Bennett, Kyle
St Augustine - B
22.31
-1.8
3
12
B, Devin Pinciaroli
Canterbury
22.31
-1.8
3
13
Triumbari, Joseph
St Marquerite d�
22.32
+2.0
1
14
Cave, Gordon
St Patrick - Ott
22.34
+2.0
1
15
Annett, Tyler
Northern - Sarni
22.56
+1.0
2
16
Helman, Alex
Langstaff
22.65
-1.8
3
17
Mitchell, Davaughn
Father Michael M
22.66
+2.0
1
18
Makinde, Tolu
Colonel By
22.71
+1.0
2
19
Juha, Thomas
Michael Power-St
22.73
-1.8
3
20
Sutherland, Owen
Sir Wilfrid Laur
22.75
-1.8
3
21
Plumley, Sean
White Pines
22.93
+1.0
2
22
Daniel, Marqus
Assumption - Bra
22.96
+2.0
1
23
McDonough, Joseph
Hammarskjold
23.39
-1.8
3
--
Harris, Tremaine
Bur Oak S S
SCR
+1.0
2
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
48.58
1
2
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
49.30
1
3
Jean-Jacque, Denray
Immaculata
49.53
1
4
Stephenso, Jermaine
St James
50.25
1
5
Dimock, Dylan
Father John Redm
50.26
1
6
Hayles, Jaylan
Maxwell Heights
50.69
1
7
Cobbold, Evander
Mary Ward
50.73
1
8
Paljola, Nienkel
Forest Heights
50.88
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
48.64
2
2
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
50.03
3
4
Jean-Jacque, Denray
Immaculata
50.08
3
3
Stephenso, Jermaine
St James
50.15
1
7
Paljola, Nienkel
Forest Heights
50.23
3
5
Dimock, Dylan
Father John Redm
50.30
1
8
Hayles, Jaylan
Maxwell Heights
50.44
1
6
Cobbold, Evander
Mary Ward
50.58
2
9
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
50.97
2
10
Tingling, Dwayne
Dunbarton
52.05
2
11
Hildebrand, Zack
Westlane
52.17
1
12
Mputu, David
Colonel By
52.51
3
13
Calder, Keegan
Waterloo CI
52.54
2
14
McClure, Kurt
Aldershot
52.68
3
15
Nicholas, Jamie
Bayside
53.05
2
16
Haggerty, Jeremy
Highland
53.23
1
17
Svensson, Matthew
SATEC
53.29
3
18
Ackerman, Brandon
Courtice
53.95
1
19
Akhigbe, Eromosele
Brampton Christi
53.97
2
20
Ayotte, Cameron
Lo-Ellen Park
54.42
1
21
Embury, Wade
Sydenham
54.64
3
22
Scott, Ryan
Westgate
54.84
3
23
Male, Jean-Philippe
ES Thériault Ca
56.17
2
--
Conforzi, Corey
Korah
DNS
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Azonwanna-Fo, Andre
James Cardinal M
50.95
1
2
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
51.53
1
3
MacDonald, Joel
ESP Louis Riel
51.86
1
4
Mazzuca, Mitchell
St Basil - SS Ma
52.18
1
5
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
52.26
1
6
Petrasso, Michael
St Jean de Brebe
53.24
1
7
Parris, Khalil
Sandwich
53.34
1
8
Wilson, Liam
Sir Frederick Ba
53.61
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Azonwanna-Fo, Andre
James Cardinal M
50.54
3
2
Mazzuca, Mitchell
St Basil - SS Ma
52.63
1
4
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
52.76
3
3
MacDonald, Joel
ESP Louis Riel
52.84
2
7
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
52.97
3
5
Petrasso, Michael
St Jean de Brebe
53.02
2
6
Parris, Khalil
Sandwich
53.30
1
8
Wilson, Liam
Sir Frederick Ba
53.51
2
9
Broderick, Gabriel
Cardinal Newman
53.58
3
10
Konecny, Chase
West Elgin
53.73
1
11
Silva, Bradley Da
Bloor
53.91
1
12
Cagganiel, Domenico
St Augustine - M
54.04
2
13
Trickey, Ben
Sydenham
54.38
1
14
Wainkem, Hanson
Our Lady of Moun
54.43
3
15
Patterson, Bryson
John McCrae
54.50
2
16
Dumont, Teddy
St Peter - Orlea
54.60
1
17
Sigfridsson, Alex
Sinclair
54.70
3
18
MacDonald, Kyle
Eastview
54.78
3
19
Kerr, Jared
St Edmund Campio
54.96
2
20
Woodrow, Patrick
Sir Winston Chur
54.97
2
21
Altomare, Lucas
St Marcellinus
55.29
1
22
Graham, Mason
Manitoulin
55.66
1
23
Schneider, Jamie
Timmins Vocation
56.16
3
--
Auger, Taylor
Sir Winston Chur
DNS
2
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moona, Alistair
Erindale
46.94
1
2
Triumbari, Joseph
St Marquerite d�
48.04
1
3
Harris, Tremaine
Bur Oak S S
48.05
1
4
B, Devin Pinciaroli
Canterbury
48.33
1
5
Laidlaw-All, Marlon
Bendale
48.38
1
6
Colquhoun, Arjen
WF Herman
48.42
1
7
Drozdowsky, Daniel
Michael Power-St
49.45
1
8
Plumley, Sean
White Pines
50.15
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Moona, Alistair
Erindale
47.54
3
2
Harris, Tremaine
Bur Oak S S
49.04
1
3
B, Devin Pinciaroli
Canterbury
49.17
2
4
Colquhoun, Arjen
WF Herman
49.25
2
5
Laidlaw-All, Marlon
Bendale
49.28
3
6
Triumbari, Joseph
St Marquerite d�
49.34
1
7
Drozdowsky, Daniel
Michael Power-St
49.57
1
8
Plumley, Sean
White Pines
49.75
3
9
Cave, Gordon
St Patrick - Ott
49.94
3
10
Basler, Matt
Arnprior
49.96
3
11
Juha, Thomas
Michael Power-St
50.12
2
12
Cameron, Hakeem
Birchmount Park
50.16
1
13
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
50.17
2
14
Shirk, Brandon
Lasalle - Sudbur
50.36
1
15
Porter, Evan
Saugeen
50.41
2
16
Mitchell, Davaughn
Father Michael M
50.52
1
17
Moses, Isaiah
Gloucester
50.67
2
18
Brennand, Dylan
EL Crossley
50.88
2
19
McDonough, Joseph
Hammarskjold
51.20
1
20
Haenni, Dustin
Eastview
51.30
1
21
Johnson, Charles
WF Herman
51.54
3
22
Hayles, Fabian
Maxwell Heights
51.84
3
23
O'Donnell, Kris
Timmins Vocation
54.09
3
--
Greco, Domenic
St Edmund Campio
DNS
2
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Master, Shawn
Northern - Sarni
1:59.02
1
2
Moodie, Triphon
St Joan of Arc -
1:59.25
1
3
Bellemore, Corey
Riverside
1:59.57
1
4
Colaluca, Jerry
Catholic Central
1:59.58
1
5
Saville, Sebastian
Colonel By
2:01.27
1
6
Rowles, Adam
Highland
2:01.28
1
7
Penney, Kyle
Sacred Heart Cat
2:01.63
1
8
Thibert, Stuart
Port Perry
2:02.00
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Saville, Sebastian
Colonel By
1:59.35
3
4
Colaluca, Jerry
Catholic Central
1:59.60
3
7
Thibert, Stuart
Port Perry
2:00.67
3
2
Master, Shawn
Northern - Sarni
2:01.01
2
5
Rowles, Adam
Highland
2:01.31
2
8
Moodie, Triphon
St Joan of Arc -
2:01.32
2
9
Clement, Jake
FJ Brennan
2:01.92
2
10
McClure, Kurt
Aldershot
2:02.92
2
11
Mohammed, Mohammed
Silverthorn
2:03.93
2
3
Bellemore, Corey
Riverside
2:04.10
1
6
Penney, Kyle
Sacred Heart Cat
2:04.17
1
12
Smart, Sacha
Thornhill
2:05.12
1
13
Francisco, Zach
Chaminade Colleg
2:05.33
3
14
Bayley, Spencer
St Michael's - T
2:05.74
2
15
Tremayne, James
Royal St. George
2:07.39
1
16
Lebannister, Ty
General Panet
2:07.41
1
17
Hugli, Alex
Sir James Dunn
2:07.91
1
18
Kazaka, Nick
Colonel By
2:08.00
1
19
Kosmerly, Hayden
Lockerby Composi
2:08.20
3
20
Medhurst, Ryan
St Thomas Aquina
2:09.33
3
21
Agostino, Paul
St Ignatius - Th
2:12.12
3
--
HUTTON, CHRIS
Sir Winston Chur
DQ
3
--
S, Brandon Nunes De
Dunbarton
DNS
1
--
Allard, Colin
ES Thériault Ca
DNS
2
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Freemant, Alexander
Sacred Heart Cat
1:56.34
1
2
Favit, Shane
Richview CI
1:59.26
1
3
Day, Mickey
Holy Trinity - K
1:59.40
1
4
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
2:01.45
1
5
Jarron, Lukas
Pickering - Ajax
2:02.69
1
6
Musselman, Connor
Centre Dufferin
2:02.97
1
7
Callaghan, Ciaran
Sacred Heart Cat
2:05.00
1
8
Dirienzo, Michael
Neil McNeil
2:05.36
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
2:00.37
1
4
Day, Mickey
Holy Trinity - K
2:01.17
1
2
Freemant, Alexander
Sacred Heart Cat
2:01.33
2
3
Callaghan, Ciaran
Sacred Heart Cat
2:02.06
3
5
Dirienzo, Michael
Neil McNeil
2:02.09
3
7
Jarron, Lukas
Pickering - Ajax
2:02.16
3
8
Musselman, Connor
Centre Dufferin
2:02.52
3
9
Wilson, Liam
Sir Frederick Ba
2:02.60
1
6
Favit, Shane
Richview CI
2:03.10
2
10
Smith, Liam
Highland
2:03.93
3
11
Kondrat, Nick
Hammarskjold
2:04.30
2
12
Lozinski, Michael
Sandwich
2:04.76
1
13
Hyde, Ashton
All Saints - Whi
2:05.22
2
14
Smith, Troy
Grimsby
2:05.57
1
15
Auger, Taylor
Sir Winston Chur
2:05.89
2
16
Kealey, Paul
St James
2:05.93
1
17
McCleery, Kyle
South Carleton
2:08.14
3
18
Altomare, Lucas
St Marcellinus
2:08.21
3
19
GODIN, ZACH
Sir Winston Chur
2:08.27
2
20
Belan, Brandon
St Benedict Cath
2:10.13
1
21
Lu, Simo
Earl of March
2:10.19
3
22
Mills, Scott
General Panet
2:11.74
1
23
Aljoe, Junior
Newtonbrook
2:14.93
2
24
Bourgeois, Justin
ES Thériault Ca
2:17.53
2
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meidema, Chris
Lakeshore Cath -
1:52.51
1
2
LaMarra, Paul
Catholic Central
1:53.90
1
3
Henry, Ethan
Monsignor Paul D
1:55.17
1
4
Langille, Andrew
RS McLaughlin
1:56.31
1
5
Muldoon, Matthew
Humberside
1:58.40
1
6
Janikowski, Paul
St Thomas of Vil
1:59.17
1
--
Cunliffe, BJ
Courtice
DNF
1
--
Seleshi, Merid
Birchmount Park
DQ
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Meidema, Chris
Lakeshore Cath -
1:53.82
3
4
Henry, Ethan
Monsignor Paul D
1:54.35
3
2
Janikowski, Paul
St Thomas of Vil
1:54.82
1
5
Cunliffe, BJ
Courtice
1:54.82
1
7
Muldoon, Matthew
Humberside
1:54.84
1
8
Langille, Andrew
RS McLaughlin
1:55.09
3
9
Sawatzky, Adam
Northern - Sarni
1:55.12
1
3
Seleshi, Merid
Birchmount Park
1:55.15
2
6
LaMarra, Paul
Catholic Central
1:55.21
2
10
Porter, Evan
Saugeen
1:55.34
2
11
Denny, James
St Theresa - Bel
1:55.50
3
12
Grieve, Kyle
Richview CI
1:55.69
2
13
McCabe, Kahmall
Cardinal Leger
1:55.83
2
14
Basler, Matt
Arnprior
1:57.30
3
15
Boast, Cody
Hillcrest - Otta
1:57.32
2
16
Stone, Jeff
Turner Fenton
1:57.34
2
17
Chance, Dantae
Cardinal Leger
1:57.63
3
18
Raymond, Paul
ES Thériault Ca
1:57.82
2
19
Costello, Andrew
Neil McNeil
1:58.40
3
20
Denault, Rob
Aurora
1:58.46
1
21
Howels, Daniel
ES Catholique de
1:59.69
1
22
Hutton, Alex
Merivale
2:01.18
1
23
Diebel, Sebastien
St Benedict Cath
2:03.60
3
24
Burke, Joseph
Espanola
2:06.87
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Palamar, Adam
Merivale
4:03.77
1
2
Master, Shawn
Northern - Sarni
4:05.27
1
3
HUTTON, CHRIS
Sir Winston Chur
4:06.17
1
4
Thibert, Stuart
Port Perry
4:07.82
1
5
Colaluca, Jerry
Catholic Central
4:09.66
1
6
Holden, Nick
Quinte
4:10.02
1
7
Bellemore, Corey
Riverside
4:10.43
1
8
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
4:11.31
1
9
Kirkup, Brandon
Dunbarton
4:13.65
1
10
Bayley, Spencer
St Michael's - T
4:18.61
1
11
Moodie, Triphon
St Joan of Arc -
4:29.03
1
--
S, Brandon Nunes De
Dunbarton
DNF
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Palamar, Adam
Merivale
4:09.66
1
3
Master, Shawn
Northern - Sarni
4:10.51
1
5
Thibert, Stuart
Port Perry
4:10.68
1
7
Colaluca, Jerry
Catholic Central
4:10.79
1
9
HUTTON, CHRIS
Sir Winston Chur
4:10.94
1
10
Kirkup, Brandon
Dunbarton
4:12.75
1
2
S, Brandon Nunes De
Dunbarton
4:13.13
1
11
Bayley, Spencer
St Michael's - T
4:13.17
1
4
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
4:13.38
1
6
Bellemore, Corey
Riverside
4:13.51
1
8
Holden, Nick
Quinte
4:13.67
1
12
Moodie, Triphon
St Joan of Arc -
4:14.10
1
13
Rowles, Adam
Highland
4:15.32
1
14
Francisco, Zach
Chaminade Colleg
4:16.13
1
15
Mohammed, Mohammed
Silverthorn
4:16.63
1
16
Moyer, Christopher
Notre Dame - Aja
4:20.06
1
17
SENECA, BRAYDEN
Notre Dame Colle
4:20.16
1
18
Hein, Andy
IE Weldon
4:20.59
1
19
Kosmerly, Hayden
Lockerby Composi
4:22.43
1
20
Rodley, Garrett
Thousand Islands
4:22.92
1
21
Baxter, Sam
St Mary's - Kitc
4:27.30
1
22
Hugli, Alex
Sir James Dunn
4:30.83
1
23
Groop, Kenneth
St Patrick - Thu
4:36.54
1
24
Jolkowski, Josh
Englehart
4:48.68
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
4:03.76
1
2
Freemant, Alexander
Sacred Heart Cat
4:04.10
1
3
Kondrat, Nick
Hammarskjold
4:06.76
1
4
Coughler, Jeremy
Port Hope
4:08.14
1
5
Sleiman, Ryan
Kingsville
4:09.20
1
6
Messina, Phillip
St Michael's - T
4:09.37
1
7
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
4:11.90
1
8
Heartwell, Joey
Clarkson
4:17.33
1
9
Day, Mickey
Holy Trinity - K
4:17.36
1
10
Rukaj, Rigers
St Andrew's Juni
4:18.31
1
11
Favit, Shane
Richview CI
4:22.75
1
12
Callaghan, Ciaran
Sacred Heart Cat
4:23.59
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Kondrat, Nick
Hammarskjold
4:15.63
1
3
Coughler, Jeremy
Port Hope
4:15.72
1
2
Freemant, Alexander
Sacred Heart Cat
4:17.24
1
4
Messina, Phillip
St Michael's - T
4:17.34
1
5
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
4:17.39
1
6
Sleiman, Ryan
Kingsville
4:17.58
1
7
Favit, Shane
Richview CI
4:17.74
1
8
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
4:17.90
1
9
Callaghan, Ciaran
Sacred Heart Cat
4:18.04
1
10
Rukaj, Rigers
St Andrew's Juni
4:18.14
1
11
Heartwell, Joey
Clarkson
4:19.45
1
12
Day, Mickey
Holy Trinity - K
4:20.10
1
13
McCleery, Kyle
South Carleton
4:20.19
1
14
Auger, Taylor
Sir Winston Chur
4:20.27
1
15
Smith, Troy
Grimsby
4:20.46
1
16
Danecker, Erick
St Paul - Niagra
4:21.81
1
17
Bannon, Matt
Elmira
4:21.98
1
18
Smith, Liam
Highland
4:22.03
1
19
Dirienzo, Michael
Neil McNeil
4:22.27
1
20
Allen, Brandon
General Amherst
4:22.36
1
21
Wieser, Matthew
Brother Andre Ca
4:22.70
1
22
Hansel, Graham
West Ferris
4:23.65
1
23
Doxtator, Adam
Bayside
4:24.34
1
24
Javeed, Sameen
London South
4:25.21
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Denault, Rob
Aurora
3:50.19
1
2
Proudfoot, Ross
Lo-Ellen Park
3:50.56
1
3
Esselink, Evan
Courtice
3:52.34
1
4
King, Xavier
Pickering - Ajax
3:52.38
1
5
Seleshi, Merid
Birchmount Park
3:53.28
1
6
Hosier, Stephen
Lindsay
3:54.86
1
7
Dillon, Eric
RS McLaughlin
3:56.67
1
8
Stone, Jeff
Turner Fenton
3:58.46
1
9
Hendrikx, Aaron
North Middlesex
3:59.32
1
10
Janikowski, Paul
St Thomas of Vil
3:59.47
1
11
Raymond, Paul
ES Thériault Ca
4:02.05
1
12
Wilson, Mackay
Stratford Centra
4:03.57
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
King, Xavier
Pickering - Ajax
3:56.55
1
3
Hosier, Stephen
Lindsay
3:56.61
1
2
Denault, Rob
Aurora
3:57.91
1
5
Dillon, Eric
RS McLaughlin
3:57.99
1
4
Proudfoot, Ross
Lo-Ellen Park
3:58.24
1
6
Seleshi, Merid
Birchmount Park
3:58.26
1
7
Janikowski, Paul
St Thomas of Vil
3:58.29
1
9
Esselink, Evan
Courtice
3:58.63
1
8
Hendrikx, Aaron
North Middlesex
3:58.82
1
10
Stone, Jeff
Turner Fenton
3:58.93
1
11
Wilson, Mackay
Stratford Centra
3:59.39
1
12
Raymond, Paul
ES Thériault Ca
4:01.73
1
13
Cooper, Jeremy
Manitoulin
4:03.47
1
14
Settembri, Jonathan
Mayfield
4:05.07
1
15
Gordon, Andrew
Northern - Toron
4:05.28
1
16
Day, Kieran
Holy Trinity - K
4:05.41
1
17
Forbes, Austen
Highland
4:06.28
1
18
Grieve, Kyle
Richview CI
4:06.76
1
19
Asselstine, Robert
Sydenham
4:07.22
1
20
Foster, Oliver
Malvern
4:07.54
1
21
Meloche, David
Vincent Massey
4:09.73
1
22
Behan, Jeff
Westdale
4:10.35
1
23
Howels, Daniel
ES Catholique de
4:14.14
1
24
Quennevill, Gabriel
General Panet
4:28.90
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Palamar, Adam
Merivale
8:53.12
1
2
Kirkup, Brandon
Dunbarton
9:02.47
1
3
Milton, James
St David
9:05.23
1
4
Druken, Matt
St Joseph's - Ba
9:05.79
1
5
Holden, Nick
Quinte
9:09.25
1
6
Moyer, Christopher
Notre Dame - Aja
9:09.26
1
7
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
9:19.61
1
8
Hein, Andy
IE Weldon
9:23.85
1
9
Ellijah, Devon
Vincent Massey
9:25.49
1
10
McCann, Rob
Lorne Park
9:26.14
1
11
Hubbard-Oles, Riley
Monsignor Paul D
9:31.16
1
12
SENECA, BRAYDEN
Notre Dame Colle
9:34.04
1
13
Kellar, Thomas
Renfrew
9:36.49
1
14
Al-Khazraji, Sayf
Vincent Massey
9:38.35
1
15
Bayley, Spencer
St Michael's - T
9:39.47
1
16
Mascetta, Dylan
Bishop Allen Aca
9:47.65
1
17
Turco, Daniel
St Mary's Colleg
9:49.28
1
18
Deane, Patrick
Lord Dorchester
9:57.48
1
19
Groop, Kenneth
St Patrick - Thu
9:59.62
1
20
Kolb, Paul
Highland
10:02.31
1
21
Kowalik, Orest
John Cabot
10:07.28
1
22
Perera-Satgun, Joel
Neil McNeil
10:11.73
1
23
Vaillant, Nick
St Patrick - Thu
10:12.29
1
24
Jolkowski, Josh
Englehart
10:39.21
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
8:55.75
1
2
Sleiman, Ryan
Kingsville
8:56.64
1
3
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
8:57.38
1
4
Messina, Phillip
St Michael's - T
8:59.87
1
5
Coughler, Jeremy
Port Hope
9:09.92
1
6
Allen, Brandon
General Amherst
9:18.84
1
7
Heartwell, Joey
Clarkson
9:18.95
1
8
Hansel, Graham
West Ferris
9:20.55
1
9
Wieser, Matthew
Brother Andre Ca
9:21.67
1
10
Javeed, Sameen
London South
9:23.39
1
11
Doxtator, Adam
Bayside
9:25.46
1
12
Zagar, Myles
Mayfield
9:26.71
1
13
Rukaj, Rigers
St Andrew's Juni
9:27.63
1
14
Hannon, Zack
Collingwood CI
9:27.85
1
15
Bannon, Matt
Elmira
9:35.37
1
16
Quarrel, Mason
St Patrick - Thu
9:36.84
1
17
Dellemonache, Alex
EL Crossley
9:37.41
1
18
Hambly, Kent
Ancaster
9:45.90
1
19
Ellis, John
Holy Trinity - B
9:53.08
1
20
Silva, Elijah
Brebeuf College
10:01.85
1
21
Wynands, Eric
Thousand Islands
10:01.89
1
22
Burns, Nick
Korah
10:05.32
1
23
Daley, Patrick
St Peter's - Pet
10:33.40
1
--
Mannarino, Alec
Hillfield Strath
DNF
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hosier, Stephen
Lindsay
8:23.25
1
2
King, Xavier
Pickering - Ajax
8:23.71
1
3
Proudfoot, Ross
Lo-Ellen Park
8:24.09
1
4
Esselink, Evan
Courtice
8:32.68
1
5
Smith, Daryl
Vincent Massey
8:34.03
1
6
Kowalsky, Andrew
Vincent Massey
8:38.59
1
7
Hendrikx, Aaron
North Middlesex
8:38.93
1
8
Zaghlol, Abdu
Jacob Hespeler
8:38.99
1
9
Bourget, Jeremie
ES Thériault Ca
8:39.47
1
10
Asselstine, Robert
Sydenham
8:41.61
1
11
Rooke, Kevin
Don Mills
8:42.23
1
12
Archer, Jeffrey
Sydenham
8:46.59
1
13
Pesce, Michael
Innisdale
8:48.41
1
14
Cooper, Jeremy
Manitoulin
8:52.03
1
15
Azocar, Kevin
Iona Catholic
9:10.41
1
16
Labelle, Eric
Holy Trinity - O
9:10.89
1
17
Chambers-Bed, Geoff
Hammarskjold
9:21.06
1
18
Mahoney-Ash, Connor
Centennial Secon
9:22.90
1
19
Hynes, Brendan
St Michael's - T
9:28.83
1
20
Ntovkas, Nick
East York
9:36.00
1
21
Wanuch, Jacob
Glenforest
9:45.34
1
--
Foster, Oliver
Malvern
DNF
1
--
Dulhanty, Chris
Loyola Catholic
DNF
1
--
Dillon, Eric
RS McLaughlin
SCR
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Collison, Jordan
Saugeen
5:51.01
1
2
Smith, Daryl
Vincent Massey
5:52.33
1
3
deGroot, Andrew
St Peter's - Bar
5:58.14
1
4
Piticariu, Daniel
Vincent Massey
6:02.29
1
5
Dulhanty, Chris
Loyola Catholic
6:03.58
1
6
Archer, Jeffrey
Sydenham
6:05.09
1
7
Simpson, Colin
Rothwell-Osnabru
6:06.06
1
8
Bourget, Jeremie
ES Thériault Ca
6:08.69
1
9
Fortune, Patrick
Hon WC Kennedy
6:10.03
1
10
Delaney, Liam
Thousand Islands
6:12.48
1
11
Pimentel, Nick
Cardinal Leger
6:16.12
1
12
Hill, George
Monsignor Paul D
6:17.45
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Piticariu, Daniel
Vincent Massey
6:10.09
1
3
Bourget, Jeremie
ES Thériault Ca
6:10.76
1
5
Collison, Jordan
Saugeen
6:10.97
1
7
Dulhanty, Chris
Loyola Catholic
6:10.99
1
9
Archer, Jeffrey
Sydenham
6:12.18
1
2
Pimentel, Nick
Cardinal Leger
6:12.23
1
4
Smith, Daryl
Vincent Massey
6:12.33
1
6
Delaney, Liam
Thousand Islands
6:12.72
1
8
deGroot, Andrew
St Peter's - Bar
6:12.81
1
10
Fortune, Patrick
Hon WC Kennedy
6:12.90
1
11
Simpson, Colin
Rothwell-Osnabru
6:12.94
1
12
Hill, George
Monsignor Paul D
6:15.23
1
13
Bierema, Jordan
Uxbridge
6:16.42
1
14
Lloyd, Duke
Highland
6:28.64
1
15
Pinxtere, Grady van
All Saints - Whi
6:29.91
1
16
Boyce, Connor
Lockerby Composi
6:36.21
1
17
Arango, Juan
Notre Dame - Bur
6:37.56
1
18
Typa, Steven
Michael Power-St
6:42.02
1
19
Hynnes, Trevor
Westgate
6:44.88
1
20
Mollenhauer, Derek
Royal St. George
6:50.28
1
21
Diebel, Sebastien
St Benedict Cath
6:50.88
1
22
Freibauer, Alex
St Michael's - T
6:51.00
1
23
Bates, Dylan
Birchmount Park
6:55.15
1
--
Stewart, Thor
Perth
DNS
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
13.71
-1.3
1
2
Gow, Brandon
Belle River
13.73
-1.3
1
3
Katulic-Du, Nicolas
Welland Centenni
14.18
-1.3
1
4
Loparco, Matthew
St Michael's - T
14.19
-1.3
1
5
Wright, Andre
Dunbarton
14.23
-1.3
1
6
Green, Chris
Cameron Heights
14.26
-1.3
1
7
Rasing, Marc
Brebeuf College
14.76
-1.3
1
8
Long, Mitchell
Harrow
15.32
-1.3
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
14.01
+0.0
3
2
Gow, Brandon
Belle River
14.12
+0.2
2
3
Loparco, Matthew
St Michael's - T
14.14
-1.1
1
4
Katulic-Du, Nicolas
Welland Centenni
14.14
+0.0
3
5
Wright, Andre
Dunbarton
14.17
-1.1
1
6
Green, Chris
Cameron Heights
14.51
+0.2
2
7
Rasing, Marc
Brebeuf College
14.66
-1.1
1
8
Long, Mitchell
Harrow
14.69
+0.2
2
9
Chan, Michael
Don Mills
14.82
-1.1
1
10
Boscan, Ricardo
St Joan of Arc -
14.97
+0.0
3
11
Meens, Reuben
East Northumberl
14.97
+0.0
3
12
Stewart, Jordan
Bradford
14.98
-1.1
1
13
Fedora, Zack
Loyalist
15.08
-1.1
1
14
Wang, Edward
Unionville
15.10
+0.2
2
15
Kim, Jonathan
Earl of March
15.35
+0.2
2
16
Nguyen, Yankees
Father Michael G
15.35
+0.0
3
17
Siegel, Jeremy
Carleton Place
15.39
+0.0
3
18
Gilmour, Mack
Port Perry
15.84
+0.0
3
19
Bordin, Barak
Bawating CVS
16.04
+0.2
2
20
SLESSOR, KEN
Grimsby
16.09
+0.2
2
21
Male, Jean-Philippe
ES Thériault Ca
16.28
-1.1
1
22
Lelievre, Travis
Espanola
16.36
+0.0
3
23
Forsythe, Zach
York Mills
16.49
-1.1
1
24
Lucciantonio, Joe
Lo-Ellen Park
16.50
+0.2
2
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Joseph, Yazin
Pickering - Ajax
13.93
-1.9
1
2
Stemmler, Aaron
St David
14.01
-1.9
1
3
Dailleboust, Luke
FE Madill
14.09
-1.9
1
4
Craik, Ben
London South
14.38
-1.9
1
5
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
14.41
-1.9
1
6
Plunkett, Jacob
Arnprior
14.41
-1.9
1
7
Udeschini, Luke
Chippewa Seconda
14.90
-1.9
1
8
Kerr, Jared
St Edmund Campio
14.93
-1.9
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
13.74
-1.1
3
2
Dailleboust, Luke
FE Madill
14.13
+0.8
2
4
Joseph, Yazin
Pickering - Ajax
14.18
+0.8
2
3
Stemmler, Aaron
St David
14.38
-1.1
1
5
Craik, Ben
London South
14.50
-1.1
1
7
Udeschini, Luke
Chippewa Seconda
14.65
+0.8
2
6
Plunkett, Jacob
Arnprior
14.68
-1.1
3
8
Kerr, Jared
St Edmund Campio
14.81
-1.1
3
9
Winsborrow, Kayne
Pickering - Ajax
14.86
-1.1
1
10
St.Jean, Jesse
Pickering - Ajax
15.01
-1.1
3
11
Daines, Kyle
Nelson
15.10
+0.8
2
12
Piepers, Taha
Carleton Place
15.18
-1.1
1
13
Hill, Royan
Brebeuf College
15.23
-1.1
1
14
Widdowfield, Liam
North Grenville
15.51
+0.8
2
15
Martin, Trystan
Birchmount Park
15.53
-1.1
3
16
Martin, Cole
Cayuga
15.58
-1.1
3
17
Ellis, Xavier
Sinclair
15.61
+0.8
2
18
Cleve, Evan
Moira
15.81
-1.1
1
19
Nickelson, Connor
De La Salle Coll
15.94
+0.8
2
20
Robinson, Todd
Welland Centenni
16.09
-1.1
1
21
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
16.15
-1.1
3
22
Bogensberg, Michael
Sir James Dunn
16.63
+0.8
2
23
Good, Sam
Central Algoma
16.94
-1.1
3
24
Becks, Evan
Manitoulin
22.26
-1.1
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
13.33
-0.8
1
2
Wilson, Brandon
Pickering - Ajax
14.02
-0.8
1
3
Chan, Daniel
Unionville
14.15
-0.8
1
4
Bates, Brent
Richview CI
14.55
-0.8
1
5
Ogieva, Izzy
Pickering - Ajax
14.63
-0.8
1
6
Arsenault, Calvin
St Mary's - Kitc
14.72
-0.8
1
7
Cyrus, Keith
St Mary - Picker
14.83
-0.8
1
8
DeJong, Dylan
North Dundas
15.13
-0.8
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
13.93
-2.6
3
2
Chan, Daniel
Unionville
14.25
-2.1
1
3
Wilson, Brandon
Pickering - Ajax
14.47
-2.1
2
4
Cyrus, Keith
St Mary - Picker
14.91
-2.1
2
7
Arsenault, Calvin
St Mary's - Kitc
14.92
-2.1
2
5
Ogieva, Izzy
Pickering - Ajax
14.94
-2.1
1
6
Bates, Brent
Richview CI
14.96
-2.6
3
8
DeJong, Dylan
North Dundas
15.12
-2.1
1
9
Tesfaye, Gabe
Oakridge
15.23
-2.6
3
10
Sparling, Grant
St Anne's - Clin
15.37
-2.1
1
11
Faucon, Erik
Chippewa Seconda
15.45
-2.1
1
12
Lytwynec, Riley
St Basil - SS Ma
15.74
-2.1
1
13
Forester, Josh
Blessed Trinity
15.83
-2.6
3
14
Yaw, Brandon
Blessed Mother T
15.84
-2.1
2
15
Fearman, Rob
Cayuga
15.99
-2.6
3
16
Primeau, Codie
ES L'Héritage
16.03
-2.6
3
17
Renaud, Jeffery
Loyola Catholic
16.14
-2.1
1
18
Cochrane, Jamie
Russell
16.55
-2.6
3
19
Richardson, Marty
Welland Centenni
16.65
-2.1
2
20
Bailey, Mykal
Kipling
16.91
-2.1
2
21
Kwan, Anthony
Country Day
17.45
-2.1
2
22
Lavallie, Shawn
Lasalle - Sudbur
18.02
-2.1
1
23
Glaude, Zackary
Macdonald-Cartie
19.60
-2.6
3
--
Gayton, Kevin
Carleton Place
DQ
-2.1
2
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
38.45
1
2
Dimock, Dylan
Father John Redm
39.13
1
3
Gow, Brandon
Belle River
39.58
1
4
Beaudoin, Shawn
Sandwich
39.81
1
5
Desgroseill, Daniel
Merivale
39.90
1
6
Hildebrand, Zack
Westlane
40.87
1
7
Anane, Matthew
Pickering - Ajax
41.90
1
8
MacAuley, Andrew
Arnprior
42.43
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
39.43
1
2
Dimock, Dylan
Father John Redm
40.13
3
4
Gow, Brandon
Belle River
40.33
3
3
Beaudoin, Shawn
Sandwich
40.78
2
5
Hildebrand, Zack
Westlane
40.91
2
6
Desgroseill, Daniel
Merivale
41.01
1
7
Anane, Matthew
Pickering - Ajax
41.66
2
8
MacAuley, Andrew
Arnprior
41.69
3
9
Chan, Michael
Don Mills
41.77
3
10
Hesman, Micah
Sandwich
41.92
1
11
Shepherd, Brent
Pickering - Ajax
42.40
3
12
Bradford, Riley
St Basil - SS Ma
42.64
3
13
Stowe, Symon
Almonte
42.68
3
14
Vandervoort, Daniel
Bear Creek
42.76
2
15
Gordon, Zayne
Pickering - Ajax
42.78
1
16
Allard, Colin
ES Thériault Ca
42.81
1
17
Schinkel, Mike
Ridgeway-Crystal
42.88
2
18
Boscan, Ricardo
St Joan of Arc -
42.89
2
19
Ciccarelli, Dylan
Malvern
42.96
2
20
Male, Jean-Philippe
ES Thériault Ca
43.24
2
21
Dominguez, Jose
St Joan of Arc -
43.48
1
22
Fagan, Matt
White Pines
43.54
1
23
Raji, David
Colonel By
44.24
1
24
Savarimuthu, Devon
Brebeuf College
45.22
3
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
40.01
1
2
Stemmler, Aaron
St David
41.13
1
3
Kerr, Jared
St Edmund Campio
41.36
1
4
Stachiw, Terrin
Father Leo Austi
42.76
1
5
Beckerman, Sam
North Toronto
43.29
1
6
Winsborrow, Kayne
Pickering - Ajax
43.47
1
7
Parris, Khalil
Sandwich
44.02
1
8
Mitchell, Michigan
Northern - Sarni
44.07
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
41.47
2
2
Stemmler, Aaron
St David
41.83
1
4
Kerr, Jared
St Edmund Campio
42.05
1
3
Parris, Khalil
Sandwich
42.42
3
5
Mitchell, Michigan
Northern - Sarni
42.65
2
7
Beckerman, Sam
North Toronto
42.79
1
8
Stachiw, Terrin
Father Leo Austi
42.88
1
9
Bitar, Marc
Colonel By
42.89
2
6
Winsborrow, Kayne
Pickering - Ajax
42.92
3
10
Melcher, Trevor
Colonel By
42.93
1
11
Joseph, Yazin
Pickering - Ajax
42.94
2
12
Udeschini, Luke
Chippewa Seconda
43.04
3
13
Simms, Rakeem
Sir John A MacDo
43.38
2
14
Lewis, Morgan
ESP Louis Riel
43.52
3
15
Ing, Quincy
Aurora
43.97
1
16
Widdowfield, Liam
North Grenville
44.17
3
17
HILDEBRAND, JESSE
Welland Centenni
44.63
3
18
Kalenuik, Elijah
Ridgeway-Crystal
45.04
1
19
Becks, Evan
Manitoulin
45.18
2
20
Appiah, Alex
Heart Lake
45.50
2
21
Tang, Michael
Brebeuf College
46.48
3
22
Montes, Jonathan
Chaminade Colleg
46.93
3
23
Seguin, Ryan
ES Thériault Ca
46.99
2
--
Watson-Keau, Iokepa
Lockerby Composi
DNS
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chan, Daniel
Unionville
53.34
1
2
Arsenault, Calvin
St Mary's - Kitc
55.35
1
3
Ebanks, Lesean
Heart Lake
55.72
1
4
Bates, Brent
Richview CI
56.11
1
5
Senior, Devereaux
Richmond Green
56.30
1
6
Umoh, Ubong
Oakridge
57.62
1
7
Sparling, Grant
St Anne's - Clin
57.75
1
--
Peters, Hayden
Sydenham
DQ
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Chan, Daniel
Unionville
54.26
1
2
Arsenault, Calvin
St Mary's - Kitc
55.65
3
4
Umoh, Ubong
Oakridge
55.95
3
7
Bates, Brent
Richview CI
55.96
3
3
Ebanks, Lesean
Heart Lake
56.16
2
5
Senior, Devereaux
Richmond Green
56.95
1
8
Sparling, Grant
St Anne's - Clin
57.18
3
6
Peters, Hayden
Sydenham
57.46
2
9
Sutton, Charlie
John F Ross
57.66
1
10
Moses, Isaiah
Gloucester
58.03
1
11
Al-Haddad, Saj
St Pius X
58.33
2
12
Richardson, Marty
Welland Centenni
58.58
2
13
Taylor, Justin
Pickering - Ajax
58.98
2
14
Press, Eric
Highland
59.01
2
15
Forde, Albert
Richview CI
59.31
2
16
Stewart, Thor
Perth
59.32
1
17
Tripp, Steve
Ridgeway-Crystal
59.83
3
18
Lytwynec, Riley
St Basil - SS Ma
1:00.28
1
19
Zablocki, Philip
Michael Power-St
1:00.46
1
20
Toneguzzo, Dante
St Thomas of Vil
1:01.31
3
21
Kosar, John
Lo-Ellen Park
1:01.73
1
22
Wilson, Brandon
Pickering - Ajax
1:04.10
3
23
Muncaster, Ben
White Pines
1:04.96
3
--
West, Sheldon
Timiskaming
DQ
2
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
WF Herman
43.50
1
2
Relay Team
Bill Crothers SS
43.62
1
3
Relay Team
Sandwich
44.34
1
4
Relay Team
Michael Power-St
44.72
1
5
Relay Team
Pine Ridge
44.82
1
6
Relay Team
Northern - Sarni
44.87
1
7
Relay Team
Holy Names - Win
45.38
1
8
Relay Team
St Edmund Campio
45.49
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Brown
,
Gauthier
,
McBride
,
Jones
WF Herman
44.16
2
2
Anglin
,
Anglin
,
Kariling
,
Manuel
Bill Crothers SS
44.60
1
3
Beaudoin
,
Hesman
,
Jerald
,
Nelson
Sandwich
44.75
3
4
Bondi
,
Lewitski
,
Bottero
,
McGarvey
Michael Power-St
44.77
2
5
Sanchez, Jacobanc,
Smith, Ubah
Holy Names - Win
45.17
3
7
Palmer
,
March
,
Czerniaw
,
Allotey
St Edmund Campio
45.17
3
8
Boylan
,
Boylan
,
Gill
,
Brown
Pine Ridge
45.28
3
6
Packer
,
Handy
,
Bramwell
,
Klaudi
Northern - Sarni
45.31
1
9
Saisho, Samuels,
Miller, Patricko
Birchmount Park
45.32
1
10
Whiteloc
,
Rogers
,
MacAuley
,
Kargus
Arnprior
45.33
1
11
Ward
,
Gordon
,
Thomas
,
Walters
St Aloysius Gonz
45.64
2
12
Pena
,
Boscan
,
DiSanto
,
Doe
St Joan of Arc -
45.92
3
13
Dobson
,
Archer
,
Fletcher
,
Hussett
Fletcher's Meado
45.95
2
14
Ghent
,
Ayotte
,
Belzile
,
Burtney
Lo-Ellen Park
46.91
3
15
Baptiste
,
Nang'Oma
,
Finn
,
Enang
St Joseph's - Ne
47.09
1
16
Dawson
,
Kim
,
Lee
,
Johnston
Earl of March
47.56
2
17
Cloutier
,
Bonin
,
Boileau
,
Roque
College Notre Da
48.27
3
18
Houston
,
Farquar
,
Schneide
,
Paquette
Timmins Vocation
48.35
1
19
Menei
,
Poling
,
Anderson
,
Pykari
St Ignatius - Th
49.65
2
--
Anane
,
Gardener
,
Thompson
,
Saini
Pickering - Ajax
DNF
3
--
Fullerto
,
Wright
,
Nastich
,
Tingling
Dunbarton
DNF
2
--
Saville
,
Ericksen
,
Kazaka
,
Schlossm
Colonel By
DQ
1
--
Adrinkah
,
Loparco
,
Kisirye
,
Badali
St Michael's - T
DQ
1
--
Swain
,
Weathers
,
Dimock
,
DeDios
Father John Redm
DNS
2
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Pickering - Ajax
45.30
1
2
Relay Team
Sir John A MacDo
46.25
1
3
Relay Team
Resurrection
46.96
1
4
Relay Team
St Mary - Picker
47.25
1
5
Relay Team
Cardinal Newman
47.32
1
--
Relay Team
Birchmount Park
DNF
1
--
Relay Team
Arnprior
DNF
1
--
Relay Team
St Roch - Brampt
DQ
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Winsborr
,
Grant
,
Joseph
,
Kerr-Dav
Pickering - Ajax
45.20
2
2
Piaseczn
,
Bell
,
Dale
,
Hong
Sir John A MacDo
46.28
3
4
Bawcutt
,
Hegel
,
Martin
,
Collins
Birchmount Park
46.72
3
3
Jagasar
,
Benjamin
,
Thomas
,
Powell
St Roch - Brampt
46.83
1
7
Giordano
,
Rodrigue
,
Lamanna
,
Marchese
St Mary - Picker
47.04
3
5
Masterto
,
Schneide
,
Warren
,
Dennis
Resurrection
47.15
1
8
Higgins
,
Lozada
,
Baladad
,
Broderic
Cardinal Newman
47.18
3
6
Lecuyer
,
Plunkett
,
Gwalchma
,
Moore
Arnprior
47.22
2
9
Dion
,
Woodrow
,
Hawryluk
,
Westbroo
Sir Winston Chur
47.25
2
10
Ottema
,
Gorgi
,
Finoro
,
Parisott
Our Lady of Lour
47.28
3
11
Olivito
,
Rabanes
,
Hefferna
,
Janikows
St Thomas of Vil
47.32
2
12
Brown
,
Wright
,
MacDonal
,
Martin
Eastview
47.35
1
13
Fasullo
,
Karch
,
Killin
,
Whitwell
Nelson
47.49
1
14
Dippolit
,
Lu
,
Grogan
,
Morgan
Bill Crothers SS
47.53
3
15
Simms
,
Lemard
,
Hua
,
Kabundi
Sir John A MacDo
47.59
1
16
Bitar
,
Itani
,
Melcher
,
Bitchoka
Colonel By
47.69
1
17
Becks
,
Green
,
Laidley
,
Graham
Manitoulin
47.82
3
18
Bartlett
,
Bond
,
Gadsby
,
Reed
Beamsville
48.01
2
19
McDonald
,
Tessier
,
Deschamp
,
Leclair
Espanola
48.61
3
20
Piepers
,
Rothwell
,
McNaught
,
Pearson
Carleton Place
50.23
2
21
Bluth
,
Byerley
,
Byerley
,
Quirion
Geraldton
51.83
2
--
Dominico
,
Graham
,
Kennedy
,
McDonell
St Joseph-Scolla
DNF
1
--
Constant
,
Crawford
,
Chatrie
,
Lendour
Emery
DNF
2
--
Hurford
,
Blanchar
,
Ashton
,
Harper
Thousand Islands
DQ
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Birchmount Park
42.24
1
2
Relay Team
Pickering - Ajax
42.39
1
3
Relay Team
Northern - Sarni
42.89
1
4
Relay Team
Thousand Islands
43.15
1
5
Relay Team
Huron Heights -
43.21
1
6
Relay Team
Sandwich
43.48
1
7
Relay Team
Ridgeway-Crystal
43.49
1
8
Relay Team
Holy Trinity - C
43.80
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Cameron
,
Samuels
,
Liendo
,
Brown
Birchmount Park
43.20
2
2
Wright
,
Williams
,
Farzam
,
Wilson
Pickering - Ajax
43.21
1
4
Charteri
,
Wattie
,
Young
,
Annett
Northern - Sarni
43.21
2
3
Burns
,
Corney
,
Cauley
,
Bahm
Thousand Islands
43.38
3
7
Woodhous
,
Smith
,
Cober
,
Guerra
Huron Heights -
43.40
2
5
Amir
,
Bessey
,
Hesman
,
MacLeod
Sandwich
43.56
1
6
Merritt
,
Tripp
,
Periera
,
Testa
Ridgeway-Crystal
43.87
3
8
Anderson
,
Drake
,
Felix
,
Nnawuchi
Holy Trinity - C
43.88
1
9
Pellett
,
Ballagh
,
Smith
,
Daillebo
FE Madill
43.90
2
10
Williams
,
Cyrus
,
Persaud
,
Ngoddy
St Mary - Picker
43.98
1
11
Ehioghae
,
Addo
,
Collis
,
Gentles
Father Henry Car
44.06
3
12
Worth
,
Montinat
,
Adjei
,
Ajayi
Neil McNeil
44.21
3
13
Colquhou
,
Gauthier
,
Johnson
,
Lumley
WF Herman
44.23
1
14
Haenni
,
Karas
,
Schurman
,
Kouyoumj
Eastview
44.38
2
15
Raji
,
Makinde
,
Mputu
,
Aribido
Colonel By
44.52
1
16
Brooks
,
Fournier
,
Hamilton
,
Poeta
St Joseph-Scolla
44.68
3
17
Schinkel
,
Meidema
,
Domenicu
,
McAvoy
Lakeshore Cath -
44.78
1
18
Akinkuad
,
Joseph
,
Allen
,
Jno-Pier
Ascension of Our
44.93
1
19
Clement, Caleefem,
Croal, Lawrence
Sir Wilfrid Laur
45.13
3
20
Andrews
,
Basler
,
Murphy
,
Dey
Arnprior
45.28
2
21
Gazendam
,
Li
,
Dorey
,
Ho
Holy Cross Cath
46.40
2
22
Predon
,
Lavallie
,
Furchner
,
Shirk
Lasalle - Sudbur
46.52
3
23
Blais
,
Bracken
,
O'Donnel
,
Sivret
Timmins Vocation
46.99
2
--
Glasgow
,
Hayle
,
Greco
,
Gayle
St Edmund Campio
DNS
3
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
WF Herman
3:17.11
1
2
Relay Team
Michael Power-St
3:21.22
1
3
Relay Team
Birchmount Park
3:22.72
1
4
Relay Team
Pickering - Ajax
3:23.22
1
5
Relay Team
Northern - Sarni
3:23.68
1
6
Relay Team
Neil McNeil
3:24.11
1
7
Relay Team
Sydenham
3:25.30
1
8
Relay Team
Eastview
3:26.61
1
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Colquhou
,
Johnson
,
McBride
,
Savic
WF Herman
3:22.37
3
2
Zablocki
,
Juha
,
Azenhas
,
Drozdows
Michael Power-St
3:22.52
1
4
Annett
,
Sawatzky
,
Young
,
Huzevka
Northern - Sarni
3:22.95
1
7
Wilson
,
Wilson
,
Taylor
,
King
Pickering - Ajax
3:23.45
1
5
Peters
,
Doyle
,
Trickey
,
Embury
Sydenham
3:23.86
3
8
Costello
,
Harris
,
Adjei
,
Montinat
Neil McNeil
3:24.72
1
9
Makinde
,
Mputu
,
Saville
,
Bitar
Colonel By
3:24.78
3
10
Corney
,
Bahm
,
Nolan
,
Burns
Thousand Islands
3:25.34
3
3
Samuels
,
Cameron
,
Seleshi
,
Brown
Birchmount Park
3:25.72
2
6
Haenni
,
Karas
,
Schurman
,
Koopmans
Eastview
3:27.16
2
11
McCabe
,
Chance
,
Hamilton
,
Pimentel
Cardinal Leger
3:27.21
3
12
Granja
,
Bogorin
,
Staeger
,
Nicholso
St Thomas Aquina
3:28.48
2
13
Gordon
,
Williams
,
Boylan
,
Swaby
Pine Ridge
3:28.54
2
14
Beaudoin
,
Bessey
,
Hesman
,
MacLeod
Sandwich
3:29.54
1
15
Glebe
,
Badali
,
Lynch
,
Bayley
St Michael's - T
3:30.43
1
16
Roach
,
Plumley
,
Muncaste
,
Plumley
White Pines
3:30.68
2
17
Ullman
,
Yeung
,
Miethig
,
Palmer
Bluevale CI
3:31.63
3
18
MacDonal
,
Wilde
,
Crews
,
Moseley
Meadowvale
3:32.05
1
19
Fazekas
,
Merritt
,
Tripp
,
Lane
Ridgeway-Crystal
3:33.42
1
20
Montgira
,
Dabros
,
Mufuta
,
Fournier
ES Franco Cite -
3:35.83
2
21
Jivraj
,
Heron
,
Heron
,
Hacker
Notre Dame - Aja
3:39.93
3
22
Blais
,
Bracken
,
O'Donnel
,
Schneide
Timmins Vocation
3:40.89
2
23
Ferrigan
,
Gvozdano
,
Higgs
,
Lamarche
O'Gorman
3:48.26
3
--
Bennett
,
Omoruna
,
Figueroa
,
Rodney
St Augustine - B
SCR
2
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nikolovski, Peter
Malvern
17.26m
(56'7.5)
1
2
Dame, Josh
Essex
17.15m
(56'3)
1
2
Deslaurier, Brandon
Napanee
17.15m
(56'3)
1
4
Renton, Tyler
Christ the King
17.05m
(55'11.25)
1
5
Sivalingam, Anojan
Albert Campbell
16.12m
(52'10.5)
1
6
Polinski, Daniel
Philip Pocock
16.10m
(52'9.75)
1
7
Mallough, Zach
Mother Teresa -
16.04m
(52'7.5)
1
8
Krzyszkowski, John
Port Credit
15.43m
(50'7.25)
1
9
Shanto, Ezra
Vaughan - Thornh
15.39m
(50'5.75)
1
10
Johnson, Nathaniel
Dante Alighieri
14.92m
(48'11.25)
1
11
Connah, Josh
Carleton Place
14.85m
(48'8.5)
1
12
Thompson, Blake
St Joseph's - Ba
14.82m
(48'7.25)
1
13
Boursiquot, Louis
Immaculata
14.80m
(48'6.5)
1
14
Boersma, Brett
Northern - Sarni
14.50m
(47'6.75)
1
15
Recalla, Trevor
Timiskaming
14.29m
(46'10.5)
1
16
Lyon, Victor
Dunbarton
14.23m
(46'8)
1
17
DeDios, Ryan
Father John Redm
14.22m
(46'7.75)
1
18
Wortley, Corey
Vincent Massey
14.16m
(46'5.25)
1
19
Osborn, Rob
Ridgeway-Crystal
14.02m
(45'11.75)
1
20
Hughes, Hayden
Eastview
13.95m
(45'9)
1
21
Harrison, Cody
Cobourg West
13.70m
(44'11.25)
1
22
Thompson, Donovan
Elliot Lake
13.02m
(42'8.5)
1
23
Gatien, Patrique
ESC Franco Ouest
12.22m
(40'1)
1
24
Doyle, Brendan
Sir Winston Chur
10.64m
(34'10.75)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gionet, Vincent
Hillcrest - Otta
15.44m
(50'7.75)
1
2
Blackwood, Michael
Don Bosco
14.26m
(46'9.25)
1
3
Vandeven, Josh
Strathroy
14.21m
(46'7.25)
1
4
Shepley, Josh
Belle River
13.94m
(45'8.75)
1
5
Collins, Mike
Belle River
13.80m
(45'3.25)
1
6
Kujawinski, Ryan
Iroquois Falls
13.45m
(44'1.5)
1
7
Pawliw, Eli
Nelson
13.45m
(44'1.5)
1
8
Hunter, Ryan
Algonquin E S
13.38m
(43'10.75)
1
9
Brown, Derek
Holy Trinity - C
12.95m
(42'5.75)
1
10
Cambridge, Chris
Sir Frederick Ba
12.79m
(41'11.5)
1
11
Russo, Tyler
Sherwood
12.67m
(41'6.75)
1
12
Laramee, Jesse
General Vanier -
12.49m
(40'11.5)
1
13
Obiri-Yeb, Jonathan
Father Henry Car
12.41m
(40'8.5)
1
14
Darrah, Mark
Thousand Islands
12.39m
(40'7.75)
1
15
Pezzetta, Stefano
De La Salle Coll
12.28m
(40'3.25)
1
16
Zettler, Kevin
Rick Hansen
12.26m
(40'2.5)
1
17
Chahine, Kale
Woodbine JHS - N
12.18m
(39'11.5)
1
18
Becking, Cole
Sutton
12.18m
(39'11.5)
1
19
Lindo, Jhalil
Dunbarton
12.11m
(39'8.75)
1
20
Yeoung, Jason
Unionville
11.93m
(39'1.5)
1
21
Jansen, Tanner
Cochrane
11.43m
(37'6)
1
22
Byerley, Jordon
Geraldton
9.96m
(32'8)
1
--
Charkavi, Darby
Bishop Smith
FOUL
(--)
1
--
Demos, Trevon
St Catharines
DNS
(--)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Young, Jordan
Vincent Massey
16.84m
(55'2.75)
1
2
Palios, Stefan
Grimsby
16.54m
(54'3)
1
3
Gray, Jackson
Sarnia
16.27m
(53'4.5)
1
4
Girard, Darnell
WF Herman
16.20m
(53'1.75)
1
5
Wells, Andrew
Unionville
15.34m
(50'3.75)
1
6
Wingate, Corey
Carleton Place
15.34m
(50'3.75)
1
7
Bowman, Kevin
Saugeen
15.19m
(49'10)
1
8
Leclaire, Kurtis
Renfrew
15.15m
(49'8.25)
1
9
Brianski, Dennis
Notre Dame Cath
14.30m
(46'10.75)
1
10
Brathwaite, Eric
Heart Lake
13.75m
(45'1.25)
1
11
Massar, Justin
Elmvale
13.49m
(44'3)
1
12
Kovacs, Adam
St Joseph's - Ba
13.24m
(43'5.25)
1
13
Wiggan, Derek
St Michael's - T
12.97m
(42'6.5)
1
14
Poldma, Mihkel
York Mills
12.78m
(41'11)
1
15
Dykstra, Ray
Grimsby
12.56m
(41'2.25)
1
16
Furchner, Charles
Lasalle - Sudbur
12.37m
(40'7)
1
17
Neher, Helmet
Timmins Vocation
12.36m
(40'6.5)
1
18
Morrison, Brad
Russell
12.25m
(40'2.25)
1
19
Richard, Branden
Algonquin E S
11.95m
(39'2.25)
1
20
Paxson, Garnet
Fort Frances
11.53m
(37'9.75)
1
--
Jozwiak, Brandon
Hagersville
FOUL
(--)
1
--
Oppedisano, Derek
Langstaff
DNS
(--)
1
--
Zidros, Peter
Western Technica
DNS
(--)
1
--
Karakolis, Adam
Birchmount Park
DNS
(--)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Blake
St Joseph's - Ba
63.98m
(209'10.75)
1
2
Deslaurier, Brandon
Napanee
55.32m
(181'5.75)
1
3
Dame, Josh
Essex
55.00m
(180'5.25)
1
4
Krzyszkowski, John
Port Credit
54.76m
(179'7.75)
1
5
Osborn, Rob
Ridgeway-Crystal
51.53m
(169'0.5)
1
6
Godwin, Thomas
Saugeen
49.63m
(162'9.75)
1
7
Fraser, TC
Renfrew
49.45m
(162'2.75)
1
8
Nguyen, Charles
St Joseph's - St
48.68m
(159'8.5)
1
9
Medel, Daniel
Riverside
46.32m
(151'11.5)
1
10
Donnelly, Tyler
Holy Cross - Pet
46.28m
(151'10)
1
11
Stillwell, Shane
Orillia District
45.75m
(150'1)
1
12
Recalla, Trevor
Timiskaming
43.30m
(142'0.5)
1
13
Stuckless, Dylan
Ottawa Technical
42.20m
(138'5.25)
1
14
Filmore, Ben
Cayuga
41.33m
(135'7)
1
15
Toepp, Steven
Port Colborne
41.22m
(135'2.75)
1
16
Sivalingam, Anojan
Albert Campbell
40.81m
(133'10.5)
1
17
Lyon, Victor
Dunbarton
40.65m
(133'4.25)
1
18
Punch, Cameron
Sir James Dunn
40.60m
(133'2.25)
1
19
Cardenas, Esteban
St Michael's - T
40.13m
(131'7.75)
1
20
Gideon, Jacob
Dunbarton
39.84m
(130'8.5)
1
21
Gennaro, Tanner
St Thomas of Vil
36.00m
(118'1.25)
1
22
Mick, Joe
Fjme-Mattawa
33.78m
(110'9.75)
1
23
Korosci, Brett
Geraldton
33.27m
(109'1.75)
1
--
Nikolovski, Peter
Malvern
FOUL
(--)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunter, Ryan
Algonquin E S
49.57m
(162'7.5)
1
2
Charkavi, Darby
Bishop Smith
48.36m
(158'7.75)
1
3
Vandeven, Josh
Strathroy
45.67m
(149'10)
1
4
Souliere, Wesley
Bishop Smith
45.64m
(149'8.75)
1
5
Fuller, Trey
Dunbarton
42.42m
(139'2)
1
6
David, Brett
Opeongo
41.33m
(135'7)
1
7
Christodou, William
Crescent
40.23m
(131'11.75)
1
8
Innes, JJ
John McGregor
40.10m
(131'6.5)
1
9
Earle, Nick
Park Street CI
39.96m
(131'1)
1
10
Poprawski, Spencer
St Michael's - T
39.93m
(131'0)
1
11
Horta, Mark
St Marcellinus
39.91m
(130'11.25)
1
12
Hack, Morgan
Englehart
39.20m
(128'7.25)
1
13
Fitzmorri, Mitchell
Ingersoll
38.98m
(127'10.5)
1
14
Baylis, Joel
Eastview
38.19m
(125'3.5)
1
15
Savo-Sarda, Stephen
De La Salle Coll
36.19m
(118'8.75)
1
16
Rhodes, Jason
St Paul - Niagra
35.41m
(116'2)
1
17
Falk, Steven
Eden
34.22m
(112'3)
1
18
Winner, Blair
Holy Trinity - C
34.16m
(112'0.75)
1
19
Gennaro, Domenic
Port Credit
32.24m
(105'9.25)
1
20
Strong, Montana
Belle River
32.19m
(105'7.25)
1
21
Switzer, Brad
Bishop Smith
30.22m
(99'1.75)
1
22
Pope, Jordan
Lake Superior
29.94m
(98'2.5)
1
23
Caicco, Andrew
St Basil - SS Ma
29.52m
(96'10)
1
--
Pezzetta, Stefano
De La Salle Coll
FOUL
(--)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wells, Andrew
Unionville
54.23m
(177'11)
1
2
Young, Jordan
Vincent Massey
53.77m
(176'4.75)
1
3
Gray, Jackson
Sarnia
47.96m
(157'4)
1
4
Palios, Stefan
Grimsby
47.91m
(157'2)
1
5
Pilar, Alex
Saugeen
47.02m
(154'3)
1
6
Wingate, Corey
Carleton Place
46.87m
(153'9.25)
1
7
Corney, Trent
Thousand Islands
45.11m
(147'11.75)
1
8
Neher, Helmet
Timmins Vocation
44.74m
(146'9.25)
1
9
Spatafora, Michael
Earl Haig
44.51m
(146'0.25)
1
10
Gauthier, Jordon
WF Herman
43.76m
(143'6.75)
1
11
Karakolis, Adam
Birchmount Park
42.58m
(139'8.25)
1
12
Leclaire, Kurtis
Renfrew
41.76m
(137'0)
1
13
Bowman, Kevin
Saugeen
41.31m
(135'6.25)
1
14
Durward, Luke
Port Perry
40.16m
(131'9)
1
15
Arbuthnot, Steven
Philip Pocock
39.98m
(131'2)
1
16
Illingworth, James
Almonte
38.88m
(127'6.5)
1
17
Cruikshanks, Sean
Port Perry
38.77m
(127'2.25)
1
18
Woehl, Matt
Ridgeway-Crystal
37.57m
(123'3)
1
19
Valade, Dale
West Ferris
36.73m
(120'6)
1
20
Hodge, Liam
Runnymede
35.91m
(117'9.75)
1
21
Richard, Branden
Algonquin E S
35.72m
(117'2.25)
1
22
Thompson, Patrick
St Joseph's - Ba
35.67m
(117'0.25)
1
23
Dykstra, Ray
Grimsby
31.50m
(103'4)
1
--
Poldma, Mihkel
York Mills
DNS
(--)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Renton, Tyler
Christ the King
59.69m
(195'10)
1
2
Krzyszkowski, John
Port Credit
58.89m
(193'2.5)
1
3
Karakolis, Evan
Birchmount Park
58.40m
(191'7)
1
4
Williams, Jake
Northern - Sarni
56.71m
(186'0.5)
1
5
Kreitzer, Taylor
Belle River
56.22m
(184'5.25)
1
6
Hackney, Aaron
Sandwich
55.34m
(181'6.5)
1
7
Hughes, Hayden
Eastview
51.44m
(168'9)
1
8
Chan, Richard
Sandwich
48.83m
(160'2.25)
1
9
Mackenzie, Levi
Ridgeway-Crystal
46.94m
(154'0)
1
10
Schlossmach, Thomas
Colonel By
45.27m
(148'6.25)
1
11
Bordin, Barak
Bawating CVS
44.06m
(144'6.5)
1
12
Mei, Brodie
St Joseph's - Ba
43.94m
(144'1.75)
1
13
Recalla, Trevor
Timiskaming
42.84m
(140'6.5)
1
14
Murray, Andrew
Haliburton Highl
42.74m
(140'2.5)
1
15
Walker, William
Chaminade Colleg
42.63m
(139'10.25)
1
16
Birosh, Adam
Chippewa Seconda
42.46m
(139'3.5)
1
17
Smith, Jack
Lakefield Dist -
40.78m
(133'9.5)
1
18
Tate, Frank
St Joseph's - Ba
39.87m
(130'9.5)
1
19
Cardenas, Esteban
St Michael's - T
37.75m
(123'10)
1
20
Maziarz, Patrick
St Martin's
37.54m
(123'1.75)
1
21
Giancola, Nicholas
North Toronto
37.18m
(121'11.75)
1
22
Murphy, Tyler
Carleton Place
37.13m
(121'9.75)
1
23
Thompson, Blake
St Joseph's - Ba
35.60m
(116'9.5)
1
24
Korosci, Brett
Geraldton
34.74m
(113'11.5)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shepley, Josh
Belle River
55.97m
(183'7.5)
1
2
Forrest, Tyson
Hagersville
49.61m
(162'9)
1
3
Smith, Ryan
Vincent Massey
47.49m
(155'9.5)
1
4
Kuiack, Chad
St Joan of Arc -
47.32m
(155'2.75)
1
5
Lecuyer, Dylan
Arnprior
46.82m
(153'7.25)
1
6
Hancock, Lorne
Port Credit
46.11m
(151'3.25)
1
7
Pawliw, Eli
Nelson
45.70m
(149'11)
1
8
Wade, Tyler
Norwood
45.17m
(148'2.25)
1
9
Collins, Mike
Belle River
44.35m
(145'6)
1
10
Seguin, Ryan
ES Thériault Ca
42.31m
(138'9.75)
1
11
Stachiw, Terrin
Father Leo Austi
41.83m
(137'2.75)
1
12
Nyrkochvk, Jonathan
East York
41.58m
(136'5)
1
13
Earle, Nick
Park Street CI
41.24m
(135'3.5)
1
14
Christodou, William
Crescent
40.95m
(134'4)
1
15
Leavitt, Tyler
East Northumberl
40.52m
(132'11.25)
1
16
Byerley, Brandon
Geraldton
40.25m
(132'0.5)
1
17
Sloat, Russell
Thousand Islands
37.70m
(123'8.25)
1
18
Filicetti, Michael
Chaminade Colleg
37.54m
(123'1.75)
1
19
Leclair, Challen
Espanola
34.34m
(112'7.75)
1
20
Gordon-Summ, Dakota
Eastern Commerce
33.90m
(111'2.5)
1
21
Davey, Jake
Sir James Dunn
32.94m
(108'0.75)
1
22
Adili, Brandon
Bishop Tonnos
31.77m
(104'2.75)
1
23
Torrone, Joseph
Cardinal Carter
30.74m
(100'10)
1
--
Jordan, Cole
Oakridge
DNS
(--)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dykstra, Ray
Grimsby
69.54m
(228'1.75)
1
2
Corney, Trent
Thousand Islands
61.27m
(201'0)
1
3
Beatty, Brendan
Cardinal Carter
59.09m
(193'10.25)
1
4
Massar, Justin
Elmvale
56.56m
(185'6.75)
1
5
Kovacs, Adam
St Joseph's - Ba
56.09m
(184'0.25)
1
6
Mascaro, Evan
FJ Brennan
55.52m
(182'1.75)
1
7
Bernicky, Adam
Regiopolis-Notre
55.15m
(180'11.25)
1
8
Paisley, Michael
Lambton Central
55.09m
(180'8.75)
1
9
Rumble, Scott
Woodstock
52.82m
(173'3.5)
1
10
Withers, Tyler
Northern - Sarni
51.73m
(169'8.5)
1
11
Engel, Adam
St Mary - Picker
49.73m
(163'1.75)
1
12
Rook, Quinton
Opeongo
49.34m
(161'10.5)
1
13
Piper, Brad
West Ferris
47.81m
(156'10.25)
1
14
Lane, Darrell
Ridgeway-Crystal
45.57m
(149'6)
1
15
Waye, Kyle
Chippewa Seconda
44.39m
(145'7.5)
1
16
Culp, Jacob
Centennial Secon
44.32m
(145'4.75)
1
17
Hudson, Qbert
Central Peel
44.10m
(144'8)
1
18
Willmott, Ian
Etobicoke CI
43.63m
(143'1.5)
1
19
Poldma, Mihkel
York Mills
43.02m
(141'1.5)
1
20
Hodge, Liam
Runnymede
41.77m
(137'0.25)
1
21
Hill, Barry
Port Colborne
40.01m
(131'3)
1
22
Trottier, Brady
Geraldton
39.29m
(128'10.75)
1
23
D'Agostini, Michael
Neil McNeil
37.44m
(122'10)
1
24
Montreuil, Anthony
Iroquois Falls
36.71m
(120'5.25)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Jake
Northern - Sarni
1.97m
(6'5.5)
1
2
Guay, Leeson
All Saints - Kan
1.89m
(6'2.25)
1
3
Thompson, Kiefer
Penetanguishene
1.86m
(6'1)
1
4
Lee, Hwang
Westdale
1.86m
(6'1)
1
5
Osei, Cyprian
St Marquerite d�
1.81m
(5'11.25)
1
6
O'Halloran, Kevin
Collingwood CI
1.81m
(5'11.25)
1
7
Devon, Adam
St Mary's Colleg
1.81m
(5'11.25)
1
7
Andrus, Jake
Lakefield Dist -
1.81m
(5'11.25)
1
9
Campbell, Scott
Lambton Central
1.81m
(5'11.25)
1
10
Hewitt, Dereck
Cayuga
1.76m
(5'9.25)
1
11
Storey, Tyler
WF Herman
1.76m
(5'9.25)
1
12
Tyrell, Shaquielle
Father Michael M
1.76m
(5'9.25)
1
13
Torres, Mitchel
Albert Campbell
1.71m
(5'7.25)
1
13
Dick, Austin
Eden
1.71m
(5'7.25)
1
15
Richards, Devin
Pine Ridge
1.71m
(5'7.25)
1
15
Nightingale, David
Woodland Christi
1.71m
(5'7.25)
1
17
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
1.71m
(5'7.25)
1
17
Callaghan, Sean
Strathroy
1.71m
(5'7.25)
1
19
McGuire, Marc
Toronto French
1.71m
(5'7.25)
1
19
Cameron, Justin
Arnprior
1.71m
(5'7.25)
1
21
Grkovic, Miroslav
Vaughan Road Aca
1.61m
(5'3.25)
1
22
Menei, Tyler
St Ignatius - Th
1.61m
(5'3.25)
1
23
Nguyen, Alexander
St Basil the Gre
1.56m
(5'1.25)
1
--
Poling, Taylor
St Ignatius - Th
DNS
(--)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson-Po, Dushawn
Notre Dame - Aja
1.83m
(6'0)
1
2
Scheerhoorn, Blake
Quinte Christian
1.80m
(5'10.75)
1
3
Bryce, Javon
Eastern Commerce
1.80m
(5'10.75)
1
4
Amah, Michael
St Basil the Gre
1.80m
(5'10.75)
1
5
Way, Trevor
Vincent Massey
1.77m
(5'9.5)
1
6
Greenblatt, Jeff
Heart Lake
1.77m
(5'9.5)
1
10
Moore, Cody
Arnprior
1.72m
(5'7.5)
1
11
Longsworth, Roshaun
Jean Vanier Cath
1.72m
(5'7.5)
1
12
Craig, Jabari
Cardinal Newman
1.72m
(5'7.5)
1
7
Purcell, Pat
St Mary's - Broc
1.72m
(5'7.5)
1
7
Cok, Braden
Sir John A MacDo
1.72m
(5'7.5)
1
9
Kisirye, MJ
St Michael's - T
1.72m
(5'7.5)
1
13
Niebler, Cameron
Dr JM Denison
1.67m
(5'5.75)
1
13
Hunt, J.T.
St Michael - Nia
1.67m
(5'5.75)
1
13
Maloney, Stephen
Korah
1.67m
(5'5.75)
1
15
Knelsen, Rick
Valley Heights
1.67m
(5'5.75)
1
16
Reid, Javon
Cacss - Brampton
1.67m
(5'5.75)
1
16
Mask, Brandon
Lasalle - Sudbur
1.67m
(5'5.75)
1
16
Chyzie, Cole
Innisdale
1.67m
(5'5.75)
1
19
Neumann, Steve
Kingsville
1.67m
(5'5.75)
1
20
Bourgeois, Justin
ES Thériault Ca
1.62m
(5'3.75)
1
20
Morrow, Jared
MM Robinson
1.62m
(5'3.75)
1
22
Reid, Brad
Prince Edward Co
1.62m
(5'3.75)
1
22
Bumstead, Chris
All Saints - Kan
1.62m
(5'3.75)
1
24
Migliazza, Kyle
St Ignatius - Th
1.62m
(5'3.75)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilhelm, Branden
Woodstock
2.10m
(6'10.5)
1
2
Akomolafe, Charles
Harold M Brathwa
2.05m
(6'8.5)
1
3
Borgdorff, Jacob
Unity Christian
1.96m
(6'5)
1
4
Derry, Ryan
Thornhill
1.88m
(6'2)
1
5
Graham, Jonathan
St Marcellinus
1.88m
(6'2)
1
6
Evans, Jordell
Runnymede
1.88m
(6'2)
1
7
Young, Jacky
Nantyr Shores
1.88m
(6'2)
1
10
Paplinskie, Jeremy
Madawaska Valley
1.83m
(6'0)
1
11
Ko, Albert
Our Lady of Moun
1.83m
(6'0)
1
11
Nalado, Rakeeb
St Marquerite d�
1.83m
(6'0)
1
11
Ogieva, Izzy
Pickering - Ajax
1.83m
(6'0)
1
11
Cauley, Chris
Thousand Islands
1.83m
(6'0)
1
15
Lucier, Mike
North Lambton
1.83m
(6'0)
1
16
Strain, Joshua
Fort Frances
1.83m
(6'0)
1
17
Bastinduka, Mustafa
Waterloo CI
1.83m
(6'0)
1
17
Pitfield, Chris
Crescent
1.83m
(6'0)
1
8
Tita, Samuel
Sir Wilfrid Laur
1.83m
(6'0)
1
8
Tremblay, Nick
Trenton
1.83m
(6'0)
1
19
Leask, Matt
Bawating CVS
1.78m
(5'10)
1
19
Obi-Egwale, Ojore
Eastern Commerce
1.78m
(5'10)
1
21
Fallaise, Josiah
Centennial Secon
1.78m
(5'10)
1
22
Gallinger, Rob
Central Algoma
1.78m
(5'10)
1
23
Lacarte, Kyle
Timiskaming
1.68m
(5'6)
1
--
West, Mat
Walkerton Distri
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
7.09m
(23'3)
+1.9
1
2
Thasaranthan, Divy
Bill Crothers SS
6.69m
(21'11.25)
+0.0
1
3
Rasing, Marc
Brebeuf College
6.45m
(21'1.75)
-0.6
1
4
Lanteigne, Austin
St Patrick's - S
6.33m
(20'9)
+0.0
1
5
Sylvester, James
Eastern Commerce
6.19m
(20'3.5)
-0.7
1
6
McPherson, Blake
Governor Simcoe
6.02m
(19'9)
+0.0
1
7
Crumb, Austin
Harrow
6.01m
(19'8.5)
-0.4
1
8
Argall, Andrew
Manitoulin
5.98m
(19'7.25)
-2.1
1
9
Richards, Danny
Centennial Colle
5.89m
(19'3.75)
+0.0
1
10
Till, Matt
Ajax
5.86m
(19'2.5)
-0.3
1
11
Burtt, Jordan
Norwood
5.85m
(19'2.25)
+0.8
1
12
Nault, Kevin
Cairine Wilson
5.82m
(19'1)
-0.6
1
13
Stirtzinger, Jesse
AN Myer
5.74m
(18'9.75)
+0.0
1
14
Troop, Thomas
Banting Memorial
5.70m
(18'8.25)
+0.0
1
15
Locke, Jeremy
Ange-Gabriel
5.67m
(18'7)
+0.0
1
16
Maldonado-, Yannick
Crestwood
5.54m
(18'2)
-0.3
1
17
Hebert, Dylan
St Mary's Colleg
5.42m
(17'9.25)
+0.8
1
18
Sontag, Brett
Gravenhurst
5.40m
(17'8.5)
+0.3
1
19
Mahamud, Jamil
East York
5.38m
(17'7.75)
+0.3
1
20
Dawson, Alex
Earl of March
5.33m
(17'5.75)
-0.6
1
21
Fontanna, Matthew
Brampton Christi
5.22m
(17'1.5)
-0.9
1
22
Poling, Taylor
St Ignatius - Th
5.15m
(16'10.75)
+0.3
1
23
Akhigbe, Eromosele
Brampton Christi
5.08m
(16'8)
-0.7
1
24
Gale, Craig
Cochrane
4.84m
(15'10.5)
+0.0
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
6.43m
(21'1)
+1.3
1
2
Mbuyamba, Sylvain
Lester B Pearson
6.28m
(20'7)
+1.2
1
3
Taveirne, Jacob
Essex
6.26m
(20'6.25)
+1.9
1
4
Taveirne, Mitchell
Essex
6.13m
(20'1.25)
+0.0
1
5
Baskin, Ryan
Aurora
6.12m
(20'0.75)
+0.4
1
6
Trivino, Aaron
Pope John Paul I
6.05m
(19'10)
+1.1
1
7
Mokri, Eric
Renaissance ESC
6.03m w
(19'9.25)
+2.6
1
8
Wu, Marcus
Westdale
5.93m
(19'5.25)
+1.0
1
9
Noronha, Jalen
Cameron Heights
5.90m
(19'4.25)
+1.4
1
10
Zhou, Joey
Dr Norman Bethun
5.87m
(19'3)
+0.7
1
11
Ly, Danny
Maple
5.85m
(19'2.25)
+1.7
1
12
Gardner, Destin
Vincent Massey
5.79m
(18'11.75)
+1.2
1
13
Bilton, Malcolm
Lockerby Composi
5.78m
(18'11.5)
+1.2
1
14
Hill, Royan
Brebeuf College
5.74m
(18'9.75)
+0.8
1
15
Khounnoraj, Alex
Maple
5.71m
(18'8.75)
+1.3
1
16
Patterson, Bryson
John McCrae
5.70m
(18'8.25)
+1.8
1
17
Jansen, Tanner
Cochrane
5.65m
(18'6.25)
+0.6
1
18
Sanger, Tarek
St Michael - Kem
5.58m
(18'3.5)
+1.5
1
19
Simard, Mathyeu
Algonquin E S
5.53m
(18'1.5)
+0.6
1
20
Scheerhoorn, Blake
Quinte Christian
5.32m
(17'5.25)
+1.0
1
21
Gambari, Zamaad
St Augustine - B
5.29m w
(17'4.25)
+2.5
1
--
Bos, Steven
Guido DeBres
FOUL
(--)
nwi
1
--
McGinnis, Justin
Westgate
FOUL
(--)
nwi
1
--
Nyrkochvk, Jonathan
East York
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stewart, Taylor
Regina Mundi
7.73m
(25'4.25)
+0.4
1
2
Wilhelm, Branden
Woodstock
7.07m
(23'2.25)
+0.3
1
3
McLean, Carlin
Orchard Park
7.01m
(22'11.75)
+0.0
1
4
Nsabua, David
ESP Louis Riel
7.00m
(22'11.5)
+0.3
1
5
Akomolafe, Charles
Harold M Brathwa
6.94m
(22'9)
+1.7
1
6
Tita, Samuel
Sir Wilfrid Laur
6.76m
(22'2)
+1.7
1
7
Young, Arren
Cedarbrae CI
6.66m
(21'10)
+0.0
1
8
Bednarik, Tom
Chatham-Kent
6.64m
(21'9.25)
+1.9
1
9
Siu, Edwin
Unionville
6.59m
(21'7.25)
+1.5
1
10
McDonald, Eric
St Christopher
6.55m
(21'5.75)
+0.0
1
11
Burns, Dylan
Thousand Islands
6.53m
(21'5)
+1.4
1
12
Vu, Tristan
Eastern Commerce
6.51m
(21'4.25)
+0.8
1
13
Webb, Jeff
Eden
6.50m
(21'3.75)
+0.7
1
14
Okeny, Brian
Lester B Pearson
6.40m
(20'11.75)
+0.9
1
15
Cheng, Grant
Markham District
6.35m
(20'10)
+0.9
1
16
Ing-Ducreau, Sean
Sir Sandford Fle
6.32m
(20'8.75)
+1.0
1
17
Williams, Jeridan
Ajax
6.32m
(20'8.75)
-0.4
1
18
Mulawyshyn, Matthew
St Patrick - Thu
6.26m
(20'6.25)
+1.9
1
19
Gallinger, Rob
Central Algoma
6.01m
(19'8.5)
+0.0
1
20
Sherrard, Dustin
Englehart
5.86m
(19'2.5)
+1.3
1
21
Dufresne, Patrick
Algonquin E S
5.73m
(18'9.5)
+0.0
1
--
Campbell, Steven
Innisdale
FOUL
(--)
nwi
1
--
Graham, Jonathan
St Marcellinus
FOUL
(--)
nwi
1
--
Oliver, Francky
Glebe CI
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
14.34m
(47'0.5)
+0.0
1
2
Sylvester, James
Eastern Commerce
13.63m
(44'8.5)
+0.0
1
3
Anglin, Omar
Bill Crothers SS
13.61m
(44'7.75)
+0.0
1
4
Thasaranthan, Divy
Bill Crothers SS
13.50m
(44'3.5)
+0.0
1
5
Fontanna, Matthew
Brampton Christi
13.34m
(43'9)
+0.0
1
6
Wheatley, Tevin
Fletcher's Meado
13.24m
(43'5.25)
+0.0
1
7
Akhigbe, Eromosele
Brampton Christi
13.02m
(42'8.5)
+0.0
1
8
Smi, Damion Lacroix
Holy Names - Win
12.84m
(42'1.5)
+0.0
1
9
Napala, Jeff
Brebeuf College
12.80m
(41'11.75)
+2.0
1
10
Gauthier, Jaydon
WF Herman
12.76m
(41'10.25)
+0.0
1
11
Till, Matt
Ajax
12.75m
(41'9.75)
+0.0
1
12
Williams, Josh
St Marcellinus
12.53m
(41'1.25)
+0.0
1
13
Taylor, Matthew
Lasalle - Sudbur
12.38m
(40'7.25)
+1.6
1
14
Fadiya, Rotimi
St Joan of Arc -
12.27m
(40'3)
+0.0
1
15
Ponsford, Callan
Nepean
12.23m
(40'1.5)
+1.0
1
16
Smyth, Graham
St Mark
12.20m
(40'0.25)
+0.0
1
17
Chan, Victor
Nepean
12.14m
(39'9.75)
+0.0
1
18
Ascot, Mike
WF Herman
12.11m
(39'8.75)
+0.7
1
19
Rasing, Marc
Brebeuf College
11.90m
(39'0.5)
+0.0
1
20
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
11.89m
(39'0)
+0.0
1
21
Argall, Andrew
Manitoulin
11.86m
(38'10.75)
+0.0
1
22
Poling, Taylor
St Ignatius - Th
11.37m
(37'3.5)
+1.1
1
23
Badu, Jamal
Brebeuf College
11.29m
(37'0.25)
+0.0
1
--
Gale, Craig
Cochrane
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cok, Braden
Sir John A MacDo
13.21m
(43'4)
-0.5
1
2
Ly, Danny
Maple
13.21m
(43'4)
+0.3
1
3
Taveirne, Mitchell
Essex
12.60m
(41'4)
-0.4
1
4
Smith, Tyrell
FE Madill
12.46m
(40'10.5)
+0.0
1
5
Itani, Al
Colonel By
12.27m
(40'3)
+0.0
1
6
Gaudreault, Kanoa
ES Marc Garneau
12.12m
(39'9)
+0.9
1
7
Zhou, Joey
Dr Norman Bethun
12.09m
(39'7.75)
-1.1
1
8
Thompson, Dylan
Gananoque
12.04m
(39'6)
-0.8
1
9
Kreller, Austin
Bluevale CI
11.92m
(39'1.25)
+0.0
1
10
Weinstein, Josh
Forest Hill - To
11.89m
(39'0)
+0.0
1
11
Coman, Kevin
East York
11.75m
(38'6.5)
+0.0
1
12
Nyrkochvk, Jonathan
East York
11.60m
(38'0.5)
-0.5
1
13
Simard, Mathyeu
Algonquin E S
11.58m
(37'11.75)
+2.0
1
14
Ingraham, Jordan
EL Crossley
11.49m
(37'8.25)
+0.0
1
15
Hodgson, Jason
Collingwood CI
11.48m
(37'7.75)
-1.3
1
16
Zucchet, Ben
St Joseph's - M
11.22m
(36'9.5)
+0.0
1
16
Scheerhoorn, Blake
Quinte Christian
11.22m
(36'9.5)
+0.0
1
18
Tessier, Jay
Espanola
11.20m
(36'8.75)
-0.9
1
19
Preobrazenski, Nick
Mentor College
11.14m
(36'6.5)
+0.8
1
20
Smith, Khalil
Christ the King
10.99m
(36'0.5)
-1.2
1
21
Lo, Rodney
Bur Oak S S
10.92m
(35'9.75)
+0.0
1
22
McGinnis, Justin
Westgate
10.66m
(34'11.5)
+0.7
1
23
Lamothe, Jeremie
ES Thériault Ca
9.91m
(32'6)
-0.5
1
--
Kerr-Davi, Shaundre
Pickering - Ajax
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nsabua, David
ESP Louis Riel
14.86m
(48'9)
+0.0
1
2
Akomolafe, Charles
Harold M Brathwa
14.83m
(48'7.75)
+1.7
1
3
Muschette, Marvin
Resurrection
14.72m
(48'3.5)
+0.0
1
4
Tita, Samuel
Sir Wilfrid Laur
14.10m
(46'3)
+0.0
1
5
Emmanuel, Tyler
Carleton Place
13.88m
(45'6.25)
+0.8
1
6
Le, Vinh
Holy Cross - St
13.85m
(45'5.25)
+0.0
1
7
Bednarik, Tom
Chatham-Kent
13.61m
(44'7.75)
+0.0
1
8
Dufresne, Patrick
Algonquin E S
13.58m
(44'6.5)
+1.1
1
9
Young, Arren
Cedarbrae CI
13.51m
(44'3.75)
+0.0
1
10
Williams, Jeridan
Ajax
13.43m
(44'0.5)
+0.0
1
11
Bassan, Bunny
Father John Redm
13.13m
(43'0.75)
+0.0
1
12
Strain, Joshua
Fort Frances
13.10m
(42'11.75)
+1.9
1
13
Flemming, Jahree
Jarvis
13.10m
(42'11.75)
+1.9
1
14
Janson, Richard
Holy Trinity - B
13.07m
(42'10.5)
-1.4
1
15
Mendoza, Ulyeses
Father Michael G
13.06m
(42'10)
+0.3
1
16
Pellett, Cole
FE Madill
13.05m
(42'9.75)
-0.7
1
17
Liberty, Colin
Thomas A Blakelo
12.84m
(42'1.5)
+0.0
1
18
Boun, Jerry
Bell
12.79m w
(41'11.5)
+2.4
1
19
Robinson, Derek
Keswick
12.67m
(41'6.75)
+0.0
1
20
Potter, Brandon
Medway
12.63m
(41'5)
+0.0
1
21
Lapalme, Tyler
Lo-Ellen Park
12.57m
(41'2.75)
-0.9
1
22
Cotten, David
Sacred Heart - S
12.55m
(41'2)
+0.0
1
23
Dan, Sivret
Timmins Vocation
12.18m
(39'11.5)
+0.0
1
--
Fajardo, Rodney
St Elizabeth Cat
DNS
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoediono, Nik
Sir John A MacDo
4.20m
(13'9.25)
1
2
Larsson, Emil
Sir John A MacDo
3.65m
(11'11.5)
1
3
Hartley, Matt
London South
3.55m
(11'7.75)
1
4
Michalak, Andrew
Notre Dame Colle
3.55m
(11'7.75)
1
5
Falvo, Victor
Laura Secord
3.45m
(11'3.75)
1
6
Venis, Sam
Vaughan Road Aca
3.30m
(10'9.75)
1
7
Diep, Calvin
St Marcellinus
3.30m
(10'9.75)
1
7
Benn, Ward
St Maximilian Ko
3.30m
(10'9.75)
1
14
Lecky, William
Char-Lan Dhs
3.10m
(10'2)
1
15
Denis, Jacob
St Theresa’s -
3.10m
(10'2)
1
9
Birosh, Adam
Chippewa Seconda
3.10m
(10'2)
1
9
Hesman, Micah
Sandwich
3.10m
(10'2)
1
9
Simser, Justin
Almaguin Highlan
3.10m
(10'2)
1
9
Daly, Harrison
Carleton Place
3.10m
(10'2)
1
9
Kuiack, Brad
Oakridge
3.10m
(10'2)
1
16
Salter, Joe
Laura Secord
2.90m
(9'6)
1
17
Boileau, Patrick
College Notre Da
2.90m
(9'6)
1
18
Drummond, Riley
Carleton Place
2.90m
(9'6)
1
18
Wojnas, Jacob
Vaughan Road Aca
2.90m
(9'6)
1
20
Robertson, Ryan
Char-Lan Dhs
2.90m
(9'6)
1
21
Pitfield, Graham
Crescent
2.70m
(8'10.25)
1
22
Heliotis, Dean
Innisdale
2.70m
(8'10.25)
1
23
Caldwell, Nick
Timiskaming
2.50m
(8'2.25)
1
--
Almeid, Luca Aquiar
Vaughan Road Aca
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Choja, Brian
Oakridge
3.30m
(10'9.75)
1
2
Young, Connor
London South
3.20m
(10'5.75)
1
3
Kalenuik, Elijah
Ridgeway-Crystal
3.10m
(10'2)
1
4
Marcil, Jesse
Ridgeway-Crystal
3.10m
(10'2)
1
5
MacDougall, Lawson
Char-Lan Dhs
2.95m
(9'8)
1
6
Laing, Joel
Uxbridge
2.95m
(9'8)
1
7
Mundt, Brian
Sir John A MacDo
2.95m
(9'8)
1
8
Hamilton, Ty
Delhi
2.95m
(9'8)
1
10
Abbruzzese, Corey
Kingsville
2.80m
(9'2)
1
10
Rothwell, Graydon
Carleton Place
2.80m
(9'2)
1
9
Kuipers, Edwin
Char-Lan Dhs
2.80m
(9'2)
1
12
Marlow, Ashton
Oakridge
2.60m
(8'6.25)
1
12
Santacro, Sebastian
Uxbridge
2.60m
(8'6.25)
1
14
Mendez, Trevon
Resurrection
2.60m
(8'6.25)
1
14
McNaughton, Duncan
Carleton Place
2.60m
(8'6.25)
1
16
Rey, Lyndon
Brantford Colleg
2.40m
(7'10.25)
1
16
Brown, Brandon
Innisdale
2.40m
(7'10.25)
1
16
Andruko, Adam
St Marcellinus
2.40m
(7'10.25)
1
19
Aitchinson, Brad
Timiskaming
2.40m
(7'10.25)
1
20
Singleton, Cole
Vaughan Road Aca
2.40m
(7'10.25)
1
20
Anger, Brady
Almaguin Highlan
2.40m
(7'10.25)
1
22
Montpellier, Wade
Lo-Ellen Park
2.20m
(7'2.5)
1
--
Bowden, Bailey
Laura Secord
NH
(--)
1
--
Mehta, Nicholas
Crescent
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pfaff, Jake
Sandwich
4.65m
(15'3)
1
2
Hoediono, Alex
Sir John A MacDo
4.55m
(14'11)
1
3
Durward, Luke
Port Perry
4.35m
(14'3.25)
1
4
Worndl, Paul
St Mary's - Kitc
4.25m
(13'11.25)
1
5
Diston, Matthew
St Paul - Niagra
4.25m
(13'11.25)
1
6
Faucon, Erik
Chippewa Seconda
4.10m
(13'5.25)
1
7
Larsson, Ruben
Sir John A MacDo
4.10m
(13'5.25)
1
8
Sorgini, Taylor
Midland Secondar
4.10m
(13'5.25)
1
9
Talbot, Brendon
St Marcellinus
4.10m
(13'5.25)
1
10
Herder, Dustin
Thousand Islands
3.80m
(12'5.5)
1
11
Lang, Thomas
Char-Lan Dhs
3.80m
(12'5.5)
1
11
Maljkovic, Mikey
Ridgeway-Crystal
3.80m
(12'5.5)
1
13
McCrank, Mitchell
Timiskaming
3.60m
(11'9.5)
1
14
Culp, Tom
Almaguin Highlan
3.60m
(11'9.5)
1
15
Cecereu, Nelson
Char-Lan Dhs
3.60m
(11'9.5)
1
16
Majkovic, Danny
Ridgeway-Crystal
3.60m
(11'9.5)
1
17
Vanduzer, Eli
Glebe CI
3.60m
(11'9.5)
1
18
Fiset, Hayden
Timiskaming
3.60m
(11'9.5)
1
19
Daly, Connor
Newtonbrook
3.40m
(11'1.75)
1
20
Lavergne-Giro, Eric
College Notre Da
3.40m
(11'1.75)
1
21
Smith, Chris
Cardinal Carter
3.40m
(11'1.75)
1
22
Frederick, Nicholas
Vaughan Road Aca
3.20m
(10'5.75)
1
23
Esser, Adrian
Vaughan Road Aca
3.00m
(9'10)
1
--
Sinclair, Colin
Crestwood
NH
(--)
1
Mens 1500m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christophe, Isaiah
Bramalea Seconda
3:43.61
1
2
VanHeteren, Ian
Strathroy
4:51.27
1
3
Graham, Samuel
ES Jeanne-Lajoie
8:19.26
1
--
Protomanni, Anthony
Holy Cross - Woo
DNS
1
Womens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Leah
Rockway Mennonit
16.03
-1.2
2
2
Crevier, Sylvia
St Patrick's - S
16.66
-1.2
2
3
McLachlan, Virginia
Assumption Colle
16.69
-1.2
2
4
Madsen, Panilla
Collingwood CI
18.09
-1.2
2
5
Worner, Lena
Listowel
19.08
-1.2
2
6
Anderson, Sally
Bishop Tonnos
19.43
-1.2
2
7
Sieban, Rachel
Robert Bateman
20.19
-1.2
2
8
Laker, Terri-Lynn
Alexander MacKen
20.74
-2.9
1
9
Passador, Katrina
Assumption Colle
22.44
-2.9
1
10
Pol, Lanea
Redeemer Christi
30.23
-2.9
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
12.14
-1.1
1
2
Harrison, Shaina
St Maximilian Ko
12.26
-1.1
1
3
Johnson, McKenzie
Sir Wilfrid Laur
12.27
-1.1
1
4
Leone-Palme, Noelle
Pickering - Ajax
12.46
-1.1
1
5
Edwards, Shadae
Denis Morris
12.53
-1.1
1
6
Brohman, Amelia
Hillcrest - Otta
12.57
-1.1
1
7
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
12.59
-1.1
1
8
Patterson-Rei, Nita
Fletcher's Meado
12.65
-1.1
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
12.20
-1.6
1
2
Harrison, Shaina
St Maximilian Ko
12.39
-1.6
3
4
Johnson, McKenzie
Sir Wilfrid Laur
12.53
-1.6
3
3
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
12.55
-1.6
2
5
Brohman, Amelia
Hillcrest - Otta
12.58
-1.6
1
6
Edwards, Shadae
Denis Morris
12.73
-1.6
2
7
Leone-Palme, Noelle
Pickering - Ajax
12.75
-1.6
2
8
Patterson-Rei, Nita
Fletcher's Meado
12.88
-1.6
1
9
Tunde-Byass, Oyinda
Hawthorn
12.89
-1.6
3
10
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
13.01
-1.6
1
11
Reid, Davine
AY Jackson - Kan
13.02
-1.6
3
12
Carrique, Jenny
Grand River CI
13.03
-1.6
3
13
Defritas, Tameron
Bear Creek
13.06
-1.6
1
14
Omahen, Emily
St Anne - Windso
13.07
-1.6
3
15
Costa, Sara
St Thomas Aquina
13.11
-1.6
1
16
Warren, Madeline
Ashbury College
13.13
-1.6
1
17
Robinson, Niekesha
CW Jefferys
13.25
-1.6
3
18
Batten, Lyndsay
Aurora
13.29
-1.6
2
19
McCann, Molly
Algonquin E S
13.42
-1.6
2
20
Sharman, Dana
IE Weldon
13.47
-1.6
1
21
Robinson, Danielle
Hammarskjold
13.49
-1.6
3
22
Plante, Alexie
Essm-New Liskear
13.67
-1.6
2
23
Walker, Jesika
Roland Michener
13.97
-1.6
2
--
Fleming, Reyan
Vaughan Road Aca
DNS
-1.6
2
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
12.31
-1.0
1
2
Prince, Nichelle
Pickering - Ajax
12.53
-1.0
1
3
Fernando, Shelani
John McCrae
12.70
-1.0
1
4
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
12.71
-1.0
1
5
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
12.93
-1.0
1
6
Labarang, Charifa
ESP De La Salle
12.94
-1.0
1
7
Adams, Janica
Birchmount Park
12.99
-1.0
1
8
Dasilva, Cierra
Heart Lake
13.03
-1.0
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
12.30
-1.1
2
2
Adams, Janica
Birchmount Park
12.65
-0.8
1
3
Labarang, Charifa
ESP De La Salle
12.71
-0.5
3
4
Fernando, Shelani
John McCrae
12.72
-0.5
3
5
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
12.72
-0.8
1
7
Prince, Nichelle
Pickering - Ajax
12.72
-0.5
3
8
Dasilva, Cierra
Heart Lake
12.75
-0.8
1
9
Helm, Skylar
St Theresa - Bel
12.76
-0.8
1
10
Pinheiro, Nkeka
All Saints - Whi
12.78
-0.5
3
11
Sauer, Tegan
Forest Heights
12.79
-0.8
1
6
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
12.80
-1.1
2
12
Mason, Ketura
Mary Ward
12.88
-0.5
3
13
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
13.00
-1.1
2
14
O'Donnell, Amy
Catholic Central
13.00
-1.1
2
15
Olasehind, Temitope
St Joan of Arc -
13.06
-0.8
1
16
Jackson, Jemeika
Vaughan Road Aca
13.07
-0.5
3
17
Morrison, Nicole
Westdale
13.10
-1.1
2
18
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
13.11
-0.8
1
19
Williams, Chante
Birchmount Park
13.28
-1.1
2
20
Brosseau, Samantha
Catholic Central
13.30
-1.1
2
21
Barbarie, Karissa
Central Algoma
13.50
-0.5
3
22
Longo, Jana
St Mary's Colleg
13.50
-0.5
3
23
Mihalcin, Emily
Hammarskjold
14.18
-1.1
2
24
Roy, Jackie
Iroquois Falls
14.37
-0.8
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bell-Spenc, Jonelle
Bramalea Seconda
12.15
-2.7
1
2
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
12.24
-2.7
1
3
Emmanual, Crystal
Vaughan Road Aca
12.26
-2.7
1
4
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
12.29
-2.7
1
5
Martin, Simone
St Thomas Aquina
12.53
-2.7
1
6
Palmer, Claudine
Mary Ward
12.77
-2.7
1
7
Cornwall, Karry-Ann
John F Ross
12.83
-2.7
1
8
Amo-Mensah, Eva
Father Henry Car
12.93
-2.7
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
12.18
-0.9
1
2
Bell-Spenc, Jonelle
Bramalea Seconda
12.28
-1.8
2
3
Emmanual, Crystal
Vaughan Road Aca
12.38
-1.9
3
4
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
12.40
-1.9
3
5
Martin, Simone
St Thomas Aquina
12.53
-1.8
2
6
Amo-Mensah, Eva
Father Henry Car
12.62
-0.9
1
7
Cornwall, Karry-Ann
John F Ross
12.64
-0.9
1
8
Palmer, Claudine
Mary Ward
12.74
-1.9
3
9
Lindo, Kerry-Anne
St Patrick - Ott
12.76
-1.8
2
10
Jespersen, Lauren
London Central
12.85
-1.9
3
11
Semplonius, Tia
St Benedict - Ca
12.88
-1.8
2
12
Clarke, Jalicia
J Clarke Richard
12.91
-1.8
2
13
Wilson, Ashley
Mother Teresa -
12.92
-0.9
1
14
Smith, Kayla
FE Madill
12.97
-1.9
3
15
IssaJenko, Sophie
Western Technica
12.98
-0.9
1
16
Bowen, Courtney
Merivale
13.06
-1.9
3
17
Thomas, Deanna
Innisdale
13.09
-1.9
3
18
Jones, Jerelle
Father Michael M
13.22
-0.9
1
19
Reeves, Komica
Pickering - Ajax
13.26
-1.8
2
20
Jean, Kathleen
Immaculata
13.41
-0.9
1
21
Francis, Trisha
Sir James Dunn
13.59
-1.8
2
22
Hallock, Erica
St Charles Colle
13.65
-1.8
2
23
Carleton, Rheanne
Timmins Vocation
14.25
-0.9
1
24
Porter, Sara
Englehart
14.38
-1.9
3
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
24.42
+1.7
1
2
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
24.67
+1.7
1
3
Leone-Palme, Noelle
Pickering - Ajax
24.82
+1.7
1
4
Patterson-Rei, Nita
Fletcher's Meado
25.20
+1.7
1
5
Brohman, Amelia
Hillcrest - Otta
25.40
+1.7
1
6
Thompson, Khadijah
St Edmund Campio
25.71
+1.7
1
7
Wells, Kereen
Westview Centenn
25.80
+1.7
1
--
Harrison, Shaina
St Maximilian Ko
SCR
+1.7
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
24.99
+1.6
2
2
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
25.05
-1.3
1
4
Patterson-Rei, Nita
Fletcher's Meado
25.71
+1.6
2
5
Brohman, Amelia
Hillcrest - Otta
25.79
-1.3
1
3
Harrison, Shaina
St Maximilian Ko
25.80
+0.6
3
6
Leone-Palme, Noelle
Pickering - Ajax
25.88
+0.6
3
7
Wells, Kereen
Westview Centenn
25.91
+1.6
2
8
Thompson, Khadijah
St Edmund Campio
25.91
+0.6
3
9
Omahen, Emily
St Anne - Windso
26.06
+0.6
3
10
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
26.07
+1.6
2
11
Tunde-Byass, Oyinda
Hawthorn
26.23
-1.3
1
12
Defritas, Tameron
Bear Creek
26.36
-1.3
1
13
Costa, Sara
St Thomas Aquina
26.41
-1.3
1
14
Kurtimah, Marissa
Guelph
26.66
+0.6
3
15
McCann, Molly
Algonquin E S
26.69
+1.6
2
16
Warren, Madeline
Ashbury College
26.73
+1.6
2
17
Brathwaite, Shelby
O'Neill
26.93
+0.6
3
18
Maschi, Brooke
Holy Cross Cath
27.11
+0.6
3
19
Robinson, Danielle
Hammarskjold
27.30
+0.6
3
20
MacMillan, Vanessa
St Joseph's - Ne
27.43
-1.3
1
21
Germain, Alyssa St.
St Mary's Colleg
27.49
-1.3
1
22
Beauchamp, Sabrina
Timiskaming
29.17
+1.6
2
--
Yapchung, Tashuana
Birchmount Park
DNS
-1.3
1
--
Cramer, Cassie
Birchmount Park
DNS
+1.6
2
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
24.42
+0.0
1
2
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
25.41
+0.0
1
3
Prince, Nichelle
Pickering - Ajax
25.56
+0.0
1
4
Christiani, Allison
Loretto Abbey
25.63
+0.0
1
5
Fernando, Shelani
John McCrae
25.86
+0.0
1
6
Mason, Ketura
Mary Ward
26.13
+0.0
1
7
Morrison, Nicole
Westdale
26.14
+0.0
1
8
Dasilva, Cierra
Heart Lake
26.54
+0.0
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
24.32
+1.2
2
2
Christiani, Allison
Loretto Abbey
25.68
+0.7
1
4
Fernando, Shelani
John McCrae
25.80
+0.7
1
7
Prince, Nichelle
Pickering - Ajax
25.81
+0.7
1
5
Mason, Ketura
Mary Ward
25.87
+1.2
2
3
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
25.90
-1.1
3
8
Dasilva, Cierra
Heart Lake
25.96
+0.7
1
9
O'Donnell, Amy
Catholic Central
26.04
+1.2
2
6
Morrison, Nicole
Westdale
26.22
-1.1
3
10
Brosseau, Samantha
Catholic Central
26.31
+1.2
2
11
Williams, Alicia
St Joan of Arc -
26.32
-1.1
3
12
Hellstrom, Jenna
Lasalle - Sudbur
26.38
+0.7
1
13
Jackson, Jemeika
Vaughan Road Aca
26.42
+1.2
2
14
Sprout, Bailey
Resurrection
26.45
-1.1
3
15
Labarang, Charifa
ESP De La Salle
26.50
+1.2
2
16
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
26.62
+0.7
1
17
Pinheiro, Nkeka
All Saints - Whi
26.81
-1.1
3
18
Janes, Alex
Pickering - Ajax
27.09
-1.1
3
19
Dalley, Madison
Belle River
27.15
-1.1
3
20
Barbarie, Karissa
Central Algoma
27.28
+0.7
1
21
Bristow, Kayla
Smiths Falls
27.71
+1.2
2
22
Smith, Caitlyn
St Ignatius - Th
28.48
+1.2
2
23
Roy, Jackie
Iroquois Falls
28.71
-1.1
3
--
Gabriel, Tekel
Birchmount Park
SCR
+0.7
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Emmanual, Crystal
Vaughan Road Aca
24.08
-0.6
1
2
Taylor-Cha, Chanice
Notre Dame - Aja
24.13
-0.6
1
3
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
24.28
-0.6
1
4
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
24.46
-0.6
1
5
Martin, Simone
St Thomas Aquina
24.89
-0.6
1
6
Bell-Spenc, Jonelle
Bramalea Seconda
25.07
-0.6
1
7
Callender, Fiona
Bell
25.49
-0.6
1
8
Okankwu, Gift
ESP De La Salle
25.69
-0.6
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Taylor-Cha, Chanice
Notre Dame - Aja
24.16
+1.3
1
2
Emmanual, Crystal
Vaughan Road Aca
24.33w
+2.2
3
3
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
24.56
-1.7
2
4
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
24.82
-1.7
2
5
Martin, Simone
St Thomas Aquina
24.84w
+2.2
3
6
Bell-Spenc, Jonelle
Bramalea Seconda
24.88
+1.3
1
7
Callender, Fiona
Bell
25.71
-1.7
2
8
Okankwu, Gift
ESP De La Salle
25.72
+1.3
1
9
Brereton, Tamar
Oakwood
25.75w
+2.2
3
10
Cornwall, Karry-Ann
John F Ross
25.79
-1.7
2
11
Semplonius, Tia
St Benedict - Ca
25.81w
+2.2
3
12
Klikouchina, Anna
Michael Power-St
25.84
+1.3
1
13
Grzywnowicz, Amy
Mother Teresa -
25.85
+1.3
1
14
Clarke, Jalicia
J Clarke Richard
25.86
-1.7
2
15
Maxfield, Heather
St Patrick - Thu
25.95
+1.3
1
16
IssaJenko, Sophie
Western Technica
25.97w
+2.2
3
17
Wilson, Ashley
Mother Teresa -
26.06w
+2.2
3
18
Ehrhardt, Caroline
Espanola
26.08
-1.7
2
19
Griffiths, Nathana
Maranatha Christ
26.09
+1.3
1
20
Lindo, Kerry-Anne
St Patrick - Ott
26.15w
+2.2
3
21
Jones, Jerelle
Father Michael M
26.24w
+2.2
3
22
Hallock, Erica
St Charles Colle
27.18
+1.3
1
23
Porter, Sara
Englehart
29.37
-1.7
2
--
Exeter, Christine
Pickering - Ajax
SCR
-1.7
2
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
56.43
1
2
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
56.83
1
3
Farquhar, Taylor
London Central
57.05
1
4
Cramer, Cassie
Birchmount Park
57.73
1
5
McKinnon, Amanda
ESP Louis Riel
58.96
1
6
Daly, Maya
Pickering - Ajax
59.34
1
7
Bennett, Yannique
Nantyr Shores
59.39
1
8
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
59.57
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
57.33
3
2
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
57.74
1
4
Cramer, Cassie
Birchmount Park
57.92
1
3
Farquhar, Taylor
London Central
58.13
2
7
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
58.46
1
5
Daly, Maya
Pickering - Ajax
58.75
2
8
McKinnon, Amanda
ESP Louis Riel
58.94
2
6
Bennett, Yannique
Nantyr Shores
59.02
3
9
Hill, Samantha
Eastern Commerce
59.43
3
10
Prendergas, Shanice
Heart Lake
59.85
1
11
Gonzalez, Ally
Regina Mundi
59.98
2
12
Parry, Katie
St Thomas Aquina
59.98
3
13
Vandenheuv, Mikaela
Medway
1:00.47
3
14
Eryuzlu, Sheniz
All Saints - Kan
1:00.48
1
15
Wells, Kereen
Westview Centenn
1:00.50
2
16
Appleby, Maddy
Dr GW Williams
1:00.76
3
17
MACDONALD, ALANNAH
EL Crossley
1:00.77
1
18
Jaros, Rebecca
La Salle - Kings
1:00.90
3
19
Ogilvie, Heather
St Joseph's - Ne
1:00.94
2
20
Gunka, Barbara
Westgate
1:02.10
2
21
Croft, Brianna
Orillia District
1:02.69
1
22
Gosselin, Asha
College Notre Da
1:03.62
3
23
Caron, Jenna
ES Thériault Ca
1:04.85
1
24
Mihell, Cydney
Korah
1:05.55
2
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
58.15
1
2
Kyritis, Christina
East York
59.60
1
3
Christiani, Allison
Loretto Abbey
1:00.64
1
4
Gabriel, Tekel
Birchmount Park
1:01.24
1
5
Janes, Alex
Pickering - Ajax
1:02.81
1
6
Reddy, Michelle
St Christopher
1:02.84
1
7
Clarke, Madison
West Park
1:03.15
1
8
Brent, Tori-Lee
Corpus Christi
1:03.65
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
55.95
2
2
Kyritis, Christina
East York
57.03
3
3
Christiani, Allison
Loretto Abbey
57.55
1
4
Gabriel, Tekel
Birchmount Park
59.00
1
5
Brent, Tori-Lee
Corpus Christi
59.05
3
7
Reddy, Michelle
St Christopher
59.15
3
6
Clarke, Madison
West Park
59.59
2
8
Janes, Alex
Pickering - Ajax
59.98
2
9
Januszek, Monica
St Mary's - Kitc
59.99
3
10
Wolfe, Sierra
Essex
1:00.22
1
11
Eng, Mikaela
Sherwood
1:00.25
2
12
Yarranton, Brynne
University of To
1:01.26
3
13
Hellstrom, Jenna
Lasalle - Sudbur
1:01.51
1
14
Jones, Taylor
Sutton
1:01.68
2
15
Leitch, Meredith
Sir Frederick Ba
1:02.02
3
16
Hayes, Bridget
Mother Teresa -
1:02.21
3
17
Bender, Lindsay
Espanola
1:02.22
1
18
Kelsall, Jenna
Eastview
1:02.44
1
19
Park, Hanna
Bill Crothers SS
1:02.88
2
20
Svoboda, Katie
Centennial Secon
1:03.60
2
21
Smith, Caitlyn
St Ignatius - Th
1:04.02
3
22
Mohiddin, Asha
ESP Louis Riel
1:04.27
1
23
Bennett, Rachel
Thousand Islands
1:04.28
1
24
Roy, Jackie
Iroquois Falls
1:05.07
2
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Balkwill, Kelsey
Essex
54.57
1
2
Archer, Ocian
Innisdale
54.93
1
3
Lewis, Brittany
St Christopher
55.32
1
4
Callender, Fiona
Bell
55.95
1
5
Murphy, Samantha
St John's - Pert
56.81
1
6
Scott, Evelyn
Perth
56.97
1
7
Maxfield, Heather
St Patrick - Thu
57.17
1
8
Okankwu, Gift
ESP De La Salle
57.43
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Callender, Fiona
Bell
55.62
2
4
Lewis, Brittany
St Christopher
55.93
2
2
Archer, Ocian
Innisdale
56.08
1
3
Balkwill, Kelsey
Essex
56.28
3
5
Murphy, Samantha
St John's - Pert
56.85
1
6
Scott, Evelyn
Perth
57.08
3
7
Maxfield, Heather
St Patrick - Thu
57.54
3
8
Okankwu, Gift
ESP De La Salle
57.83
1
9
Grzywnowicz, Amy
Mother Teresa -
58.23
1
10
Whyte, Chrisena
St Augustine - B
58.26
1
11
Creary, Olivia
Our Lady of Moun
58.32
2
12
Taylor-Cha, Tynelle
Notre Dame - Aja
58.59
2
13
DICIENZO, NATASHA
St Paul - Niagra
59.07
2
14
Fernandes, Leanne
Pope John Paul I
59.28
3
15
Maclean, Alannah
Lo-Ellen Park
59.33
2
16
Barbon, Jennifer
Mother Teresa -
59.78
3
17
Tombe, Dani Des
Nelson
59.84
1
18
Weathers, Nicoletta
Father John Redm
1:00.28
2
19
Johnson, Natalie
J Clarke Richard
1:00.43
3
20
Jones, Jerelle
Father Michael M
1:00.57
3
21
Kennedy, Shannon
Martingrove
1:00.64
1
22
Brereton, Tamar
Oakwood
1:01.10
2
23
Hallock, Erica
St Charles Colle
1:01.28
1
24
Zimperi, Bianca
O'Gorman
1:08.44
3
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Galbraith, Emma
Franco-Ouest - N
2:14.72
1
2
MACDONALD, ALANNAH
EL Crossley
2:16.27
1
3
Kent, Shleby
Thousand Islands
2:18.12
1
4
Hill, Samantha
Eastern Commerce
2:21.09
1
5
Tier, Alix
Cawthra Park
2:21.57
1
6
Roga, Aliya
St David
2:22.00
1
7
Jaros, Rebecca
La Salle - Kings
2:24.75
1
--
Benjamin, Maddie
Richview CI
DQ
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Galbraith, Emma
Franco-Ouest - N
2:13.61
2
4
Hill, Samantha
Eastern Commerce
2:15.51
2
7
Kent, Shleby
Thousand Islands
2:16.94
2
2
MACDONALD, ALANNAH
EL Crossley
2:17.80
1
5
Tier, Alix
Cawthra Park
2:18.15
1
3
Benjamin, Maddie
Richview CI
2:18.50
3
6
Jaros, Rebecca
La Salle - Kings
2:20.14
3
8
Roga, Aliya
St David
2:20.17
1
9
Aggarwal, Jasmine
Orillia District
2:21.22
1
10
Bujouves, Jessica
London South
2:21.67
3
11
Affleck, Mary
Holy Trinity - B
2:21.84
1
12
Parry, Katie
St Thomas Aquina
2:21.90
1
13
Saunders, Kelsey
Cobourg West
2:22.12
2
14
Banks, Brandi
Notre Dame - Bur
2:23.48
2
15
Goodhand, Ellen
Barrie North
2:24.89
2
16
Wesolowsk, Michelle
Bishop Allen Aca
2:26.13
3
17
Beitz, Elora
Bishop MacDonnel
2:28.80
2
18
Yuan, Megan
St Ignatius - Th
2:29.97
3
19
Stacey, Julia
Westdale
2:32.28
1
20
Gordon, Samantha
Bill Crothers SS
2:33.58
3
21
Stilin, Anna
St Basil - SS Ma
2:34.25
2
22
Gosselin, Asha
College Notre Da
2:36.49
3
23
Sahler, Katy
ES Thériault Ca
2:45.14
1
--
McLeod, Vanessa
Father John Redm
DNS
3
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kyritis, Christina
East York
2:13.67
1
2
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
2:16.71
1
3
Wendt, Rebecca
Henry Street
2:16.76
1
4
Collin, Cozette
Assumption - Bra
2:20.31
1
5
Despinic, Aleksa
Westdale
2:20.83
1
6
Hamilton, Georgia
Twin Lakes
2:22.13
1
7
Clarke, Madison
West Park
2:23.03
1
8
Patton, Olivia
East Northumberl
2:27.88
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
2:18.17
2
2
Kyritis, Christina
East York
2:18.87
1
4
Hamilton, Georgia
Twin Lakes
2:20.62
1
3
Wendt, Rebecca
Henry Street
2:20.75
3
5
Collin, Cozette
Assumption - Bra
2:20.99
2
7
Clarke, Madison
West Park
2:21.29
2
6
Despinic, Aleksa
Westdale
2:21.54
3
8
Patton, Olivia
East Northumberl
2:21.68
1
9
Rowe, Jennifer
Kitchener-Waterl
2:21.73
3
10
Jones, Taylor
Sutton
2:21.78
3
11
Reddy, Michelle
St Christopher
2:23.23
1
12
Kary, Lindsay
St Matthew
2:23.32
2
13
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
2:23.66
1
14
Kelly, Madeleine
Fellowes
2:24.01
3
15
Yarranton, Brynne
University of To
2:24.33
3
16
Maisonneuve, Renee
ES Thériault Ca
2:25.41
3
17
Marryshaw, Bianca
Notre Dame - Bra
2:26.09
1
18
Brown, Clair
Newmarket
2:27.20
2
19
Ciullo, Dominuque
Loretto Abbey
2:27.59
2
20
Jones, Brooklyn
Algonquin E S
2:27.88
1
21
Hanna, Janelle
Crestwood
2:28.05
2
22
Marrato, Amelia
Sir James Dunn
2:28.95
1
23
Lampard, Katherine
Havergal
2:29.47
3
24
Keyes, Marla
St Ignatius - Th
2:35.46
2
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murphy, Samantha
St John's - Pert
2:10.23
1
2
Whelan, Elizabeth
Branksome Hall
2:11.90
1
3
Glenn, Caileigh
Sacred Heart Cat
2:12.68
1
4
MacKinnon, Chelsea
Westdale
2:14.88
1
5
Fernandes, Leanne
Pope John Paul I
2:15.69
1
6
Driedger, Emily
Georgetown
2:15.91
1
7
MOLODYNIA, MICHELLE
AN Myer
2:15.96
1
8
Kelly, Mariah
St Michael - Nia
2:16.38
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Whelan, Elizabeth
Branksome Hall
2:11.41
2
4
MacKinnon, Chelsea
Westdale
2:12.83
2
7
Kelly, Mariah
St Michael - Nia
2:12.95
2
2
Glenn, Caileigh
Sacred Heart Cat
2:16.11
3
5
Driedger, Emily
Georgetown
2:16.38
3
8
MOLODYNIA, MICHELLE
AN Myer
2:16.39
3
3
Murphy, Samantha
St John's - Pert
2:17.37
1
9
Fleischer, Katie
Northern - Sarni
2:17.55
2
6
Fernandes, Leanne
Pope John Paul I
2:17.61
1
10
Kennedy, Shannon
Martingrove
2:17.96
1
11
Islam, Rachel
Innisdale
2:18.17
3
12
Kellam, Samantha
General Amherst
2:18.64
2
13
Callaghan, Bridgid
Sacred Heart Cat
2:19.12
2
14
Folkema, Rebekah
Renfrew
2:19.73
1
15
Phelan, Katie
St Mary's - Kitc
2:19.88
3
16
Caruso, Melissa
Humberside
2:20.37
3
17
Morrison, Laura
Catholic Central
2:20.71
1
18
Tuck, Kathryn
Colonel By
2:21.59
1
19
Gossage, Michela
Sydenham
2:22.03
3
20
Tomasovic, Simonne
Cameron Heights
2:24.52
1
21
Mendes, Rebecca
Pickering - Ajax
2:26.64
2
22
Krezonoski, Kim
Sir Winston Chur
2:27.72
2
23
Chartran, Dominique
Algonquin E S
2:35.70
1
24
Dick, Rachel
Sir James Dunn
2:38.62
3
Womens 800m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stadnisky, Jurnee
St Basil - SS Ma
8:08.96
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Galbraith, Emma
Franco-Ouest - N
4:37.24
1
2
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
4:37.26
1
3
Hunter, Cheyenne
Kincardine
4:37.42
1
4
McDonald, Madeline
Lawrence Park
4:40.58
1
5
Tier, Alix
Cawthra Park
4:42.30
1
6
Labelle, Shannon
Notre Dame - Bur
4:45.82
1
7
Benjamin, Maddie
Richview CI
4:47.88
1
8
Klie, Siobhan
Anderson Collegi
4:49.46
1
9
Roga, Aliya
St David
4:51.20
1
10
Rainvill, Alexandra
ES Marc Garneau
4:52.32
1
11
White, Jaclyn
Mother Teresa -
4:52.79
1
12
Langley, Clara
Regiopolis-Notre
4:57.83
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Galbraith, Emma
Franco-Ouest - N
4:46.02
1
3
Labelle, Shannon
Notre Dame - Bur
4:46.49
1
5
Hunter, Cheyenne
Kincardine
4:48.06
1
2
Tier, Alix
Cawthra Park
4:48.90
1
7
Benjamin, Maddie
Richview CI
4:48.94
1
9
Langley, Clara
Regiopolis-Notre
4:49.03
1
10
White, Jaclyn
Mother Teresa -
4:49.31
1
4
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
4:49.96
1
6
Rainvill, Alexandra
ES Marc Garneau
4:50.05
1
8
Roga, Aliya
St David
4:50.08
1
11
McDonald, Madeline
Lawrence Park
4:50.11
1
12
Klie, Siobhan
Anderson Collegi
4:51.48
1
13
Bujouves, Jessica
London South
4:56.48
1
14
Nevison, Stephanie
Clarkson
4:58.15
1
15
O'Higgins, Erin
Bell
4:58.86
1
16
Biringer, Natalie
Havergal
5:01.91
1
17
Affleck, Mary
Holy Trinity - B
5:03.42
1
18
Rae, Rebecca
Orillia District
5:07.89
1
19
Yuan, Megan
St Ignatius - Th
5:07.93
1
20
Stilin, Anna
St Basil - SS Ma
5:18.58
1
21
Bouchard, Emilie
College Notre Da
5:28.30
1
22
Reader, Annie
St Basil - SS Ma
5:41.57
1
--
McLeod, Vanessa
Father John Redm
DNS
1
--
Cheung, Tiffany
Bill Crothers SS
DNS
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wendt, Rebecca
Henry Street
4:36.27
1
2
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
4:36.36
1
3
Stafford, Hilary
St Thomas Aquina
4:43.08
1
4
Cseresnyes, Phoebe
Westdale
4:44.22
1
5
Collin, Cozette
Assumption - Bra
4:49.06
1
6
Kary, Lindsay
St Matthew
4:51.54
1
7
Rowe, Jennifer
Kitchener-Waterl
4:53.34
1
8
Clarke, Renee
St Patrick - Thu
4:55.94
1
9
Faulds, Rachel
Trenton
4:56.21
1
10
Casson, Jenny
Kingston
4:57.80
1
11
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
5:02.73
1
12
Jackson, Jenn
Eastview
5:06.42
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Wendt, Rebecca
Henry Street
4:45.83
1
3
Cseresnyes, Phoebe
Westdale
4:48.11
1
5
Stafford, Hilary
St Thomas Aquina
4:48.14
1
7
Jackson, Jenn
Eastview
4:52.75
1
2
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
4:53.38
1
9
Clarke, Renee
St Patrick - Thu
4:53.54
1
4
Collin, Cozette
Assumption - Bra
4:56.71
1
6
Rowe, Jennifer
Kitchener-Waterl
4:57.33
1
10
Faulds, Rachel
Trenton
4:57.52
1
8
Casson, Jenny
Kingston
4:57.92
1
11
Kary, Lindsay
St Matthew
4:58.37
1
12
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
4:59.01
1
13
Petrick, Heather
Ridley College
4:59.06
1
14
Marcolini, Emily
St Benedict Cath
5:00.21
1
15
Lobert, Marissa
Sir James Dunn
5:00.38
1
16
Cassidy, Carlee
St Thomas Aquina
5:03.82
1
17
Robertson, Renee
Birchmount Park
5:04.39
1
18
Hamilton, Georgia
Twin Lakes
5:04.73
1
19
Summers, Heather
Westdale
5:05.45
1
20
Hill, Grace
Notre Dame - Tor
5:05.99
1
21
Brown, Clair
Newmarket
5:06.89
1
22
Tate, Paige
Highland
5:09.77
1
23
Demers, Jessica
ES Thériault Ca
5:20.97
1
24
Stafford, Gabriela
Toronto French
5:34.51
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hennessy, Colleen
St Thomas Aquina
4:37.70
1
2
Stewart, Kirsten
Newmarket
4:38.16
1
3
Morrison, Laura
Catholic Central
4:38.26
1
4
MOLODYNIA, MICHELLE
AN Myer
4:38.29
1
5
Fleischer, Katie
Northern - Sarni
4:39.23
1
6
REMPEL, KARLEY
EL Crossley
4:39.59
1
7
Driedger, Emily
Georgetown
4:42.92
1
8
Samyn, Victoria
All Saints - Whi
4:45.42
1
9
Marton, Meaghan
General Amherst
4:51.17
1
10
Slinn, Heather
Hillcrest - Otta
4:51.81
1
11
Bernard, Francis
Vincent Massey
5:01.64
1
--
Boyd, Cleo
Frontenac
DNF
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Hennessy, Colleen
St Thomas Aquina
4:37.61
1
3
REMPEL, KARLEY
EL Crossley
4:37.77
1
5
MOLODYNIA, MICHELLE
AN Myer
4:37.91
1
7
Fleischer, Katie
Northern - Sarni
4:38.26
1
9
Samyn, Victoria
All Saints - Whi
4:38.55
1
2
Driedger, Emily
Georgetown
4:43.92
1
10
Slinn, Heather
Hillcrest - Otta
4:44.28
1
4
Stewart, Kirsten
Newmarket
4:44.45
1
6
Morrison, Laura
Catholic Central
4:46.10
1
8
Marton, Meaghan
General Amherst
4:46.20
1
11
Bernard, Francis
Vincent Massey
4:46.54
1
12
Boyd, Cleo
Frontenac
4:46.69
1
13
Jamnicky, Domi
Cobourg West
4:49.20
1
14
Callaghan, Bridgid
Sacred Heart Cat
4:50.13
1
15
Oliver, Kaitlyn
Aurora
4:59.17
1
16
Lobert, Lynnea
Sir James Dunn
5:02.58
1
17
Emilio, Sarah
Malvern
5:02.89
1
18
Krezonoski, Kim
Sir Winston Chur
5:04.65
1
19
Flynn, Jullien
St Basil - SS Ma
5:07.52
1
20
Krezonosk, Michelle
Sir Winston Chur
5:15.22
1
21
Folkema, Rachel
Renfrew
5:44.32
1
--
Whelan, Elizabeth
Branksome Hall
DNF
1
--
Fenoyl, Amelie de
Michael Power-St
DNS
1
--
Fernandes, Leanne
Pope John Paul I
DNS
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Codyre, Katey
Courtice
5:02.33
1
2
Truelove, Stephanie
St Joan of Arc -
5:03.00
1
3
Deighan, Kayla
Sacred Heart Cat
5:05.33
1
4
Baydoun, Zeinab
Vincent Massey
5:09.70
1
5
Kellam, Samantha
General Amherst
5:11.55
1
6
Dulhanty, Emily
Loyola Catholic
5:12.60
1
7
Gutmanis, Micha
Sacred Heart Cat
5:15.79
1
8
Wismer, Kathleen
Lockerby Composi
5:17.84
1
9
Kosiba, Laura
Father John Redm
5:19.44
1
10
Thompson, Lindsay
Guelph
5:20.01
1
11
Schurr, Katie
Medway
5:22.48
1
12
Sinclair, Laura
Cardinal Leger
5:23.66
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Truelove, Stephanie
St Joan of Arc -
5:12.96
1
3
Deighan, Kayla
Sacred Heart Cat
5:13.55
1
5
Dulhanty, Emily
Loyola Catholic
5:14.19
1
7
Baydoun, Zeinab
Vincent Massey
5:14.54
1
9
Wismer, Kathleen
Lockerby Composi
5:16.44
1
2
Codyre, Katey
Courtice
5:16.84
1
4
Gutmanis, Micha
Sacred Heart Cat
5:17.80
1
10
Sinclair, Laura
Cardinal Leger
5:18.28
1
6
Kellam, Samantha
General Amherst
5:18.37
1
8
Thompson, Lindsay
Guelph
5:18.42
1
11
Schurr, Katie
Medway
5:19.13
1
12
Kosiba, Laura
Father John Redm
5:25.55
1
13
Tryon, Lacey
Sydenham
5:27.91
1
14
McIntyre, Sally
Malvern
5:29.24
1
15
Hodgins, Bronwyn
Perth
5:32.04
1
16
Thompson, Karen
Highland
5:34.59
1
17
Maisonneuve, Renee
ES Thériault Ca
5:34.61
1
18
MacMillan, Hillary
Renfrew
5:35.60
1
19
Moffatt, Jill
St Thomas Aquina
5:39.76
1
20
Wilson, Colleen
Ancaster
5:43.30
1
21
Head-Marsden, Kade
Riverdale
5:54.43
1
22
Chartran, Dominique
Algonquin E S
5:55.25
1
23
Schott, Natalie
Birchmount Park
5:56.63
1
24
Reader, Annie
St Basil - SS Ma
5:58.16
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
10:12.76
1
2
McDonald, Madeline
Lawrence Park
10:17.17
1
3
Labelle, Shannon
Notre Dame - Bur
10:17.92
1
4
Wooley, Alli
Havergal
10:35.50
1
5
White, Jaclyn
Mother Teresa -
10:36.92
1
6
Klie, Siobhan
Anderson Collegi
10:37.26
1
7
Codyre, Katey
Courtice
10:51.00
1
8
Nevison, Stephanie
Clarkson
11:00.72
1
9
Greenfield, Tilly
Mackenzie
11:06.80
1
10
Henderson, Teghan
Dunbarton
11:08.26
1
11
Linton, Vanessa
Guelph
11:10.43
1
12
Odegard, Paige
Northern - Sarni
11:20.05
1
13
Saunders, Kelsey
Cobourg West
11:27.34
1
14
Martin, Taylor
Cameron Heights
11:30.51
1
15
Stilin, Anna
St Basil - SS Ma
11:47.92
1
16
Bouchard, Emilie
College Notre Da
12:02.28
1
17
Reader, Annie
St Basil - SS Ma
12:21.60
1
--
Rigg, Stephanie
London Central
DNF
1
--
Kitekski, Julia
Birchmount Park
DNF
1
--
Rainvill, Alexandra
ES Marc Garneau
DQ
1
--
Langley, Clara
Regiopolis-Notre
DQ
1
--
Kosiba, Laura
Father John Redm
SCR
1
--
Farquharson, Emily
Oakville Trafalg
SCR
1
--
Cheung, Tiffany
Bill Crothers SS
SCR
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wendt, Rebecca
Henry Street
10:05.64
1
2
Stafford, Hilary
St Thomas Aquina
10:12.67
1
3
Hawthorn, Natalia
Bracebridge/Musk
10:26.29
1
4
Casson, Jenny
Kingston
10:38.48
1
5
Faulds, Rachel
Trenton
10:39.58
1
6
Clarke, Renee
St Patrick - Thu
10:42.47
1
7
Marcolini, Emily
St Benedict Cath
10:42.55
1
8
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
10:42.68
1
9
Collin, Cozette
Assumption - Bra
10:51.55
1
10
Falardeau, Courtney
Governor Simcoe
10:52.09
1
11
Cassidy, Carlee
St Thomas Aquina
10:53.76
1
12
Lobert, Marissa
Sir James Dunn
10:53.77
1
13
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
11:05.94
1
14
Hill, Grace
Notre Dame - Tor
11:08.47
1
15
Robertson, Renee
Birchmount Park
11:13.61
1
16
Fluttert, Mariel
Lord Dorchester
11:13.62
1
17
Klus, Samantha
Bell
11:18.70
1
18
Tate, Paige
Highland
11:18.72
1
19
LAWLESS, NICOLE
Sir Winston Chur
11:22.07
1
19
Petrick, Heather
Ridley College
11:22.07
1
21
Demers, Jessica
ES Thériault Ca
11:22.71
1
22
Innes, Kylee
Barrie Central
11:25.54
1
23
Pereira, Maria
Humberside
11:48.96
1
24
Meyer, Jessica
Blessed Trinity
11:52.93
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Carise
Highland
10:10.63
1
2
Hennessy, Colleen
St Thomas Aquina
10:12.65
1
3
Davidson, Madeleine
Northern - Toron
10:14.64
1
4
REMPEL, KARLEY
EL Crossley
10:17.94
1
5
Jamnicky, Domi
Cobourg West
10:20.51
1
6
Oliver, Kaitlyn
Aurora
10:20.97
1
7
Boyd, Cleo
Frontenac
10:22.42
1
8
Norman, Emma
Thousand Islands
10:26.95
1
9
Slinn, Heather
Hillcrest - Otta
10:27.26
1
10
Samyn, Victoria
All Saints - Whi
10:33.36
1
11
Deighan, Kayla
Sacred Heart Cat
10:37.00
1
12
Smith, Caleigh
Our Lady of Lour
10:39.54
1
13
Emilio, Sarah
Malvern
10:40.15
1
14
Bernard, Francis
Vincent Massey
10:40.88
1
15
Tait, Meghan
Dr JM Denison
10:42.25
1
16
Allen, Kirsten
London South
10:45.48
1
17
Krezonosk, Michelle
Sir Winston Chur
10:47.15
1
18
Baydoun, Zeinab
Vincent Massey
10:49.88
1
19
Flynn, Jullien
St Basil - SS Ma
10:55.38
1
20
Fenoyl, Amelie de
Michael Power-St
11:13.46
1
21
Lobert, Lynnea
Sir James Dunn
11:22.96
1
22
Zhang, Si-Tan
Earl Haig
11:24.56
1
23
Orlowski, Natasha
Algonquin E S
12:38.06
1
--
Brasz, Deanna
Heritage Christi
DNF
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Christine
London Central
11.79
-2.0
1
2
Newman, Alysha
Mother Teresa -
11.81
-2.0
1
3
Daly, Maya
Pickering - Ajax
12.21
-2.0
1
4
Kusi-Asar, Priscila
St Theresa of Li
12.41
-2.0
1
5
Bennett, Yannique
Nantyr Shores
12.59
-2.0
1
6
Rivait, Courtney
Kingsville
12.73
-2.0
1
7
Reinfels, Helena
Centennial Colle
12.79
-2.0
1
8
Gardner, Charlotte
Earl of March
12.85
-2.0
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Newman, Alysha
Mother Teresa -
11.75
-0.3
1
2
MacNeill, Christine
London Central
12.15
-1.1
2
3
Kusi-Asar, Priscila
St Theresa of Li
12.39
-0.3
3
4
Bennett, Yannique
Nantyr Shores
12.54
-1.1
2
5
Reinfels, Helena
Centennial Colle
12.61
-0.3
3
6
Daly, Maya
Pickering - Ajax
12.61
-0.3
1
7
Gardner, Charlotte
Earl of March
12.65
-0.3
3
8
Rivait, Courtney
Kingsville
12.71
-0.3
1
9
Otten, Nadine
St Anne's - Clin
12.75
-1.1
2
10
Sharman, Dana
IE Weldon
12.81
-1.1
2
11
Gordon, Samantha
Bill Crothers SS
12.95
-0.3
3
12
Fung, Alison
Chippewa Seconda
13.02
-1.1
2
13
Charbonn, Christina
Rockland
13.15
-0.3
3
14
Lin, Sally
Laura Secord
13.34
-0.3
1
15
Aladejebi, Oladunni
Blessed Mother T
13.38
-1.1
2
16
Rogers, Jessica
Elliot Lake
13.38
-1.1
2
17
Cudjoe, Ekua
Bishop Allen Aca
13.46
-0.3
3
18
Elliott, Clarissa
Lo-Ellen Park
13.69
-0.3
1
19
Taylor, Altonia
St Marcellinus
13.69
-0.3
3
20
Corney, Marla
Thousand Islands
13.72
-0.3
1
21
Zavitz, Taylor
EL Crossley
13.78
-0.3
1
22
Heckel, Jessie
AN Myer
13.93
-0.3
3
23
Glykis, Ellana
Sir John A MacDo
13.96
-1.1
2
24
Barnett, Arianna
Blessed Mother T
15.33
-0.3
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
12.06
-1.5
1
2
Ollier, Mary
Grimsby
12.53
-1.5
1
3
Dholakia, Meira
Jean Vanier Cath
12.65
-1.5
1
4
Brosseau, Samantha
Catholic Central
12.68
-1.5
1
5
Janmaat, Shelby
St Anne's - Clin
12.81
-1.5
1
6
Taylor, Ashley
Nelson
12.83
-1.5
1
7
Phillips, Clara
Brookfield
12.97
-1.5
1
8
Hicks, Brigitta
Haliburton Highl
13.01
-1.5
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Taylor, Ashley
Nelson
12.81
+0.4
3
2
Janmaat, Shelby
St Anne's - Clin
12.86
-1.4
1
4
Hicks, Brigitta
Haliburton Highl
12.92
+0.4
3
7
Ollier, Mary
Grimsby
12.92
+0.4
3
3
Parsons, Megan
Huron Heights -
12.93
-1.4
2
5
Harris, Allison
Bishop Strachan
13.01
-1.4
1
8
Labarang, Charifa
ESP De La Salle
13.04
-1.4
1
6
Beatson, Gillian
Seaway
13.15
-1.4
2
9
Adanty, Janet
St Joan of Arc -
13.26
-1.4
2
10
Stone-Papa, Braxton
Pickering - Ajax
13.27
+0.4
3
11
Ilunga, Dorothy
Saltfleet
13.46
+0.4
3
12
Lea, Sophie
Etobicoke School
13.49
+0.4
3
13
Rees, Cortni
Rosedale Heights
13.66
-1.4
2
13
MacIsaac, Caileigh
Uxbridge
13.66
-1.4
2
15
Field, Haley
St Joseph-Scolla
13.73
+0.4
3
16
Donovan, Kasia
Trinity College
13.94
+0.4
3
17
Evans, Karena
Pickering - Ajax
14.09
-1.4
1
18
Sloan, Kathleen
Lockerby Composi
14.52
-1.4
2
19
Conlin, Erica
Lo-Ellen Park
14.74
-1.4
1
20
Verreaul, Abby-Gail
Essm-New Liskear
16.04
-1.4
1
--
Setterington, Nicole
Oakridge
NT
-1.4
1
--
Dholakia, Meira
Jean Vanier Cath
NT
-1.4
2
--
Brosseau, Samantha
Catholic Central
NT
-1.4
2
--
Phillips, Clara
Brookfield
NT
-1.4
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taylor-Cha, Chanice
Notre Dame - Aja
13.65
-1.9
1
2
Maddex, Ashlea
Rockland
13.71
-1.9
1
3
Rudell, Rita
Peninsula Shores
14.38
-1.9
1
4
Cartier, Serena San
Lo-Ellen Park
14.62
-1.9
1
5
Swain, Sarah
Chippewa Seconda
14.89
-1.9
1
6
Biswal, Devyani
Sir Robert Borde
15.05
-1.9
1
7
Suiciak, Emma
EL Crossley
15.10
-1.9
1
8
Patterson, Jasmine
St Marcellinus
15.15
-1.9
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Taylor-Cha, Chanice
Notre Dame - Aja
13.98
-0.8
2
2
Maddex, Ashlea
Rockland
13.99
+0.6
1
3
Rudell, Rita
Peninsula Shores
14.50
-0.7
3
4
Cartier, Serena San
Lo-Ellen Park
14.61
+0.6
1
5
Swain, Sarah
Chippewa Seconda
14.75
-0.7
3
7
Patterson, Jasmine
St Marcellinus
14.81
+0.6
1
8
Suiciak, Emma
EL Crossley
14.88
+0.6
1
9
Evered, Caitlyn
Sir Frederick Ba
14.95
-0.7
3
6
Biswal, Devyani
Sir Robert Borde
15.00
-0.8
2
10
Morgan, Natasha
West Hill - Toro
15.04
-0.7
3
11
Jammeh, Fatima
Brampton Centenn
15.34
-0.8
2
12
Goodridge, Lindsay
Chippewa Seconda
15.35
+0.6
1
13
Wallace, Lindsay
Nelson
15.44
+0.6
1
14
Charnuski, Madeline
Elmira
15.50
+0.6
1
15
MacMillan, Caitlyn
Saugeen
15.53
-0.7
3
16
Jewett, Rachel
St Clement's - T
15.63
-0.7
3
17
King, Christine
Martingrove
15.74
+0.6
1
18
Loader, Mikhaila
Unionville
15.78
-0.8
2
19
Stille, Julia
Lisgar
16.01
-0.8
2
20
Jacklin, Chelsea
St Joseph's - Ba
16.25
-0.8
2
21
Thomas, Deanna
Innisdale
16.42
-0.8
2
22
Eskridge, Charlotte
St Joseph's - Ne
16.46
-0.7
3
23
Bernier, Sophie
Hearst
17.94
-0.8
2
--
Palmer, Claudine
Mary Ward
DNS
-0.7
3
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bennett, Yannique
Nantyr Shores
43.74
1
2
Reinfels, Helena
Centennial Colle
44.34
1
3
Daly, Maya
Pickering - Ajax
44.37
1
4
Farquhar, Taylor
London Central
44.43
1
5
Gonzalez, Ally
Regina Mundi
44.56
1
6
Adamson, Jessica
North Toronto
45.74
1
7
MacNeill, Christine
London Central
46.16
1
8
Kusi-Asar, Priscila
St Theresa of Li
46.63
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Bennett, Yannique
Nantyr Shores
43.55
2
2
Farquhar, Taylor
London Central
44.78
1
4
Reinfels, Helena
Centennial Colle
44.85
1
7
Adamson, Jessica
North Toronto
44.93
1
5
MacNeill, Christine
London Central
45.48
2
8
Kusi-Asar, Priscila
St Theresa of Li
45.48
2
3
Gonzalez, Ally
Regina Mundi
45.99
3
6
Daly, Maya
Pickering - Ajax
46.24
3
9
McKinnon, Amanda
ESP Louis Riel
46.50
3
10
Fitzgerald, Arielle
Bayside
46.80
1
11
Monteith, Carla
St Joseph's - Ba
47.76
2
12
MUSCA, MIREILLE
Blessed Trinity
47.99
3
13
Kosiba, Laura
Father John Redm
48.17
2
14
Walton, Shannon
Ashbury College
48.66
3
15
Donnelley, Karley
Thomas A Blakelo
48.88
3
16
Alleyne, Olive
Mary Ward
49.47
1
17
Latimer, Kiercy
Sydenham
49.60
1
18
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
49.63
1
19
Theissen, Adrienne
Laura Secord
50.50
3
20
Mihell, Cydney
Korah
50.79
2
21
Caron, Jenna
ES Thériault Ca
51.25
3
22
Cartier, Halley San
Lo-Ellen Park
52.33
1
23
Gosselin, Asha
College Notre Da
52.35
2
24
Glykis, Ellana
Sir John A MacDo
53.75
2
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Ashley
Nelson
44.92
1
2
Ollier, Mary
Grimsby
46.53
1
3
Bobb, Mikesha
Sir Wilfrid Laur
47.08
1
4
Hayes, Bridget
Mother Teresa -
47.12
1
5
MacIsaac, Caileigh
Uxbridge
49.24
1
6
Grzywnowicz, Sara
Mother Teresa -
49.65
1
7
Galea, Dayna
St Thomas Aquina
49.82
1
8
Loh, Jaimee
Cairine Wilson
49.86
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Taylor, Ashley
Nelson
45.22
1
2
Ollier, Mary
Grimsby
47.57
3
4
Bobb, Mikesha
Sir Wilfrid Laur
47.60
3
3
Hayes, Bridget
Mother Teresa -
47.95
2
5
Grzywnowicz, Sara
Mother Teresa -
48.19
1
6
Galea, Dayna
St Thomas Aquina
48.56
2
7
Loh, Jaimee
Cairine Wilson
48.69
1
8
MacIsaac, Caileigh
Uxbridge
48.85
1
9
Lawson, Miranda
Northern - Toron
49.14
3
10
Wright, Rebeca
Moira
49.26
3
11
Parsons, Megan
Huron Heights -
49.41
2
12
Barber, Sydney
London South
49.86
3
13
Kent, Gennell
Maxwell Heights
50.38
3
14
GEARING, MARIA
EL Crossley
50.43
2
15
Bennett, Courtney
EL Crossley
51.08
1
16
Huchings, Lauren
Chippewa Seconda
51.73
1
17
Bordin, Carley
St Basil - SS Ma
51.74
1
18
Loucks, Samantha
Eastview
51.95
2
19
Karmally, Natalie
St Clement's - T
52.39
3
20
Wilson, Sadie
De La Salle Coll
52.94
2
21
Camara, Adrian
Blessed Mother T
53.83
2
22
Charbonneau, Carly
Timmins Vocation
54.08
3
23
Conlin, Erica
Lo-Ellen Park
54.65
1
--
Biehl, Michell
St Peter's - Bar
DQ
2
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Balkwill, Kelsey
Essex
59.48
1
2
Maddex, Ashlea
Rockland
59.51
1
3
Lewis, Brittany
St Christopher
1:00.49
1
4
Archer, Ocian
Innisdale
1:00.80
1
5
Taylor-Cha, Tynelle
Notre Dame - Aja
1:03.24
1
6
MacMillan, Caitlyn
Saugeen
1:03.26
1
7
Maclean, Alannah
Lo-Ellen Park
1:05.48
1
8
Jewett, Rachel
St Clement's - T
1:06.26
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Lewis, Brittany
St Christopher
1:00.74
2
2
Maddex, Ashlea
Rockland
1:02.07
3
3
Balkwill, Kelsey
Essex
1:02.85
1
4
MacMillan, Caitlyn
Saugeen
1:03.06
2
5
Archer, Ocian
Innisdale
1:03.55
3
7
Jewett, Rachel
St Clement's - T
1:03.81
2
6
Maclean, Alannah
Lo-Ellen Park
1:04.45
1
8
Taylor-Cha, Tynelle
Notre Dame - Aja
1:04.60
1
9
Scott, Evelyn
Perth
1:04.75
3
10
Brownlee, Jane
Our Lady of Lour
1:04.80
1
11
Cartier, Serena San
Lo-Ellen Park
1:06.31
3
12
Vanderveen, Tasha
North Dundas
1:06.53
1
13
Jacklin, Chelsea
St Joseph's - Ba
1:06.71
2
14
Wallace, Lindsay
Nelson
1:06.99
3
15
Gray, Rebecca
John Fraser
1:07.16
1
16
Brereton, Tamar
Oakwood
1:07.44
2
17
Nolan, Katrina
Elmvale
1:07.90
3
18
Szkarlat, Maggie
Bishop Tonnos
1:07.97
1
19
Lanktree, Caitlin
Northern - Toron
1:08.36
3
20
Weathers, Nicoletta
Father John Redm
1:09.77
3
21
Kerr, Brittany
St Edmund Campio
1:09.86
2
22
Eskridge, Charlotte
St Joseph's - Ne
1:09.92
2
23
Perron, Nadine
Algonquin E S
1:11.06
1
24
Venugopal, Marla
Lo-Ellen Park
1:15.53
2
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Edmund Campio
48.49
1
2
Relay Team
Pickering - Ajax
48.59
1
3
Relay Team
Vaughan Road Aca
49.52
1
4
Relay Team
Westview Centenn
51.59
1
5
Relay Team
London Central
51.76
1
6
Relay Team
Birchmount Park
51.88
1
--
Relay Team
Fletcher's Meado
DNF
1
--
Relay Team
Father Henry Car
DQ
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Greenidg
,
Leone-Pa
,
Adams
,
Daly
Pickering - Ajax
50.17
2
2
Asafu-Ad
,
Baylis
,
Davidson
,
Patterso
Fletcher's Meado
50.27
3
3
Sancho
,
Kerr
,
Thompson
,
Palmer
St Edmund Campio
50.49
1
4
Lawrence
,
Fleming
,
Canneri
,
Amoah
Vaughan Road Aca
50.91
3
5
Vassel
,
Kinwani
,
Barfi
,
Boadu
Father Henry Car
51.18
2
7
Wells
,
George
,
Fatal
,
Wong
Westview Centenn
51.82
2
8
Diamond
,
Yapchung
,
Cramer
,
Kitekski
Birchmount Park
51.92
3
6
MacNeill
,
Clark
,
Vezina
,
Farquhar
London Central
52.12
1
9
Smith
,
Pecora
,
Holdaway
,
Bonnema
Northern - Sarni
52.14
1
10
Defritas
,
Deane
,
Keller
,
Blake
Bear Creek
52.21
2
11
McKinnon
,
Campeau
,
Bernard
,
Dutrisac
ESP Louis Riel
52.37
3
12
Staplefo
,
Medeiros
,
Flack
,
Quinn
Catholic Central
52.49
1
13
Cowl
,
MacDonal
,
Reynolds
,
Batten
Aurora
52.92
1
14
Maschi
,
Gourdier
,
Besselin
,
Norman
Holy Cross Cath
53.08
1
15
Forbes
,
Campbell
,
Stephen
,
James
Ajax
53.09
2
16
Mazzarel
,
Simpson
,
Lin
,
William
Laura Secord
53.10
1
17
Chauvin
,
Donison
,
Parent
,
Cecile
L’Essor
53.16
3
18
Latimer
,
Heyman
,
Tibbutt
,
VanLuven
Sydenham
53.18
3
19
Germain
,
Gallaghe
,
Kennedy
,
MacLenna
St Mary's Colleg
53.45
3
20
MacMilla
,
Ogilvie
,
Newcombe
,
Lackey
St Joseph's - Ne
54.17
2
21
Koutsouk
,
Lumley
,
Elliott
,
Cartier
Lo-Ellen Park
55.00
2
22
Smith
,
Collard
,
Scruton
,
Hellstro
Lasalle - Sudbur
55.14
1
--
Aidoo-Am
,
Cupani
,
Ugoh
,
Ofori
St Marquerite d�
DNF
2
--
Cecile
,
Molzan
,
Manuik
,
Rops
Lambton Central
DQ
3
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Resurrection
49.77
1
2
Relay Team
Birchmount Park
50.26
1
3
Relay Team
St Mary's - Kitc
50.94
1
4
Relay Team
Father Henry Car
50.99
1
5
Relay Team
St Joseph's - Wi
51.65
1
6
Relay Team
Sydenham
52.16
1
7
Relay Team
St Theresa - Bel
52.16
1
--
Relay Team
Notre Dame Colle
DQ
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Adams
,
Silimani
,
Williams
,
Gabriel
Birchmount Park
50.77
1
2
Dietrich
,
Paiva
,
Sprout
,
Higgins
Resurrection
50.93
2
4
Walch
,
Phelan
,
Johnson
,
Januszek
St Mary's - Kitc
51.39
1
5
Yamoah
,
Kyei
,
Gayle
,
Amo-Bafr
Father Henry Car
51.64
2
3
Ayo-Olan
,
Hesley
,
Herman
,
Warden
St Joseph's - Wi
52.07
3
6
Helm
,
Dickson
,
Farrell
,
Clement
St Theresa - Bel
52.35
3
7
Nelles
,
Berndt
,
Fauvel
,
VanLuven
Sydenham
52.36
2
8
Symonds
,
LaForest
,
Pychel
,
Klein
Notre Dame Colle
52.54
2
9
Kieft
,
Vis
,
VanSyden
,
Jansema
Guido DeBres
52.79
1
10
Naruszew
,
Stec
,
Ricardso
,
Dao
Father Michael G
52.90
1
11
Chin
,
Beecher
,
Henry
,
Rutherfo
Francis Liberman
53.23
3
12
Hicks
,
Griffith
,
Hicks
,
Rider
Haliburton Highl
53.39
2
13
Rostek
,
Sanders
,
Finnan
,
Heyman
Regiopolis-Notre
53.62
1
14
Azubelis
,
Paseca
,
Enorvhu
,
Neatby
Father John Redm
53.74
2
15
Dean
,
Menzie
,
Fischer
,
Cummings
Innisdale
53.92
1
16
Kristina
,
Tushingh
,
Montheit
,
Wainwrig
Anderson Collegi
54.23
1
17
Elson
,
Dasilva
,
McBean
,
Wallace
Heart Lake
54.25
3
18
Hutchiso
,
Patterso
,
Schell
,
Yandeau
Sir James Dunn
54.70
3
19
Clarke
,
Field
,
Ransom
,
White
St Joseph-Scolla
54.94
2
20
Bender
,
Michel
,
Germaine
,
Rydall
Espanola
56.46
3
21
Milsap
,
Nerbus
,
Oswald
,
Tipper
Manitoulin
57.30
2
22
Suski
,
Perez
,
Ouellett
,
O'Donnel
Catholic Central
59.48
3
--
Bevan
,
Tejan-Co
,
Rodrigue
,
Olasehin
St Joan of Arc -
DNF
3
--
Julien, Hill,
Jaimeyer, Jackman
Dunbarton
DQ
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Mary Ward
48.09
1
2
Relay Team
St Marquerite d�
48.39
1
3
Relay Team
John F Ross
48.57
1
4
Relay Team
St Thomas Aquina
48.61
1
5
Relay Team
Father Henry Car
48.67
1
6
Relay Team
St Marcellinus
48.83
1
7
Relay Team
Innisdale
49.11
1
8
Relay Team
Mother Teresa -
49.21
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Angoh
,
Harris
,
Mason
,
Palmer
Mary Ward
48.33
1
2
Singh
,
Martin
,
Farkas
,
Lewis
St Thomas Aquina
49.03
3
4
Aidoo
,
Amo-Mens
,
Smith-Fo
,
Amankwaa
Father Henry Car
49.07
1
7
Cornwall, Rayner,
Biffis, Alisonas
John F Ross
49.47
1
5
Montieth
,
Genard
,
Patterso
,
Pascal
St Marcellinus
49.75
3
8
Barbon
,
Grzywnow
,
Ngo
,
Crombeen
Mother Teresa -
49.79
1
9
Reeves
,
Exeter
,
Lawrence
,
Thomas
Pickering - Ajax
49.84
3
3
Archer
,
Strath
,
Thomas
,
Norton
Innisdale
50.06
2
6
Dike
,
Anane-Be
,
Danquah
,
Ankoma-M
St Marquerite d�
50.09
2
10
Brownlee
,
Costa
,
Cupid
,
Pearsall
Our Lady of Lour
50.45
2
11
Brown-Gr
,
Clarke
,
Scanlon
,
Johnson
J Clarke Richard
50.46
3
12
Suiciak
,
Kohli
,
Reid
,
Gearing
EL Crossley
50.48
1
13
Pile
,
Balkwill
,
Gemmell
,
Baylis
Essex
50.56
2
14
Little
,
Hutt
,
Prong
,
Wilson
North Lambton
50.92
2
15
Preiano
,
Jackson
,
Hatchins
,
Emmanual
Vaughan Road Aca
50.98
2
16
Baylis
,
Pan
,
Wheeler
,
Sullivan
Arnprior
51.02
3
17
Parolin, Klikouch,
Marrella, Juliaria
Michael Power-St
51.14
3
18
Young
,
Jeffrey
,
Tryon
,
Hart
Sydenham
51.42
1
19
Malcolm
,
Anderson
,
Goddard-
,
Allman
Pine Ridge
51.44
1
20
Pettigre
,
Schwabe
,
Dailey
,
MacLean
Lo-Ellen Park
51.58
2
21
Callende
,
Potvin
,
Chu
,
Poirier
Bell
51.80
3
22
Yee
,
Gorrell
,
Todd
,
Lundy
North Grenville
52.94
1
23
Roque
,
Thorpe
,
Gosselin
,
Bouchard
College Notre Da
55.54
2
24
Marchion
,
Walker
,
Roy
,
Shepherd
Roland Michener
55.65
3
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Notre Dame - Aja
3:50.15
1
2
Relay Team
Pickering - Ajax
3:50.92
1
3
Relay Team
Birchmount Park
3:52.21
1
4
Relay Team
Our Lady of Lour
3:53.27
1
5
Relay Team
Mother Teresa -
3:57.95
1
6
Relay Team
Father Henry Car
3:59.63
1
7
Relay Team
Essex
4:00.31
1
8
Relay Team
Innisdale
4:07.22
1
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Marsh
,
Taylor-C
,
Taylor-C
,
Jaciw-Zu
Notre Dame - Aja
3:52.75
1
4
Yapchung
,
Marshall
,
Cramer
,
Gabriel
Birchmount Park
3:55.53
1
2
Brownlee
,
Costa
,
Cupid
,
Pearsall
Our Lady of Lour
3:56.18
3
3
Daly
,
Lawrence
,
Prince
,
Leone-Pa
Pickering - Ajax
3:56.37
2
5
Archer
,
Thomas
,
Islam
,
Strath
Innisdale
3:59.37
2
7
Barbon
,
Grzywnow
,
Fitzgera
,
Arsenaul
Mother Teresa -
3:59.63
2
8
Kinwani
,
Aidoo
,
Richards
,
Amo-Mens
Father Henry Car
4:00.55
1
6
Balkwill
,
Wolfe
,
Ross
,
Gemmell
Essex
4:01.26
3
9
Kosiba
,
McLeod
,
Galli
,
Weathers
Father John Redm
4:01.31
1
10
Quinn
,
O'Donnel
,
Morrison
,
Haffner
Catholic Central
4:01.68
3
11
Flanagan
,
Lance
,
Schenck
,
Phelan
St Mary's - Kitc
4:02.58
3
12
McBride
,
Gilliatt
,
Allen
,
Tuck
Colonel By
4:03.27
2
13
Ruddy
,
Forde
,
Ramalho
,
Sinclair
Cardinal Leger
4:04.06
1
14
Kerr
,
Thompson
,
Chambers
,
Kerr
St Edmund Campio
4:04.31
2
15
Tsaneva, Osei,
Klikouch, Juliaria
Michael Power-St
4:04.94
3
16
Klus
,
O'Higgin
,
Callende
,
Poirier
Bell
4:05.05
1
17
Folkema
,
Folkema
,
MacMilla
,
Guyea
Renfrew
4:05.39
3
18
Jennaeem
,
Croft
,
Aggarwal
,
Ayers
Orillia District
4:05.80
2
19
MacKinno
,
Inman
,
Despinic
,
Summers
Westdale
4:08.22
1
20
Jeffrey
,
Latimer
,
Tryon
,
Gossage
Sydenham
4:10.85
2
21
Reinfels
,
Nagy
,
Gordon
,
Clarke
Centennial Colle
4:14.11
2
22
Kalchman
,
MacDonal
,
Reid
,
Bennett
EL Crossley
4:14.39
3
23
Robbins
,
Thompson
,
Murray
,
Tomasovi
Cameron Heights
4:21.51
3
24
McCann
,
Jerome
,
Perron
,
Chartran
Algonquin E S
4:22.13
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crew, Brittany
Birchmount Park
12.98m
(42'7)
1
2
MacDonald, Eilish
Merivale
12.33m
(40'5.25)
1
3
Moss, Sarah
Notre Dame Colle
11.63m
(38'1.75)
1
4
Pollock, Hailey
St Joseph's - Ba
11.02m
(36'1.75)
1
5
Jantzi, Brindley
Stratford Centra
10.92m
(35'9.75)
1
6
Dixon, Jodelle
Pine Ridge
10.78m
(35'4.25)
1
7
Lam, Suzanna
John L Forster
10.41m
(34'1.75)
1
8
Hutt, Bailey
North Lambton
10.10m
(33'1.5)
1
9
Connell, Ashley
South Grenville
9.82m
(32'2.5)
1
10
Picco, Andrea
St Marcellinus
9.71m
(31'10.25)
1
11
Ivey, Rachel
Korah
9.55m
(31'3.75)
1
12
Martini, Kate
Country Day
9.43m
(30'11.25)
1
13
Johnson, Tia
Humberside
9.40m
(30'10)
1
14
Johnson, Kristen
St Edmund Campio
9.36m
(30'8.5)
1
15
Bergevin, Alexane
Casselman
9.36m
(30'8.5)
1
16
Farquhar, Taylor
London Central
9.27m
(30'4.75)
1
17
Irwin, Samantha
Elmvale
9.25m
(30'4)
1
18
Croft, Mackenzie
Notre Dame Colle
9.05m
(29'8.25)
1
19
Mitchell, Syneba
Middlefield
8.97m
(29'5)
1
20
Schynd, Sabrina Van
Carleton Place
8.96m
(29'4.75)
1
21
Hutchings, Breanne
Monsignor Doyle
8.66m
(28'4.75)
1
22
Lalonde, Sherry
Lo-Ellen Park
8.19m
(26'10.25)
1
23
Murray, Aliyah
Richview CI
8.12m
(26'7.5)
1
--
Guerard, Nikki
Cochrane
DNS
(--)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Horneman, Nicole
Medway
10.62m
(34'10)
1
2
Francis, Kathleen
London Central
9.96m
(32'8)
1
3
Dobson, Stacie
St Christopher
9.90m
(32'5.75)
1
4
Bursey, Taylor
Port Perry
9.75m
(31'11.75)
1
5
Brathwaite, Chelsea
Heart Lake
9.62m
(31'6.5)
1
6
Sisson, Alyssa
Humberside
9.43m
(30'11.25)
1
7
Quennevill, Brianna
Belle River
9.38m
(30'9.25)
1
8
Evans, Victoria
IE Weldon
9.18m
(30'1.25)
1
9
Wilson, Courtney
Prince Edward Co
9.12m
(29'11)
1
10
Morris, Nadjea
Newtonbrook
9.10m
(29'10.25)
1
11
Martin, Kerri
Turner Fenton
9.06m
(29'8.5)
1
12
Carey, Randi
Waterdown
8.94m
(29'3.75)
1
13
denHolland, Jocelyn
Denis Morris
8.90m
(29'2.25)
1
14
Fleury, Colleen
Renfrew
8.71m
(28'6.75)
1
15
Town, Kim
Orillia District
8.70m
(28'6.5)
1
16
Loiselle, Emilie
ESC Champlain
8.53m
(27'11.75)
1
17
Garcia, Leanna
St Pius X
8.44m
(27'8.25)
1
18
Mallory, Taylor
Newmarket
8.30m
(27'2.75)
1
19
Pollock, Hannah
St Joseph's - Ba
8.17m
(26'9.5)
1
20
Li, Ruby
Zion Heights
8.12m
(26'7.5)
1
21
Lessard, Josee
ESC Champlain
7.98m
(26'2)
1
22
Romain, Cassie
Fjme-Mattawa
7.97m
(26'1.75)
1
23
Petrovic, Marisa
Kapuskasing
7.05m
(23'1.5)
1
--
Dawson, Astoria
Weston
DNS
(--)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chin, Rayann
Dunbarton
12.82m
(42'0.5)
1
2
Vandeneynden, Sarah
Strathroy
12.44m
(40'9.75)
1
3
Loyst, Allison
St Joseph-Scolla
12.26m
(40'2.5)
1
4
Johnston, Madison
Eastview
11.63m
(38'1.75)
1
5
Agunbiade, Wumi
Dunbarton
11.52m
(37'9.5)
1
6
Cowan, Jacinta
St Joseph's - Wi
11.47m
(37'7.5)
1
7
Athanasopoulos, Sia
St Christopher
11.47m
(37'7.5)
1
8
Smolovic, Kristina
Barton SS
10.98m
(36'0.25)
1
9
Belanger, Michele
Kapuskasing
10.88m
(35'8.25)
1
10
Vidal, Justine
Almaguin Highlan
10.87m
(35'7.75)
1
11
Francis, Rouchelle
Albert Campbell
10.57m
(34'8)
1
12
Service, Ciji
St Patrick's - S
10.52m
(34'6)
1
13
White, Taylor
North Hastings
10.49m
(34'4.75)
1
14
Brew, Lauren
St Catharines
10.32m
(33'10.25)
1
15
Thompson, Eullesha
St Edmund Campio
10.23m
(33'6.75)
1
16
Sleeth, Julie
Sydenham
10.07m
(33'0.25)
1
17
Jessup, Kelsey
Renfrew
10.05m
(32'11.5)
1
18
Nicholas, Whitney
Hagersville
9.90m
(32'5.75)
1
19
Thomas, Melissa
Perth
9.87m
(32'4.5)
1
20
Badley, Jordana
Albert Campbell
9.77m
(32'0.5)
1
21
Ritchie, Liza
White Pines
9.10m
(29'10.25)
1
22
Scherbak, Chantal
Lo-Ellen Park
9.07m
(29'9)
1
--
Hutchinson, Zakiya
Vaughan Road Aca
DNS
(--)
1
--
Puteris, Ema
Bishop Allen Aca
DNS
(--)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moss, Sarah
Notre Dame Colle
41.42m
(135'10.5)
1
2
Crew, Brittany
Birchmount Park
41.40m
(135'9.75)
1
3
MacDonald, Eilish
Merivale
37.16m
(121'10.75)
1
4
Forshaw, Alex
L’Essor
35.04m
(114'11.5)
1
5
Irwin, Samantha
Elmvale
33.11m
(108'7.5)
1
6
Kovar, Kelsey
Saltfleet
31.26m
(102'6.5)
1
7
Jantzi, Brindley
Stratford Centra
30.36m
(99'7.25)
1
8
Durtnall, Elicia
Elmvale
29.96m
(98'3.5)
1
9
Hovey, Gwen
Sir John A MacDo
27.91m
(91'6.75)
1
10
Barr, Jenna
Opeongo
27.59m
(90'6)
1
11
Goldup, Carly
Bishop Allen Aca
27.51m
(90'3)
1
12
Bergevin, Alexane
Casselman
27.29m
(89'6.25)
1
13
Stasicki, Joanna
Father Michael G
26.96m
(88'5.25)
1
14
Simpson, Lindsay
Orillia District
26.88m
(88'2.25)
1
15
Dixon, Jodelle
Pine Ridge
26.72m
(87'7.75)
1
16
Costello, Katie
Oakridge
26.54m
(87'0.75)
1
17
Shawayahamish, Drew
Geraldton
26.08m
(85'6.75)
1
18
Trautrim, Sarah
Fellowes
25.20m
(82'8)
1
19
Woehl, Caroline
Ridgeway-Crystal
24.69m
(81'0)
1
20
Scobie, Alexandra
Algonquin E S
24.17m
(79'3.5)
1
21
Meaden, Hillary
Cochrane
23.34m
(76'6.75)
1
22
Ivey, Rachel
Korah
22.53m
(73'11)
1
--
Appiah, Martha
Don Bosco
FOUL
(--)
1
--
Coughlin, Mary
St Thomas of Vil
DNS
(--)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Francis, Kathleen
London Central
30.23m
(99'2)
1
2
Conlon, Quinn
Assumption Colle
30.17m
(98'11.75)
1
3
Gribbons, Kelly
Saugeen
29.61m
(97'1.75)
1
4
Town, Kim
Orillia District
28.94m
(94'11.25)
1
5
Young, Schuyler
St Joseph's - St
28.77m
(94'4.5)
1
6
Stenekes, Sydney
Parkside - Dunda
28.66m
(94'0.25)
1
7
Pollock, Hannah
St Joseph's - Ba
28.02m
(91'11)
1
8
Fawcett, Cariston
Holy Cross Cath
27.94m
(91'8)
1
9
Bursey, Taylor
Port Perry
26.75m
(87'9)
1
10
Wilson, Courtney
Prince Edward Co
26.40m
(86'7.25)
1
11
Brathwaite, Chelsea
Heart Lake
26.29m
(86'3)
1
12
teBrake, Julianna
Redeemer Christi
26.20m
(85'11.5)
1
13
Ramesh, Luxana
Woburn
26.13m
(85'8.5)
1
14
Fleury, Colleen
Renfrew
25.94m
(85'1.25)
1
15
Boisvenue, Ilyssa
Port Colborne
25.82m
(84'8.5)
1
16
Morgan, Shanika
The Woodlands
25.46m
(83'6.25)
1
17
Cheung, Priscilla
St Robert
24.56m
(80'6.75)
1
18
Li, Ruby
Zion Heights
22.01m
(72'2.5)
1
19
Estevez, Fernanda
Bishop Allen Aca
21.08m
(69'1.75)
1
20
Petrovic, Marisa
Kapuskasing
19.86m
(65'1.75)
1
21
Adams, Ashley
Downsview
19.31m
(63'4)
1
22
Press, Victoria Ann
ESC Franco Ouest
18.77m
(61'6.75)
1
23
Cook, Bailey
Lo-Ellen Park
16.69m
(54'9)
1
24
Langlois, Julie
College Notre Da
15.36m
(50'4.5)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chin, Rayann
Dunbarton
43.39m
(142'4.25)
1
2
Damme, Jill Van
Bluevale CI
37.87m
(124'2.75)
1
3
Vandeneynden, Sarah
Strathroy
36.67m
(120'3.5)
1
4
Widmont, Ashley
Frontenac
36.01m
(118'1.5)
1
5
Klodnicki, Katie
Grimsby
35.38m
(116'0.75)
1
6
Sleeth, Julie
Sydenham
34.79m
(114'1.5)
1
7
Agunbiade, Wumi
Dunbarton
34.20m
(112'2.25)
1
8
Vidal, Justine
Almaguin Highlan
33.48m
(109'10)
1
9
Johnston, Madison
Eastview
32.92m
(108'0)
1
10
Beddard, Alexis
Holy Cross - Str
32.09m
(105'3.25)
1
11
Quathamer, Hanna
Arnprior
32.01m
(105'0)
1
12
Looije, April
St Marcellinus
31.22m
(102'5)
1
13
Dougherty, Sarah
Renfrew
31.00m
(101'8.25)
1
14
Perron, Nadine
Algonquin E S
30.77m
(100'11.25)
1
15
Belanger, Michele
Kapuskasing
30.66m
(100'7)
1
16
Whitehead, Jennifer
Chippewa Seconda
30.57m
(100'3.5)
1
17
Cowan, Jacinta
St Joseph's - Wi
29.16m
(95'8)
1
18
Williams, Kimone
St Jean de Brebe
26.57m
(87'2)
1
19
Tremblay, Maggie
Lake Superior
26.53m
(87'0.25)
1
20
Lo, Michelle
Dr Norman Bethun
24.34m
(79'10.25)
1
21
Rahamat, Saudia
Runnymede
23.69m
(77'8.5)
1
22
Ratlkovic, Milijana
Etobicoke School
23.45m
(76'11)
1
--
Krapez, Sarah
Brampton Christi
FOUL
(--)
1
--
Puteris, Ema
Bishop Allen Aca
DNS
(--)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
43.95m
(144'2.25)
1
2
Hutchings, Breanne
Monsignor Doyle
35.84m
(117'7)
1
3
Bondy, Samantha
WF Herman
35.36m
(116'0)
1
4
MacDonald, Eilish
Merivale
33.63m
(110'4)
1
5
Nicole, Roach
Orillia District
32.80m
(107'7.25)
1
6
Durtnall, Elicia
Elmvale
32.15m
(105'5.75)
1
7
Feiertag, Claire
Ridgeway-Crystal
31.48m
(103'3.25)
1
8
Croft, Mackenzie
Notre Dame Colle
30.77m
(100'11.25)
1
9
Wilson, Jasmine
Elmira
30.17m
(98'11.75)
1
10
Kilpatrick, Tegan
Thousand Islands
29.62m
(97'2)
1
11
Scobie, Alexandra
Algonquin E S
29.43m
(96'6.5)
1
12
Milne, Hanna
St Joseph's - Ba
29.14m
(95'7)
1
13
Fogg, Abigail
Korah
28.36m
(93'0.5)
1
14
Rozon, Michelle
ES L'Héritage
27.49m
(90'2.25)
1
15
Shawayahamish, Drew
Geraldton
27.46m
(90'1)
1
16
Dicesare, Alyssa
Westdale
27.42m
(89'11.5)
1
17
Hovey, Gwen
Sir John A MacDo
26.75m
(87'9)
1
18
Angermann, Emily
Norwood
26.53m
(87'0.25)
1
19
McBride, Meagan
Huron Heights -
25.33m
(83'1)
1
20
Merrit, Kerri-Anne
Lester B Pearson
24.80m
(81'4.25)
1
21
Chong, Jasmine
York Mills
21.12m
(69'3.5)
1
22
Barbour, Courtney
Kapuskasing
20.90m
(68'6.75)
1
--
Lim, Rebecca
St Joan of Arc -
FOUL
(--)
1
--
Johnson, Tia
Humberside
DNS
(--)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Henry, Nicole
Port Credit
34.88m
(114'5)
1
2
Smith, Victoria
Belle River
34.79m
(114'1.5)
1
3
Durocher, Rachael
St Thomas of Vil
32.98m
(108'2.25)
1
4
Veerman, Brianna
Corpus Christi
32.22m
(105'8.5)
1
5
Henry, Jordan
St Christopher
31.55m
(103'6)
1
6
King, Bailey
Longfields
29.84m
(97'10.75)
1
7
Sleaford, Mackenzie
Lambton Central
29.50m
(96'9.25)
1
8
Flagg, Naomi
EL Crossley
28.10m
(92'2.25)
1
9
Daigle, Lydia
Publique Renaiss
27.96m
(91'8.75)
1
10
Loucks, Samantha
Eastview
27.59m
(90'6)
1
11
MacLean, Chelsey
Saltfleet
26.91m
(88'3.25)
1
12
Greer, Shannon
St Mary's - Broc
26.00m
(85'3.5)
1
13
Karroum, Hailey
Sir John A MacDo
25.64m
(84'1.25)
1
14
Matthews, Sara
Notre Dame des G
25.20m
(82'8)
1
15
Verch, Melissa
St Joseph's - Re
23.95m
(78'6.75)
1
16
Jones, Samantha
Sinclair
23.91m
(78'5.25)
1
17
Plummer, Allison
Monarch Park
23.35m
(76'7.25)
1
18
Hayward, Andie
Bradford
22.75m
(74'7.5)
1
19
Evans, Victoria
IE Weldon
22.27m
(73'0.75)
1
20
Loiselle, Emilie
ESC Champlain
21.98m
(72'1.25)
1
21
Millington, Holina
Notre Dame - Aja
21.79m
(71'5.75)
1
22
Chan, Gloria
Albert Campbell
21.50m
(70'6.25)
1
23
Jones, Samantha
St Thomas of Vil
20.16m
(66'1.5)
1
--
Clement, Indigo
Lockerby Composi
DNS
(--)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnston, Madison
Eastview
41.42m
(135'10.5)
1
2
Hitchcock, Jessica
Sandwich
40.53m
(132'11.5)
1
3
Kulidzan, Milica
Riverside
40.32m
(132'3.25)
1
4
Parker, Karleigh
College Avenue
40.04m
(131'4.25)
1
5
Nicholas, Whitney
Hagersville
39.72m
(130'3.75)
1
6
Ausman, Christine
ESP De La Salle
36.34m
(119'2.5)
1
7
Mumby, Brittney
Quinte
35.40m
(116'1.5)
1
8
Arrindell, Nicole
Harold M Brathwa
35.24m
(115'7.25)
1
9
Widmont, Ashley
Frontenac
34.76m
(114'0.5)
1
10
Fletcher, Meagan
Sutton
34.74m
(113'11.5)
1
11
Francis, Rouchelle
Albert Campbell
34.65m
(113'8)
1
12
Murray, Gina
FE Madill
34.35m
(112'8.25)
1
13
Badley, Jordana
Albert Campbell
33.30m
(109'3)
1
14
Ely, Victoria
St Paul - Niagra
32.16m
(105'6)
1
15
Regier, Samantha
Bishop Smith
31.73m
(104'1)
1
16
Hinschberge, Elissa
Algonquin E S
30.95m
(101'6.5)
1
17
James, Naomi
Pickering - Ajax
30.66m
(100'7)
1
18
Brew, Lauren
St Catharines
30.19m
(99'0.5)
1
19
Price, Caitlin
Sutton
29.83m
(97'10.25)
1
20
Whitehead, Jennifer
Chippewa Seconda
29.48m
(96'8.5)
1
21
Labrie, Isabelle
Hearst
28.82m
(94'6.5)
1
22
Rahamat, Saudia
Runnymede
28.22m
(92'7)
1
23
Edmunds, Amanda
Algonquin E S
27.99m
(91'9.75)
1
--
Huynh, Stephanie
Don Mills
FOUL
(--)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
1.71m
(5'7.25)
1
2
Bickle, Alyssa
Woodstock
1.65m
(5'4.75)
1
3
Kikulis, Emma
Pine Ridge
1.62m
(5'3.75)
1
4
Janke, Avrya
Kitchener-Waterl
1.62m
(5'3.75)
1
5
VanderMee, Michelle
Hamilton Distric
1.62m
(5'3.75)
1
6
Elmers, Crystal
Smithville Distr
1.59m
(5'2.5)
1
10
Fassil, Sara
Humberside
1.54m
(5'0.5)
1
11
Doyley, Alecia
Maple
1.54m
(5'0.5)
1
7
Kranics, Mackenzie
Lakeshore Cath -
1.54m
(5'0.5)
1
7
Milling, Julie-Ann
Ingersoll
1.54m
(5'0.5)
1
7
Reid, Davine
AY Jackson - Kan
1.54m
(5'0.5)
1
12
Dawson, Amanda
Sir James Dunn
1.49m
(4'10.5)
1
12
Gallagher, Jenna
St Mary's Colleg
1.49m
(4'10.5)
1
12
Williams, Jodeen
Ascension of Our
1.49m
(4'10.5)
1
15
Thomas, Lauren
Havergal
1.49m
(4'10.5)
1
15
Gripper, Lucy
Banting Memorial
1.49m
(4'10.5)
1
17
Adamson, Jessica
North Toronto
1.49m
(4'10.5)
1
18
Sahler, Katy
ES Thériault Ca
1.49m
(4'10.5)
1
19
Borgdorff, Melissa
Unity Christian
1.44m
(4'8.5)
1
19
Smith, Breanna
Thousand Islands
1.44m
(4'8.5)
1
21
Agnew, Lauren
Sacred Heart - S
1.39m
(4'6.5)
1
21
Davidson, Karleigh
Monsignor Doyle
1.39m
(4'6.5)
1
23
Kukovica, Emily
De La Salle Coll
1.34m
(4'4.75)
1
--
Fontaine, Kelsey
Tagwi
DNS
(--)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Carolyn
AB Lucas
1.59m
(5'2.5)
1
2
Chen, Emily
Rick Hansen
1.56m
(5'1.25)
1
3
Lesurf, Jennifer
St Andrew's Juni
1.56m
(5'1.25)
1
4
Baker, Ali
Mother Teresa -
1.56m
(5'1.25)
1
5
Dasilva, Cierra
Heart Lake
1.51m
(4'11.25)
1
6
Olah, Briar
St Paul - Niagra
1.51m
(4'11.25)
1
7
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
1.51m
(4'11.25)
1
8
Lawson, Miranda
Northern - Toron
1.51m
(4'11.25)
1
9
Rigg, Emma
Ridley College
1.51m
(4'11.25)
1
10
deBoer, Crystal
Guido DeBres
1.46m
(4'9.25)
1
11
teBrake, Julianna
Redeemer Christi
1.46m
(4'9.25)
1
12
Hutchison, Leah
FE Madill
1.46m
(4'9.25)
1
13
Rider, Jessica
Haliburton Highl
1.46m
(4'9.25)
1
14
Gallant, Brooke
St Paul's - Tren
1.41m
(4'7.5)
1
15
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
1.41m
(4'7.5)
1
16
Rydall, Jerrika
Espanola
1.41m
(4'7.5)
1
16
Smith, Kendra
Sinclair
1.41m
(4'7.5)
1
16
Amaning, Lisa
St Joseph's Coll
1.41m
(4'7.5)
1
16
Trotter, Kate
White Pines
1.41m
(4'7.5)
1
20
Eberhardt, Veronica
Bill Crothers SS
1.36m
(4'5.5)
1
20
Jones, Kayla
North Grenville
1.36m
(4'5.5)
1
22
Langlois, Julie
College Notre Da
1.36m
(4'5.5)
1
23
Lindsay, Kate
Uxbridge
1.31m
(4'3.5)
1
24
Adduono, Dani
St Ignatius - Th
1.31m
(4'3.5)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rudell, Rita
Peninsula Shores
1.73m
(5'8)
1
2
Ball, Portia
La Salle - Kings
1.70m
(5'6.75)
1
3
Olah, Courtney
St Paul - Niagra
1.70m
(5'6.75)
1
4
Suiciak, Emma
EL Crossley
1.67m
(5'5.75)
1
5
Peters, Flo
Grand River CI
1.64m
(5'4.5)
1
6
Ethier, Julie
Fellowes
1.64m
(5'4.5)
1
10
Wilson, Brianna
East Elgin
1.59m
(5'2.5)
1
7
Dehaan, Nikki
Quinte
1.59m
(5'2.5)
1
8
Abada, Jennifer
Madonna
1.59m
(5'2.5)
1
9
Wilhelm, Kaitlin
Woodstock
1.59m
(5'2.5)
1
11
VanEgmond, Emily
Quinte Christian
1.54m
(5'0.5)
1
11
Regnerus, Dayva
Hamilton Distric
1.54m
(5'0.5)
1
13
Langloi, Cassie-Fay
College Notre Da
1.49m
(4'10.5)
1
13
Taylor, Jennifer
St Joseph's Coll
1.49m
(4'10.5)
1
13
Kawaguchi, Emily
Branksome Hall
1.49m
(4'10.5)
1
13
Archer, Ali
Orillia District
1.49m
(4'10.5)
1
13
Dombroski, Maddison
Banting Memorial
1.49m
(4'10.5)
1
13
Kennedy, Alexis
Ridley College
1.49m
(4'10.5)
1
19
Chenier, Courtney
Timiskaming
1.44m
(4'8.5)
1
--
Major, Chloe
Nantyr Shores
DNS
(--)
1
--
Romu, Rachel
St Ignatius - Th
DNS
(--)
1
--
Malynda, Mador
St Basil - SS Ma
DNS
(--)
1
--
Adereti, Cynthia
St Marquerite d�
DNS
(--)
1
--
Neely, Taylor
Uxbridge
DNS
(--)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fitzgerald, Arielle
Bayside
5.46m
(17'10.75)
-2.7
1
2
Omahen, Emily
St Anne - Windso
5.38m
(17'7.75)
-2.6
1
3
VanBommel, Laura
St Joseph's - St
5.19m
(17'0.25)
-2.0
1
4
VanderMee, Michelle
Hamilton Distric
5.12m
(16'9.5)
+0.0
1
5
MacLennan, Rachel
St Mary's Colleg
5.10m
(16'8.75)
-0.1
1
6
English, Christie
Holy Cross - Pet
5.10m
(16'8.75)
-1.0
1
7
Aladejebi, Oladunni
Blessed Mother T
5.07m
(16'7.5)
+0.0
1
8
Taylor, Briawna
Oakridge
4.98m
(16'4)
+0.0
1
9
Vandenheuv, Mikaela
Medway
4.96m
(16'3.25)
+0.3
1
10
McClurkin, Caitlin
Grimsby
4.95m
(16'2.75)
-1.7
1
11
Ferland, Camille
ES Le Sommet
4.94m
(16'2.25)
+0.6
1
12
Williams, Jodeen
Ascension of Our
4.86m
(15'11.25)
-1.0
1
13
Holder, Tameesha
Cedarbrae CI
4.85m
(15'10.75)
-0.4
1
14
Elmers, Crystal
Smithville Distr
4.83m
(15'10)
+0.5
1
15
Wright, Rachel
Barrie North
4.79m
(15'8.5)
-1.2
1
16
Gibson, Erika
St Patrick - Thu
4.74m
(15'6.5)
-1.4
1
17
Gallagher, Jenna
St Mary's Colleg
4.74m
(15'6.5)
-0.1
1
18
Blake, Cecily
Bear Creek
4.73m
(15'6)
-1.0
1
19
Forbes, Tyra
Ajax
4.66m
(15'3.25)
-1.3
1
20
Won, Kelsey
Sir Robert Borde
4.60m
(15'1)
+0.0
1
21
Melbourne, Ameka
Blessed Mother T
4.36m
(14'3.5)
+1.2
1
22
Adenji, Adenla
Richview CI
4.32m
(14'2)
+0.0
1
--
Monteith, Carla
St Joseph's - Ba
FOUL
(--)
nwi
1
--
Plante, Alexie
Essm-New Liskear
DNS
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
5.25m
(17'2.5)
-1.3
1
2
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
5.12m
(16'9.5)
+0.7
1
3
Nastasiuk, Madison
St Joseph's - Ba
5.03m
(16'6)
-1.9
1
4
Jackson, Jemeika
Vaughan Road Aca
4.93m
(16'2)
-1.8
1
5
Smith, Kendra
Sinclair
4.92m
(16'1.5)
+0.7
1
6
Quinn, Danielle
St Christopher
4.85m
(15'10.75)
-0.5
1
7
Chin, Alyssa
Pickering Colleg
4.85m w
(15'10.75)
+2.9
1
8
Lemieux, Jessica
Malvern
4.81m
(15'9.25)
+1.0
1
9
Klein, Alexandra
Notre Dame Colle
4.76m
(15'7.25)
+0.3
1
10
Symonds, Alexandra
Notre Dame Colle
4.72m
(15'5.75)
+0.9
1
11
DeHoop, Kelly
Kingston
4.70m
(15'5)
+1.8
1
12
Payler, Megan
St Joseph's - St
4.69m w
(15'4.5)
+2.1
1
13
Gillham, Jessica
Uxbridge
4.68m
(15'4.25)
-1.9
1
14
Barbarie, Karissa
Central Algoma
4.67m
(15'3.75)
+0.6
1
15
Longo, Jana
St Mary's Colleg
4.65m
(15'3)
+0.7
1
16
Phillips, Clara
Brookfield
4.65m
(15'3)
+0.9
1
17
Pothemont, Kristen
St Joan of Arc -
4.63m
(15'2.25)
+1.3
1
18
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
4.62m
(15'1.75)
+1.5
1
19
Olah, Briar
St Paul - Niagra
4.60m
(15'1)
-0.5
1
20
Bates, Jordan
Richview CI
4.56m
(14'11.5)
+1.1
1
21
Beatson, Gillian
Seaway
4.54m w
(14'10.5)
+2.5
1
22
Tshilenge, Élisée
ES Franco Cite -
4.48m
(14'8.25)
+0.0
1
23
Siermache, Kayleigh
Timiskaming
4.41m
(14'5.5)
-1.8
1
24
Mihalcin, Emily
Hammarskjold
4.22m
(13'10)
-1.3
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ehrhardt, Caroline
Espanola
5.87m
(19'3)
-2.0
1
2
Maddex, Ashlea
Rockland
5.65m
(18'6.25)
+0.0
1
3
Taylor-Cha, Chanice
Notre Dame - Aja
5.54m
(18'2)
+0.7
1
4
Bujnowski, Kristin
Holy Cross - Str
5.44m
(17'10)
-0.6
1
5
Biswal, Devyani
Sir Robert Borde
5.38m
(17'7.75)
-1.2
1
6
Dillon, Krista
John McCrae
5.30m
(17'4.5)
-2.2
1
7
Knowles, Shaniqua
Our Lady of Moun
5.29m
(17'4.25)
+0.3
1
8
Cupid, Kim
Our Lady of Lour
5.28m
(17'3.75)
-0.7
1
10
Brooks, Jennel
Brampton Centenn
5.06m
(16'7)
+0.0
1
9
Farkas, Andrea
St Thomas Aquina
5.06m
(16'7)
+1.0
1
11
Romu, Rachel
St Ignatius - Th
5.04m
(16'6.25)
-1.8
1
12
Chiang, Flora
University of To
5.00m
(16'4.75)
-1.4
1
13
Crombeen, Charlotte
Mother Teresa -
5.00m
(16'4.75)
-1.0
1
14
Leonard, Jordan
St Joseph's - Ba
4.95m
(16'2.75)
-0.2
1
15
Gorrell, Dani
North Grenville
4.89m
(16'0.5)
+0.2
1
16
Thompson, Rehanna
Cedarbrae CI
4.88m
(16'0)
-0.1
1
17
Liang, Jamie
Dr Norman Bethun
4.88m
(16'0)
-0.1
1
18
Bray, Jackie
St Theresa’s -
4.85m
(15'10.75)
+0.0
1
19
Harris-S, Alexandra
Ajax
4.78m
(15'8)
-0.7
1
20
Kaltsidis, Gesthika
Nelson
4.76m
(15'7.25)
+1.3
1
21
Griffiths, Nathana
Maranatha Christ
4.73m
(15'6)
+0.7
1
22
Blacklock, Kerissa
Lockerby Composi
4.62m
(15'1.75)
-1.1
1
23
Graham, Tisha
Sir Wilfrid Laur
4.59m
(15'0.5)
-0.8
1
24
Carleton, Rheanne
Timmins Vocation
4.58m
(15'0.25)
-1.1
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
11.17m
(36'7.75)
-1.2
1
2
Fitzgerald, Arielle
Bayside
11.17m
(36'7.75)
-1.2
1
3
Ersman, Emily
Bluevale CI
11.02m
(36'1.75)
-1.3
1
4
MUSCA, MIREILLE
Blessed Trinity
10.77m
(35'4)
+0.8
1
5
Jenkins, Erika
Renfrew
10.65m
(34'11.25)
+0.0
1
6
Forbes, Tyra
Ajax
10.64m
(34'10.75)
-0.3
1
7
VanderMee, Michelle
Hamilton Distric
10.64m
(34'10.75)
+1.3
1
8
Hill, Samantha
Eastern Commerce
10.59m
(34'8.75)
+1.0
1
9
Bednarczy, Dominika
John Cabot
10.57m
(34'8)
+0.0
1
10
Gunsch, Danielle
Huron Heights -
10.44m
(34'3)
-1.5
1
11
Montieth, Kendall
St Marcellinus
10.42m
(34'2)
+0.0
1
12
So, Adrianna
Malvern
10.30m
(33'9.5)
-0.3
1
13
Hall, Caitlyn
Father John Redm
10.29m
(33'9)
+0.0
1
14
Santos, Leah de los
Cameron Heights
10.26m
(33'7.75)
+0.0
1
15
MacLennan, Rachel
St Mary's Colleg
10.24m
(33'7)
+1.0
1
16
Bolender, Olivia
Stouffville
10.18m
(33'4.75)
+1.3
1
17
English, Christie
Holy Cross - Pet
10.16m
(33'4)
-0.8
1
18
Gripper, Lucy
Banting Memorial
10.14m
(33'3)
+0.0
1
19
Holder, Tameesha
Cedarbrae CI
10.09m
(33'1)
-2.2
1
20
Pol, Janessa
Redeemer Christi
10.02m
(32'10.25)
+0.8
1
21
Carter, Jamie
Korah
10.01m
(32'10)
+0.0
1
22
Adams, Kayla
Pickering - Ajax
9.84m
(32'3.25)
+0.0
1
23
Gibson, Erika
St Patrick - Thu
9.67m
(31'8.5)
+0.0
1
23
Collard, Nicole
Lasalle - Sudbur
9.67m
(31'8.5)
+0.0
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Frazer, Aaliah
Mayfield
11.23m
(36'10)
-1.2
1
2
Smith, Kendra
Sinclair
11.21m
(36'9.25)
-1.1
1
3
Phillips, Clara
Brookfield
11.16m
(36'7.25)
+1.0
1
4
Setterington, Nicole
Oakridge
10.78m
(35'4.25)
-1.3
1
5
Nastasiuk, Madison
St Joseph's - Ba
10.69m
(35'0.75)
+1.4
1
6
Harris, Allison
Bishop Strachan
10.66m
(34'11.5)
-3.1
1
7
West, Jenna
Holy Trinity - S
10.65m
(34'11.25)
-1.9
1
8
Symonds, Alexandra
Notre Dame Colle
10.46m
(34'3.75)
-2.1
1
9
Pothemont, Kristen
St Joan of Arc -
10.35m
(33'11.25)
-2.4
1
10
Payler, Megan
St Joseph's - St
10.23m
(33'6.75)
-2.3
1
11
Bates, Jordan
Richview CI
10.20m
(33'5.5)
+0.0
1
12
Siermache, Kayleigh
Timiskaming
10.18m
(33'4.75)
-2.1
1
13
Oliver, Vanessa
Fenelon Falls
10.17m
(33'4.25)
-1.6
1
14
teBrake, Julianna
Redeemer Christi
10.16m
(33'4)
-2.1
1
15
Worsely, Audra
Collingwood CI
10.15m
(33'3.5)
-2.3
1
16
Mazal, Zvia
Macdonald-Cartie
10.07m
(33'0.25)
-1.2
1
17
Mihalcin, Emily
Hammarskjold
9.97m
(32'8.5)
-1.9
1
18
Olah, Briar
St Paul - Niagra
9.93m
(32'6.75)
-2.1
1
19
Yu, Jenny
Earl of March
9.90m
(32'5.75)
-0.4
1
20
Lemieux, Jessica
Malvern
9.81m
(32'2)
-3.9
1
21
Tsui, Judy
St Thomas of Vil
9.79m
(32'1.25)
-1.2
1
22
Cruickshank, Nicki
Southwood
9.66m
(31'8.25)
-2.1
1
23
Kwok, Hillary
Bayview - Richmo
9.26m
(30'4.5)
-2.7
1
24
Michel, Carolyn St.
Espanola
8.58m
(28'1.75)
-3.0
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ehrhardt, Caroline
Espanola
12.81m w
(42'0.25)
+2.5
1
2
Stille, Julia
Lisgar
12.19m
(39'11.75)
+1.7
1
3
Neely, Taylor
Uxbridge
12.17m
(39'11)
+0.9
1
4
Bedek, Kelly
St Joseph's - St
11.72m
(38'5.25)
+1.8
1
5
Dillon, Krista
John McCrae
11.61m
(38'1)
+1.7
1
6
Olah, Courtney
St Paul - Niagra
11.51m
(37'9)
+0.7
1
7
Romu, Rachel
St Ignatius - Th
11.49m w
(37'8.25)
+2.3
1
8
Flemington, Katie
Centennial Colle
11.38m w
(37'4)
+2.6
1
9
Pulham, Alexandria
Pauline Johnson
11.19m w
(36'8.5)
+2.3
1
10
Violin, Alicia
Confederation -
11.09m
(36'4.5)
+2.0
1
11
Griffiths, Kara
Mentor College
11.08m
(36'4)
+1.6
1
12
Bray, Jackie
St Theresa’s -
10.96m
(35'11.5)
+0.0
1
13
Campbell, Caitlyn
St Joseph's - St
10.89m
(35'8.5)
+1.2
1
14
Kaltsidis, Gesthika
Nelson
10.88m w
(35'8.25)
+2.5
1
15
Elves-Sin, Sh'Quaya
Blessed Mother T
10.87m
(35'7.75)
+0.0
1
16
Gorrell, Dani
North Grenville
10.73m w
(35'2.25)
+2.1
1
17
Breitschw, Nathalie
Pickering Colleg
10.65m
(34'11.25)
+1.6
1
18
Liang, Jamie
Dr Norman Bethun
10.62m
(34'10)
+1.2
1
19
Jansa, Lauren
St Paul - Missis
10.55m
(34'7.25)
+1.5
1
20
Bryce, Devenae
Innisdale
10.51m
(34'5.75)
+1.3
1
21
Leonard, Jordan
St Joseph's - Ba
10.50m
(34'5.25)
+2.0
1
22
Chen, Xinye
Victoria Park
10.46m w
(34'3.75)
+2.7
1
23
Joseph, Michelle
Iroquois Falls
9.68m w
(31'9)
+2.3
1
--
Biswal, Divya
Sir Robert Borde
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Newman, Alysha
Mother Teresa -
3.75m
(12'3.5)
1
2
Kukovica, Emily
De La Salle Coll
2.90m
(9'6)
1
3
Perry, Sarah
Thousand Islands
2.80m
(9'2)
1
3
Bauer, Sophie
London South
2.80m
(9'2)
1
5
McLellan, Abbie
Cameron Heights
2.70m
(8'10.25)
1
6
Brandner, Rachel
Kingsville
2.70m
(8'10.25)
1
10
Kranics, Mackenzie
Lakeshore Cath -
2.55m
(8'4.25)
1
11
Scott, Erin
Uxbridge
2.55m
(8'4.25)
1
7
Canneri, Marta
Vaughan Road Aca
2.55m
(8'4.25)
1
7
Sauro, Laura
Assumption Colle
2.55m
(8'4.25)
1
9
Au, Kimmy
St Paul - Niagra
2.55m
(8'4.25)
1
12
Douglas-Naje, Naomi
Moira
2.35m
(7'8.5)
1
12
Howe, Brianna
Penetanguishene
2.35m
(7'8.5)
1
14
Fung, Alison
Chippewa Seconda
2.35m
(7'8.5)
1
15
Larocque, Tori
St Anne - Windso
2.35m
(7'8.5)
1
16
Cruickshank, Meagan
Hillcrest - Otta
2.35m
(7'8.5)
1
17
Willemsen, Angie
Moira
2.15m
(7'0.5)
1
17
Siermache, Kayleigh
Timiskaming
2.15m
(7'0.5)
1
19
Duckett, Jazmyn
Penetanguishene
2.15m
(7'0.5)
1
20
Chovanec, Sierra
Uxbridge
1.95m
(6'4.75)
1
20
Anolin, April
Vaughan Road Aca
1.95m
(6'4.75)
1
20
Underman, Dylan
Vaughan Road Aca
1.95m
(6'4.75)
1
--
Darnay, Kelsey
St Michael - Nia
NH
(--)
1
--
Taylor, Altonia
St Marcellinus
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parker, Karleigh
College Avenue
3.75m
(12'3.5)
1
2
Arnott, Bailey
Lester B Pearson
3.15m
(10'4)
1
3
Darnay, Kendall
St Michael - Nia
3.15m
(10'4)
1
4
Swain, Sarah
Chippewa Seconda
3.05m
(10'0)
1
5
Harper, Marielle
Kitchener-Waterl
3.05m
(10'0)
1
10
Fitton, Natasha
Adam Scott
2.90m
(9'6)
1
6
King, Christine
Martingrove
2.90m
(9'6)
1
6
Leonard, Jordan
St Joseph's - Ba
2.90m
(9'6)
1
6
Bartha, Tessa
Emily Carr
2.90m
(9'6)
1
9
Felet, Meaghan
Vincent Massey
2.90m
(9'6)
1
11
Tartagl, Alessandra
St Joseph's Morr
2.70m
(8'10.25)
1
11
Rollins, Nicole
Simcoe
2.70m
(8'10.25)
1
11
Jeffers, Raven
Central Commerce
2.70m
(8'10.25)
1
14
Stark, Alison
EL Crossley
2.70m
(8'10.25)
1
15
Jackman, Stephanie
Adam Scott
2.50m
(8'2.25)
1
15
Beachey, Megan
Cardinal Carter
2.50m
(8'2.25)
1
17
Uy, Hillary
Lo-Ellen Park
2.50m
(8'2.25)
1
18
Preiano, Estelle
Vaughan Road Aca
2.50m
(8'2.25)
1
19
Fung, Rachel
Chippewa Seconda
2.50m
(8'2.25)
1
20
Webb, Kelsey
Innisdale
2.30m
(7'6.5)
1
20
Richardso, Michelle
Laura Secord
2.30m
(7'6.5)
1
20
Fontain, Shannon La
Laura Secord
2.30m
(7'6.5)
1
23
Madden, Lindsay
Hillcrest - Otta
2.10m
(6'10.5)
1
--
Matte, Danielle
Lockerby Composi
DNS
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ofsaa
More news
2010 Results - OFSAA West Regionals
520 shares:
Ontario OFSAA Outdoor Provincial Championships
,
A B Lucas Secondary School Track & Field and Cross Country - London, Ontario
,
A N Myer Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
,
A Y Jackson Secondary School Track & Field and Cross Country - Kanata, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Elmira District Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Elmira, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
7
1
2014
15
4
2013
2
4
2012
15
10
2011
24
10
2010
11
8
2009
3
2008
1
2007
1
2006
1
2004
1
2003
1
2002
1
Show 10 more
Hashtags
#ofsaa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!